Vládce Tokia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Heidelberger Spieleverlag
IELLO
REXhry
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve 2 hráčích

Můžete mě prosím říci, jak moc dobrá nebo špatná je varianta ve 2 hráčích či případné rozdíly oproti hře více hráčů? Díky.
9.10.2012 08:55:03

Habrik - hra ve 2 hráčích
Ahoj. Ze začátku jsme si hru ve 2 několikrát zkusili, ale za sebe jí příliš nedoporučuji (podle mě, ideální počet jsou 4 hráči). Ve 2 hráčích nastává problém s držením Tokia, kdy držitel Tokia získává jasně navrch díky bodovému přísunu za Tokio a útoky od 1 příšery z okolí mu nijak zvlášť nekomplikují život (pokud se nepovede nějaký superútočný hod). Neříkám, že je to nehratelné, ale v porovnání se hrou 4 hráčů je to slabý odvar. Ovšem toto je pouze můj názor a neznamená to, že jej budou ostatní hráči sdílet.

9.10.2012 09:06:24

Habrik
Jako vydavatel jdu asi sam proti sobe;), ale taky to nepovazuju za dobrou dvojkovku. Vladce Tokia mi prijde nejlepsi ve 4 a vic, osobne ho hraju uplne nejradeji v sesti, protoze pak je to mazec;) Takze pro dva moc nedoporucuju.

9.10.2012 09:12:01

Habrik
Pro dva hráče jsou Vládci Tokia naprosto nevhodní, je mi líto. Dali jsme si na Deskohraní dvě partičky a i když hra vypadá naprosto skvěle, tak to ve dvou bylo opravdu o ničem. O víkendu budeme zkoušet v pěti a to už předpokládám bude úplně jiné kafe. Různých karet a efektů jsou tam mraky, bohužel ve dvou hráčích jsou tak nějak k ničemu a hra přípomínala obyčejnou kostkovanou.

9.10.2012 10:16:21

Dva
Ve dvou hráčích se Vládci dají hrát poměrně úspěšně, ale je potřeba trochu upravit pravidla..

9.10.2012 14:40:46

tadzi
Toz porad jak;) Nas moc nic nenapadlo a od hrani ve dvou na Deskohrani lidi spis zrazujeme...

9.10.2012 16:25:31

Dva
Je to jednoduché. Protože hráč ve dvou nemá moc motivací, aby utíkal z Tokia, přidejte hráčům venku bonusový drápek nebo dva na útok. Tím nasimulujete jejich přítomnost a hráči v Tokiu tak dlouho nevydrží, tím se hra stává napínavější..

9.10.2012 18:03:36

tadzi - Dva
....případně ještě místo zisku 2 VB na začátku tahu v Tokiu získat pouze 1 VB.

9.10.2012 18:11:18

Hra pro dva
Po pár hrách ve dvou mohu doporučit variantu, kdy oba hráči hrají za 2 monstra. Jejich body se nesčítají, vylepšení patří ke každému zvlášť a pro účely hry, kdo se dostane do Tokya, tak má svůj plošňák, který působí na všechny bez rozdílu. Kompenzací za smrt jednoho z monster protivníka je fakt, že vaše monstrum hraje častěji, a tak máte reálnou šanci se z takové šlamastiky dostat.

Přesto všechno, hra ve více lidech je mnohem zábavnější, ale lepší kompromis v nastavení pravidel pro dva jsem zatím nenašel. :-/

22.12.2013 00:21:10

Vybíráme z Bazaru

Glory: game of knights
Glory: game of knights
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas