Vítejte na měsíci

xxxxxxxxxo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Vítejte na měsíci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Blue Cocker Games
Autoři: Alexis Allard
Benoit Turpin
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obaly na karty

Ahoj, hodí se ke kartám obaly? A když už, jaké rozměry doporučujete, díky :-)

29.1.2023 20:42:57

Určitě, kvůli míchání a protože je pořád otáčíš. Ale karty pro scénáře jsem neobaloval, jen ty s akcemi/čísly (a úkoly Automy). 

Obaly mám oranžové Diamond - Chimera Standard od TLAMA.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

29.1.2023 22:06:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky

30.1.2023 19:46:53

Za typ obalů na karty děkuji, jen se chci doptat: vejdou se obalené karty krásně do originálního insertu? Jsou tam krásně roztřízené, nerada bych je měla rozházené jen kvůli tomu, že je obalím. Děkuji :)

1.2.2023 12:49:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Když obalíš jen hrací karty (s čísly/akcemi) a úkoly pro jednotlivé scénáře a pro Automu, tak krásně vejdou - v jednom komínku jsou hrací karty, v dalším ty všechny úkoly, v dalším karty pro Automu.

Karty pro kampaň obalené nemám a hru nemám u sebe, abych ti řekl, kolik tam místa případně je. Ale moc smysl obalovat je mi to ani nedává (a to jinak z 99 % obaluju vše), protože jdou v pevně daném pořadí a tak nějak tuším, že míchat je nebudeš a manipulovat s nimi jen minimálně.

@Mishak117 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.2.2023 09:12:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Výborně, děkuji :) Mně jde právě hlavně o ty karty, co se míchají a úkolové, protože s nimi se manipuluje nejvíc. Tak jsem ráda, že se vejdou a vrhnu se na to, obaly přijdou dneska.

2.2.2023 09:43:03

Hru jsem hrál už asi 26x a po čase jsem zjistil, že zbytky těch fixek po smazání zůstávají na stole, rukou a i kartách. Proto jsem obalil ty karty s čísly, ač to normálně nedělám. Do chlívku se vejdou, ale koukají kousek nahoru, což vyřeší zbytek těžkých komponent položených na ně :o)

Jinak jak ta hra je skvělá, tak ten insert je tragický. Ty karty vůbec nejdou vytahovat ven, není tam místo na prst, poslední karty tam zůstávají. Navíc když se je snažíte vyndat, tak pod těma přepážkama jsou mezery, takže ty karty zajíždí pod ně. Trochu jsem to vyřešil tím, že jsem do všech 6 chlívků zmačkal kus papíru, aby to šlo aspoň nějak vytahovat…

3.2.2023 11:59:38 | Upraveno autorem (porovnej)

To máš pravdu, ten insert je k zlosti, pokud nemáš dlouhé nehty nebo titěrné prstíky, tak to nevyndáš, aniž bys něco nezohýbal a to podjíždění karet do jiných chlívků mě ničí. Já to vyřešil, že jsem si nastříhal proužky ze čtvrtky, pozohýbal a podvlékl pod balíčky karet. Je to sice hnusný ale funguje to jako podběrák.

3.2.2023 12:15:54

Já mám štíhlé prsty i delší nehty a stejně je to vytahování karet za trest :) Insert není zrovna domyšlený, každou hru s ním trochu bojuju. 

3.2.2023 12:55:39

Na lepší vyndavání karet z inzertu doporučuji vložit pod karty slabý tkaloun, nebo proužek papíru, za který karty nadzvednete ;-)

3.2.2023 13:41:38

Vybíráme z Bazaru

Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas