Virgin Queen - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

otázky k pravidlům

Tak uz se asi tri dny prokousavam pravidlama a je to narocne :)
Mam par dotazu pro ty co uz to hrali.

1)HRE... Mercenaries for hire.... nikde jsem nenasel jak to s nima je v dalsi diplomaticke fazi. Obnovují se, zustavaji na nule a nebo se nejak obnovuji pres karty?

2) HRE a jejich protestantska mesta (predpokladam ze ta pulka bilejch jsou protestanti) ... pocitaji se nejak do celkoveho poctu mest ktera protestant potrebuje ? Pocitaji se jako sousedni mesto pro pripadnou konverzi?
2.7.2012 22:01:17

ValMor
1. Na začátku máš čtyři - na použití pouze v diplomatické fázi. NOvé můžeš získat tak, že odmítneš novou jednotku do hlavního města během zimního stahování - myslím, že se o tom píše právě ve fázi zimního stahování.

2. Ano, počítají - proto začíná protestantské počítadlo na devítce - o tahle města prostě nelze přijít.

3.7.2012 08:43:00

Elissa
1) super diky mrknu se

2) v tom pripade me totalne nesedi pocet pocatecnich mest v protestantskem stavu v plne hre co se pise u protestanta (tusim 18) protoze jen to co je na pocatku v anglii a nemecku da vetsi mnozstvi nez je bodu protestanta ... pokud umim pocitat a jestli jsem se nejak nesekl v Anglii. Pokud dobre chapu tak Anglican ma SCM/HCM pouze Berwick a Dublin ... tzn zbytek by mel by protestantsky kdyz je na mape bilej ne?

3.7.2012 10:18:17

ValMor
Ad 2. To ano - ale počet bodů není přímo roven počtu měst - počet bodů za protestantská města odečteš z té tabulky, kde se posouvá ukazatel počtu měst. - vždy vpravo od toho ukazatele je aktuální počet protestantských bodů za ta města (a také anglických a HRE).

3.7.2012 10:29:01

Elissa
Jasne tomu rozumim ... nejde me na mozek ve scenario booku u Campaign Scenaria to ze se tam pise
Protestant Spaces Card
Protestant Spaces: 18

Kde vzali tu 18ku? Protoze at to pocitam jak to pocitam soucet mest v nemecku a anglii da jasne pres 18 + neco francie a a nizozemi. Je me jasne ze neco pocitam spatne ale fakt nevim co :)

3.7.2012 11:18:37

to Valmor
A nepočítáš náhodou i místa, která jsou při přípravě scénáře zakryta katolickými žetony ostatních velmocí?

A ten setup toho scénáře jsi krok po kroku od začátku dělal včetně položení počátečních katolických žetonů všech velmocí, nebo jsi to tak jen letem světem pročetl a u protestantských míst jsi začal počítat jen prázdná bílá políčka na mapě?

3.7.2012 11:37:53 | Upraveno autorem (porovnej)

ValMor
Podle mě máš taktéž špatně setup - ve Francii a v Anglii je celkem 10 katolických žetonů, které překrývají ty protestantské, a většina míst ve Francii je primárně katolická. Takže těch 18 je v pořádku (a i mi to vyšlo při setupu v minulé hře)

3.7.2012 12:20:13

Vybíráme z Bazaru

Discoveries: The Journals of Lewis & Clark
Discoveries: The Journals of Lewis & Clark
Akt. cena: 501 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas