nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Vlci a ovce

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Asmodée Editions
Goldsieber
Granna
Autoři: Philippe des Pallieres
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Na širých loukách oblokupujích malebné vesnice pasou pasáčci ovečky. Musí se však mít na pozoru před zlými vlky, kteří se skrývají v lese. Naštěstí na pomoc může přijít myslivec....

Ve hře Vlci a Ovce jste jedním z pasáčků a snažíte se zahnat do stáda co nejvíce ovcí a ochránit je před vlky.

Příprava hry

Na začátku hry se umístí doprostřed stolu kartička vesnice. Hráči si náhodně vyberou barvu stáda a ostatním jí zatím nesdělují. Všechny hrací karty se zamíchají a vloží do pytlíku. Hráči si vytáhnou z pytlíku 4 karty, podívají se na ně jen oni a ostatním je neukazují.

Průběh hry

V průběhu hry se hráči střídají ve svých tazích, ve kterých vždy přiloží jednu svou kartu k již vyloženým kartám tak, aby na sebe karty navazovali. Pokud se přiložená kartička dotýká jednou stranou doberou si z pytlíku jednu kartičku, pokud dvěmi stranami, tak dvě atd.

Snahou hráče je vytvořit co největší stádo oveček své barvy. Tomu mohou ostatní hráči zabraňovat přikládáním karet, které jsou pro druhého hráče nevýhodné - například tím, že uzavírají jejich louky, umísťují vlky v lese u jejich luk nebo rozšiřují louky, které nelze pak ohradit.

Ovečkám u lesa hrozí nebezpečí v podobě vlka. Kartu s vlkem lze umístit kdykoliv i mimo tah. Stejně tak kartu myslivce, který vlka zlikviduje.

Konec hry

Hra končí v okamžiku, kdy hráči nemají žádné vhodné kartičky na přiložení, nebo již nikdo nechce použít ty, které má v ruce. Po ukončení hry počítají hráči ovečky ve svém nejvetším stádě neohroženém vlkem. Stádo musí být z každé strany ohraničeno plotem nebo lesem. 1 ovečka = 1 bod.

Prémiové body: 6 bodů získá hráč, který jako první ukončil hru, 3 body druhý hráč a 1 bod třetí hráč, který ukončí hru.

Vítežem se stává hráč s nejvíce body.

Autor: Opičí muž

Další názvy této společenské hry

  • Meine Schafe Deine Schafe
  • Wilki i Owce
  • Wooly Bully