Vládce Tokia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Heidelberger Spieleverlag
IELLO
REXhry
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

od 8 let

Ahoj,
zajímalo by mě zda je hra hratelná i pro děti od 8 let, řekněme pro ukončené prváky ? :-) ? Ještě jsem se koukal na River Dragon, případně Alhambra nebo snad něco jiného ?
Díky za doporučení.
15.6.2015 15:37:44

Věk hráčů
Ahoj,
vůbec bych se toho nebál. Pravidla jsou opravdu jednoduchá a hrál jsem to dokonce se svou pětiletou sestrou. Je to hezké cvičení na základy počítání (znaky na kostkách) nějaké násilí tam rozhodne nehrozí a všecko se dá paradne zaobalit za mlácení ostatních příšer. Celkové myslím, že je to velmi dobrá volba pro mladší děti. Jediné co může být menší překážkou je text na kartách, ale není ho takové množství, aby to jeden člověk popřípadě přečetl. Určité doporučuji.

15.6.2015 15:59:44

souhlas
U nás doma je to nejoblíbenější hra dcery, která ji hraje již od 5 let.
Karty jí přečtu co umí, teda nyní si je už přečte sama.

15.6.2015 16:09:09

Věk
Určitě bude problém s kartami (a tedy s energií). Podle mé zkušenosti i když je dětem přečteš, tak je (pokud jim výslovně neřekneš - tohle si kup) pravděpodobně budou ignorovat nebo většinu z nich nepochopí.

Přesto bych se toho nebál, jakž takž hratelné je to i bez karet.

River dragons jsou taky pěkní, určitě bych doporučil. S Alhambrou bych ještě tak rok dva tři počkal.

Ale obecně záleží na tom, jaké má dítě (i dospělý) zkušenosti s hrami. Čím víc her zná, tím rychleji chápe.

15.6.2015 16:21:51

Abe

Klidně od 5 let
Aby mohl hrát s námi 5 letý syn, hrajeme bez karet, pouze s kostkami. Pouze si za každé 3 symboli blesku (za které si jinak normálně nakupuje karty zvláštních sschopností), hráč může vzít bonusovou kostku navíc a vdaném tahu použít. Tahle varianta se nám natolik zalíbila, že když hrajeme bez syna, stejně to hrajeme takto. Je to hodně dynamické a i tak zůstává řada taktických rozhodnutí :)

9.8.2015 08:28:55

ruy

asi
...alhambru NIE potrebuje urcite planovanie dopredu a hlavne decka prilis nebavi cakat na tahy protihracov
...este by som doporucil dixit alebo u nas este oblubenejsi dixit- jinx hoci s povodnym dixitom nema vela spolocneho
pripadne tsuro, bezva fintu, blafuj, galaxy trucker - je pekne modofikovatelny, lovci a sberaci, alebo strelene kachny
..tokio je fit :)
...vyberat je z coho
:)

10.8.2015 10:12:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Karak 2 CZ (Karak II)
Karak 2 CZ (Karak II)
Akt. cena: 1838 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas