Vysoké napětí

xxxxxxxxoo hodnoceno 376x (Seznam vlastníků)

Vysoké napětí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obstojí v roce 2020?

Má smysl kupovat tuto hru nebo už má "lepšího" nástupce?

Takže minianketa, co si vybrat v roce 2020?
1) Recharged verzi
2) "Deluxe edici" - což je kapku jiná hra
3) Úplně jinou hru (kterou?), protože Vysoké napětí už je překonáno
23.2.2020 21:20:38

Proč by neobstála?
Za mne je to stále dobrá hra:
- pěkný mix ekonomické strategie, dražby a obsazování území
- dobrá ve dvou i v šesti hráčích
- herní doba (cca 2 hodiny) prakticky nezávislá na počtu hráčů
- vyrovnávací mechanismus zajistí, že pokud se na začátku nedaří, neodskočí soupeři tak, že by bylo vše ztraceno
- není až tak moc počítací jako např. Továrník, dá se hrát i intuitivně (ale trocha plánování neuškodí)
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

24.2.2020 11:59:15

Vysoké napětí
Pořád dobrá. Dnešní hry mě tak po 10 hrách přestávají bavit, nechápu, jak jsme mohli Vysokého napětí sehrát několik stovek partií. A pořád si ho kdykoli rád zahraju.
Nejlepší byly mapy USA a Německo ve vydání z roku 2004, nevím jak moc se liší Recharged verze. Střední Evropa od Albi nás moc nebavila, hráli jsme vždy bez speciálních pravidel. Do Deluxe bych šel spíš v případě, že plánuješ hrát častěji ve 2 hráčích.

24.2.2020 16:23:48

Power Grid
Za mne taky dobrá a ta variabilita je prakticky nekonečná. Dneska těch vydaných map je fakt halda. Jinak co se týče Recharged, Deluxe, puvodni verze. Recharged a Deluxe jsou víceméně podobné, změny oproti původní jsou spíše kosmetického rázu, neuděláš chybu ani s jednou.

24.2.2020 16:42:48

Koupil jsem loni
Já jsem si své Vysoké napětí pořídil loni na Essenu, včetně pěti rozšíření, ta hra má rozhodně ještě co říct! Doporučuju Recharged (je to vlastně základní s upraveným balíčkem elektráren) a minimálně expanze, co vyšly v angličtině.

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco od FFG, koupím si radši originál.

24.2.2020 20:34:36

cartas
Ja by som sa radšej spýtal, či dnešné hry obstoja voči tejto klasike (ako aj iným klasikám ako napr. agricola), a podľa mňa je len málo čo tak dobré ako vysoké napätie.

24.2.2020 21:49:16

Vybíráme z Bazaru

Knížata z Katanu - karetní hra pro dva hráče
Knížata z Katanu - karetní hra pro dva hráče
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 16 hodin

Offcanvas