Vše nej! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Nick Kellet
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zkušenosti

Můj černý kůň z víkendu - jsem naprosto nadšená. Okamžitě dávám do wishlistu.

Stručně princip: hejno karet s fotkama různých dárků (nůž, trofej jelena, tandemový seskok - až po šílenosti typu liposukce a vasektomie). Dárky dáváš a dostáváš - vítěz je ten, kdo má nejlepší odhad a zároveň se ostatní strefí do jeho vkusu. Boduje se stylem - skvělý dárek (3 body), dobrý dárek (2),přijatelný (1) a v žádném případě (-4). Pokud není match, tak -1.

Samozřejmě, nečekejte žádné velké taktizování, ale bavili jsme se fakt skvěle. Jo, a je to pro až 8 hráčů. Dobře se to hrálo i s absolutně neznámými i s členy rodiny, o kterých si myslíš, že je znáš a pak se nestačíš divit...
19.11.2009 09:44:20

PJ

Jsem asi hloupější...
...a úplně to nechápu. To rozhoduješ o přidělení bodů za dárek na základě vlastního vkusu nebo jak? A mají smysl dárky, o kterých se dá předpokládat, že je ve skupině nechce nikdo (třeba liposukce)? Hra mě zaujala na BGG, ale pravidla jsem úplně nepobral a navíc mi tam vadí angličtina....

19.11.2009 10:20:29

PJ
Pokud si pamatuju pravidla, tak ty si skrytě zvolíš dárky , které chceš, a priritu, jak moc je chceš a podle toho se pak tvým protihráčům i tobě přidělují body.
Cílem je co nejlépe odhadnout protihráče - co si přeje, co ne atd.

19.11.2009 10:23:53

oprava
prioritu

19.11.2009 10:24:36

DD

Opakovana hra
Hm a da se to hrat ve stejne parte lidi opakovane? To si kazdej pak voli stejne darky jako minule ne ? Nebo je omezen v tom vyberu nejak?

19.11.2009 10:29:12

doporučuju přečíst si článek o této hře - vysvětlí vše podstatné
http://www.svet-deskovych-her.cz/download/zpravodaj/sdh-2009-3.pdf

19.11.2009 10:34:37

Opakovaná hra
není to hra na každý večer, je to party hra kde se předpoklada ruzne složení hráčů. JIstou vyhodu mohou mít partnerské pary protože si na sobě "honí" body. Jinak karet je tam takove množství a cenových úrovní, že se to asi hned tak neohraje.
Angličtina je tam docela jednoduchá a u každé kartičky je i fotka, takže pokud si to nepřeložíte můžete si dárek domyslet podle obrázku a pokud se dohodnete co to bude, nevidím v tom žádný problém.

19.11.2009 10:36:53

Ha, nechtěla jsem jít do podrobností, ale asi se do toho zamotám - těch karet je hodně - odhadem 200-300.

Hráli jsme třeba 4. Vyložilo se náhodně 5 dárků - (sady byly barevně odlišené, jelikož některé nebyly dvakrát vhodné pro děti a citlivé jedince). Každý měl sadu čtvercových žetonů s čísly 1-5 (protože bylo 5 dárků) a kulatých žetonů Great, Good, OK a No way!

Prvně jste vzali čtvercové a dali jste číslem dolů každému spoluhráči jeden. Pak jste textem dolů položili na dárky ty svoje (jakože se dárek líbí, v žádném případě apod).

A pak si každý otočil dárky, co dostal od ostatních, a říka: Tak od A jsem dostala dobrého rozvodového právníka, toho jsem si vžycky přála, takže tam mám Great. Já i hráč "A" dostaneme oba 3 body. Od B jsem dostala piercing do jazyka, to teda v žádném případě, takže já i hráč B máme -4 body. Oboduje se kolo a vybere se dalších 5 dárečků.

Vždycky je o jeden dárek více, ale často se rozhoduješ, která hrůza je méně hrozná.

To PJ: znalost angličtiny víceméně není nutná, jsou tam vševysvětlující fotky, maximálně to před rozdáváním dárků někdo přečte, aby to pochopili i ti, co mají fotky vzhlůru nohama

Opakovatelnost: těch karet je tam fakt strašně moc, takže toho bych se nebála

19.11.2009 10:49:27

tak 640 dárků, je to oboustranně, takže 320 karet

19.11.2009 10:55:47

Pozor! Hra není pro každou skupinu. V nadsázce se dá říci, že se hráči musejí mít rádi. V případě “škodiče”, co dává dárky úplně blbě, hrozí nebezpečí že hra nikdy nedospěje do konce.

Je to hra kde se nesmí soupeřit. Pak je fajn.

28.12.2021 23:30:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Glory: A Game of Knights (CZ)
Glory: A Game of Knights (CZ)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas