nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Volfyirion

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Tabula Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Rivalita mezi rody Volarees a Rorius přešla v otevřenou válku, jakmile rody zjistily, že je možné ovládat Volfyiriona, strašlivého draka obývajícího ruiny Kyradaru. Touha získat totální nadvládu nad touto stvůrou vyústila v konflikt mezi oběma stranami, jež byly připraveny učinit cokoli, aby nepřítele zastavily. Jejich města jsou téměř kompletně obležena, zatímco bitva zuří dál. Vojáci jsou rozmístěni na hradbách, průzkumníci podnikají výpravy do Volfyirionova doupěte, civilisté se snaží znovu vybudovat to, co bylo zničeno a učenci zkoumají zakázané spisy. Bohužel má válka daleko ke svému konci - dokud stojí alespoň jedno nepřátelské město, žádný z rodů se nehodlá vzdát.

Ve hře Volfyirion představuje každý z hráčů jeden z rodů (domů) ve světě Mysthea. Cílem hry je zničení všech měst, které soupeř ovládá. Lze toho dosáhnout hraním karet k získání zdrojů (3 druhy), které dále slouží k útokům na soupeře nebo nákupu lepších karet do svého balíčku.


Příprava hry:

Každý hráč obdrží 3 města o síle 8, 9 a 10. Dále dostane 10 základních karet (oba hráči stejné), ze kterých vytvoří svůj počáteční balíček (house deck). Kromě měst je na stole ještě Volfyirionovo doupě s fiurkou představující samotného draka. Na kartu doupěte se položí 2 náhodné karty divů (wonders). Dále se připraví balíček akcí (asset deck) a z něj se vyloží 5 karet, které mohou hráči během svého tahu nakupovat.


Průběh hry:

Volfyirion je deckbuildingová hra. Hráči „protáčejí“ svůj balíček, zahrané karty slouží k nákupu silnějších karet a tím posílení balíčku, popřípadě k útokům na soupeřova města (ať už přímo nebo přesunutím Volfyiriona). Hráči se střídají v ve svých tazích. Každý tah má 3 fáze:

  1. Dobírací: Hráč si dobere 5 karet ze svého balíčku
  2. Hlavní: Hráč vyloží karty z ruky, nasbírá za ně různé body (command points slouží k nákupu assets a přemisťování vojáků, battle points slouží k útoku na soupeřova města a nákupu divů a knowledge points se využívají k zamykání/odemykání divů, výměně 5 vyložených karet assetů a pohybu Volfyiriona (z doupěte do nepřátelského města nebo z vlastního města do doupěte).
  3. Konec tahu: Na konci kola hráč zahodí do odhazovacího balíčku všechny zahrané nebo nevyužité karty, ztratí všechny nevyužité body, doplní nabídku do 5 karet assetů. Pokud se v této fázi Volfyirion na některém z měst, je město zničeno.


Konec hry:

Jakmile jeden z hráčů ztratí své poslední (třetí) město, prohrává hru.

Autor: Nikael

Vybíráme z aukcí

Antarctica
Antarctica
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>