Vítejte na měsíci

xxxxxxxxxo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Vítejte na měsíci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Blue Cocker Games
Autoři: Alexis Allard
Benoit Turpin
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v prekladu

Zatim jsem odehral 2 scenare a narazil na par veci v pravidlech, ktere mi nedavaly smysl. Pri porovnani s anglickym textem jsem zjistil, ze jsou to chyby v cz prekladu. Tak to sem davam, jen aby ostatni nemuseli taky dohledavat.

Pravidla hry:

Strana 15 - Astra: hra pro jednoho hrace

CZ  - “…dostáváte se do vedení a získáte 20 bodů za každou svoji dokončenou zónu.”

En - “…then you are in the lead, and you earn 20 points for your complete zones”

Spravne tedy ma byt, ze dostavate 20bodu celkem a ne za kazdou zonu.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Strana 15 - Astra: hra pro jednoho hrace (stejny odstavec jako v predchozim pripade)

CZ - “ASTRA však v takovém případě nezíská žádné dodatečné body.”

EN - “ASTRA does not receive any additional points for that.”

Zde je trochu nestastne pouzite “v takovém případě”, kdy to zni jako by v jinych pripadech ASTRA dostala body za nejvice zon, ale anglicky original rika, ze astra proste nedostava body za zony.

----------------------------------------------------------------------------------------

Kampanova kniha:

Odkaz 120, obsahuje cast textu z odkazu 134

Anglicky text 120 je "Moon landing confirmed! Welcome to the Moon! We have stayed on schedule. Even if my performance was not the best, it’s important to keep in mind that we are a team, united for the survival of humankind.

The player who won the game becomes the new Captain, gets the Captain card, and carries on the reading. The player who won the game earns 1 star as indicated on the Adventure sheet."

Anglicky text 134 je "Touchdown! Congratulations! We have landed on the Moon with all the necessary equipment. I knew that I could count on you.

Captain, you have won the game. You earn 1 star as indicated on the Adventure sheet."

Bohuzel v ceskem prekladu, je u 120 tato cast textu nahrazena textem ze 134. Dulezite je tedy, ze ve 120 hrac ktery vyhral se stava novym kapitanem. Jinak se vice mene jedna jen o flavor text.

 

 

 

 

 

1.12.2022 23:09:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Ano, také jsem si chybek povšiml. U Rexíků nečekané.

2.12.2022 15:35:27

Nevím jestli je to úplně chyba, ale z pravidel jsem to pochopil jinak než jak jsem to viděl zahrané v lets playi a i z mé chabé angličtiny je to podle eng pravidel trošku jiné: ASTRA efekt scénář 2 - Jakmile otočíte kartu ASTRA: Efekt, A nebo
B, vyberte vesmírnou stanici, jejíž nejvyšší násobitel je
na vašem listu stále dostupný, a okamžitě jej vyškrtněte.

Hrál jsem to tak že si vyberu libovolnou stanici a vyškrtnu na ní ten vyšší násobitel, ale správně bych měl najít nejvyšší dostupný násobitel na celém listu a ten vyškrtnout. Možná je to jen moje špatná interpretace, nechci tím prudit, spíš je to dotaz která interpretace je správná ;)

(ENG orig: As soon as you draw an ASTRA Effect card, either A or B, choose a space station with the highest multiplier still available on your sheet and cross it off immediately)

 

6.12.2022 10:22:38

Díky za informace, hru jsem včera dostal, tak jsem si hned vše tužkou v pravidlech/knize označil.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

25.12.2022 09:03:23

Vďaka Monco za upozornenie týchto chýb. Práve sme riešili odkaz 120 v kampaňovej knihe. Nedával zmysel pretože kapitán prehral a ten odkaz mu gratuluje k jeho víťazstvu. Teraz je to jasné.

 

26.12.2022 00:59:06

Díky moc za vysvětlení,  včera jsem to hrál a pořád mi vrtalo hlavou, jak to  že ke skóre,  kdy jsem vyhrál přičítám ještě 120 bodů za dokončené zóny  a vyhrávám rozdílem více jak 2 lu 1. Přišlo mi to moc lehké,  připočtení jen 20 bodů dává větší  smysl. 

28.12.2022 18:12:55

Našel jsem ještě jednu chybku v pravidlech, na straně 35 v uvedeném příkladu v poslednim odstavci je nešťastný překlep. “Na měsíci planety C není volné pole”. Správně má být na měsíci planety B. Je to uvedený příklad a pěkně mi zamotal hlavu jestli tedy může astra obsazovat měsíc v již ovládnuté planetě.

9.1.2023 21:08:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Kampaňová kniha, kapitola 93, úkolová karta č.147.

Text: Pomocí robotů namalujte svou značku na 4 asteroidy na každém listu. 

Ale na té úkolové kartě je x5 na obou listech. Mělo by se tedy zaškrtávat 5 asteroidů na každém listu.

4.2.2023 22:42:08

Teď teda blbej dotaz. Hru zvažuji a angličtina mi nedělá problém. Když čtu všechny ty chyby, radíte pořád CZ verzi, nebo jít rovnou do anglické?

9.2.2023 11:19:12

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra
Pán prstenů: Karetní hra
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas