Vinohrad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cz verzia hry


Na BGG som videl, že tento rok vyšla HU a PL verzia hry. Nepočuli ste, že by sa niektoré z CZ vydavateľstiev pohrávalo s myšlienkou vydať hru po Česky? Zvažujem kúpu, tak či mám zháňať ENG verziu alebo počkám a podporím české vydavateľstvo.
2.7.2020 20:57:51

Cesky
Tohle by byla moooc hezká záležitost být česky :)

2.7.2020 21:05:53

Albi
Odpověď na tuto otázku od Albi na FB:
šance na návrat ke starším titulům je minimální.

2.7.2020 21:16:43

CZ
CZ verze hry je sci-fi, nevzal to nikdo, když to bylo na vrcholu popularity, pochybuju, že se k tomu někdo vrátí po 5-ti letech, tak to u nás nefunguje.
Není tam toho textu zase tolik - víceméně jen na kartách a na to jsou přelepky.

3.7.2020 12:33:01

sheva
Už jsi někdy slyšel o REXhrách? Ti se starších kousků nebojí.

Ale já tenhle obecný trend sleduju už hodně dlouhou dobu. Jakmile je něco oblíbené, stáhne se to z výroby. Tak proč lokalizovat něco, o co je zájem, když se evidentně vyplatí investovat do riskantní novinky, a pak to případně šoupnout do Levných knih.

Teď si budu možná trochu protiřečit, ale hra mě kdysi, když byla nová, nějak úplně minula. Vůbec mě nezaujala svým neznámým názvem. Další eurovka s nějakým latinským názvem bez zajímavé krabice? Pak jsem to ale viděl zmíněné v nějakém videu, zjistil o co jde a najednou bych to bral všema deseti.
Pojmenujte to Vinařství (Vinobraní / Vinaři / Bobule / cokoliv populárního spojeného s vínem) a zájem vzroste o 1000% i u lidí co herní trendy nesledují či jen v knihkupectví zabloudí do sekce her.

"Dobrého dňa, valim kolem a včil kókám, že všude samá barevná krabica. Dcera bude mať narozeniny a onehdá povedala, že by chtěla ňáků hru, či co. Co byste mi odporůčal (pane Geralte)? Hra o víně? No do psí matěry, muj tata měl vinicu. Tož to si nechám líbiť!"
- Omlouvám se Moravanům a Slezanům, ten dialekt dokážu reprodukovat jenom podle trpasličí mluvy ze Zaklínače :D

3.7.2020 13:27:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Jedním z důvodů je i marketing. I to je důvod, proč je velká snaha vydávat hry spolu s anglickým vydáním, protože autor a původní vydavatel se postará o rozruch. O hře je prostě slyšet, mluví se o ní, vychází velké recenze (ta část obecenstva, kterou anglicky mluvící BG scéna úplně míjí se stále zmenšuje) a český vydavatel pro to nemusí ani hnout prstem. Když bude vydávat hru, o které se v zahraničí už de facto nemluví, bude si muset to mediální pokrytí zajistit kompletně sám. Upřímně si myslím, že by se tu Viticulture v nějakém rozumném množství prodalo. Tradice pití vína tu funguje, hra je to pěkná, Stonemaier už tu taky má jméno... ale byla by to práce a ta jistota (že se to prodá) je podle mě menší než u nové hry.
---
Time Slug Studio

3.7.2020 13:49:07

havelock
Přesně tohle mě taky napadlo. Kromě pivařů jsou češi čím dál tím víc i vinaři a to téma s vínem prostě bude táhnout.

A úplně nesouhlasím s tím, že když je hra v angličtině venku už dlouho, tak už ji má každý doma. Jsou lidé (třeba já), kteří preferují české hry/vydavatele třeba jen proto, že těch her je dneska tolik, že prostě ty české stačí. A pořád je šance, že to česky nakonec stejně někdo vydá.

3.7.2020 13:54:11 | Upraveno autorem (porovnej)

OT Havelock
Neeeeeeee ani omluva ti nepomůže. :+).
Taky se nesnažím mluvit švédsky :+).

3.7.2020 14:36:09

Cz

Já třeba začal hry od SM doslova zbožnovat. Produkční kvalita komponent je na takové úrovní že představit si na takových kartách přelepky .. grhhhh A to přitom mám doma spoustu počešťěných her a jsem za překlady rád. Myslím že tahle hra by měla úspěch už jen tématem i mezi méně kovanými hráči. To že je starší na její kvalitě a žádanosti nic moc nemění.. naopak.. Aspoň já bych po ní sáhnul všema deseti. Snad to Albi ještě zváží ..nebo snad jiný vydavatel pokud to jde..

3.7.2020 15:40:44

OT Bastacka
Men detta är ett stort misstag :)

3.7.2020 16:24:42

OT Havelock
Netvrď mi ,že fakt mluvíš švédsky ? :+)
To by byla haluz.

3.7.2020 17:43:05

Cz
Veď toto. Téma vinárstva je podľa mňa pre Čechov a Slovákov zaujímavá. Taktiež Overall rank 21 na BGG o niečom hovorí. A hlavne keď som videl, že vyšla HU a PL verzia tak sa teoreticky mohli pripojiť aj CZ s menším výtiskom.

3.7.2020 18:45:33

...a MindOK

MindOK v minulosti vydal hru Studená válka, ktorá bola tiež staršieho dáta.
Keď nie Albi, tak MindOK sa jej možno chytí, alebo poprosiť nejakého schopného grafika, aby urobil karty pre Viticulture EE aj Tuscany EE a trebárs aj rozšírení, napríklad Visit from the Rhine Valley... ?

3.7.2020 21:48:06

Stále nic?
Stále se žádný vydavatel nerozhodl přeložit hru o pěstování vína do češtiny? Hra mě láká a je tady asi vše počeštěno, takže aj verze to jistí, ale mít tohle česky, bych určitě nechtěl sám. 23 místo na bgg, téma a krásná grafika, samá plus. Dal jste si někdo přelepky, jak to fungovalo?

17.2.2021 14:41:42

.

Kartičky jsem si obalil a vložil do nich vytisknuté karty. Desky hráčů původní. Vše OK.
Kdo chtěl, už to má. Bude vycházet nové rozšíření k této hře, ale nepředpokládám, že okolo toho bude takový hype, aby někdo vydal základ a rozšíření dohromady v jedné krabici.

19.2.2021 21:20:45

Hmmm...
Taky bych po tomhle kousku, byt cesky, hned skocil. To, co napsal kdysi Havelock mne rozesmalo, ale citim to uplne presne stejne, a tim tematem a jak je hra udelana a krasna, si myslim, ze by to prilakalo i spoustu nehracu.

Hru jsme uz nekolikrat hral, takze vim, o cem to je, ale doma bych to hrat v cizim jazyce nechtel a prelepky mne nejak nelakaji :( .

19.2.2021 22:26:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlas

Hráli jsme asi 3 týdny zpátky a zrovna sem si říkal, jak by hře ta CZ slušela a že bych si ji taky určitě koupil. Vychází tolik kravin a tohle je fakt legenda, co si to zaslouží.

20.2.2021 06:55:32

Často je hra zmiňovaná v různých žebříčcích na Dice Toweru, worker placement mám rád, hodnocení jsou skvělá, vizuálně pěkné a téma pro Čechy geniální, ale pořád to nikdo nevzal? Mně by to přišlo jako menší risk než vzít nějakou novou hru od méně známého autora/společnosti. A co jsem to tak pozoroval (pravidla, videa), tak mi nepřijde, že by hra nějak zestárla. Hry v angličtině nepořizuji, takže absence CZ vydání mě mrzí též.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

6.7.2021 22:35:30

Na discordu Deskofobie se dneska na dotaz, zda hra bude v CZ zástupce Albi vyjádřil, že se to nedá vyloučit :)

30.7.2021 15:34:41

Tak starou hru nema cenu dnes vydavat v cz

30.7.2021 15:59:48

https://stonemaiergames.com/e-newsletter/

Nove rozsireni v ENG bude az v roce 2022. CZ vydani by mohli udelat leda kvuli tomuto rozsireni…

30.7.2021 16:14:55

@Kanic Spirit island a Aeons End taky nejsou zrovna novinky. Prvni teaser dali ted na Albi day, kde Viticulture krabici meli “nenapadne” vystavenou. Ocekavam, ze to bude cesky. (Sam koupeno v aj par tydnu zpatky, jeste nezahrano)

30.7.2021 22:56:27

@Houp , presne tak, navyse je jedno aka je stara, ale dolezite ako je kvalitna. A ludia si ju doslova vypytali. Takze hra bude mat podla mna uspech. Navyse a co Clash of Cultures?? Ta je este starsia, aj ked toto bude nove vydanie. Nezalozi ako je hra stara ale ako je dobra. 

30.7.2021 23:00:34

Je mi úplně jedno jak je stará, já ji v češtině pořídím. Tak snad bude. 

31.7.2021 07:26:35

No osobně bych to viděl velmi nadějně, že u nás Viticulture konečně vyjde :-) 

31.7.2021 23:16:29

Bylo by to fajn, na tyhle je uplne super, ze je proste uplne jina. To tema mi prijde uplne genialni, pro manzelku a dalsi lidi, kteri nemaji moc radi konflikty, je to proste naprosto idealni… Textu tam sice moc neni, ale pro hrani s detma to tu cestinu chce.

Uz jsem tuhle byl nakrocenej, ze to nakonec objednam v anglictine, ale vite jak - clovek to roky odklada, protoze to neni cesky, a kdyz rezignuje a poridi to v anglictine, tak za mesic vyjde oznameni, ze to tady nekdo nakonec preci jen vyda :) .

1.8.2021 11:32:29

Vybíráme z Bazaru

Journey: Wrath of Demons - nabarvené
Journey: Wrath of Demons - nabarvené
Akt. cena: 1490 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas