Virgin Queen - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Do čeho jít?

Přemýšlím na koupí Here I stand a nebo Virgin Queen.... oboje najednou těžko ohraju takže mám těžkou volbu jen jednu z nich. Nemáte někdo nějakou radu co by se více vyplatilo ? Vim že VQ ještě pořádně nevyšla ale pravidla jsou již k dispozici tak předpokladám že se dá aspoň z nich vyčíst jak velká změna to bude proti HIS
16.4.2012 13:37:13

na tuhle otázku je brzy
Pravidla sice jsou k dispozici a od HIS se liší/neliší (cca polovina pravidel zůstala zachována). To hlavní ti ale pravidla neřeknou - karty, události, herní zážitek. Počkal bych, až budou k dispozici nějaké informace od lidí, kteří hru hráli.
Takže vydrž, koupím, zahraju a dám vědět :-)

16.4.2012 13:41:05

ValMor
Tady bych se asi rozhodoval ciste podle tematu. V VQ uz nebude tak detailni reformacni boj, ale zas tam budou nejaci ti vynalezci, spioni atd. Ale bez zahrani je asi brzy na analyzy. Kazdopadne si troufam rici, ze ani s jednou neprohloupis.

16.4.2012 13:41:33

all
diky :) Vydrzim a pockam na reporty :)

16.4.2012 17:41:24

Jak
Jak tedy nakonec dopadlo srovnání?
Také teď řeším dilema jestli VQ nebo reprint HIS. Co by jste doporučili?
Pro mě by bylo plus aby hra byla hratelná i v menším počtu hráčů, aby se na stůl dostala trochu častěji, možná i kratší herní doba by byla plus. Bohužel se v okolí vyskytuje málo šílenců co by do toho šlo a bojím se že po prvním zahrání mě přestanou i zdravit :-D

22.3.2018 10:10:00

Akulacz
Tak zkus Pax Renaisance. Mnohem kratsi, hratelne v mensim poctu hracu, vysoka pribehovost, vysoka znovuhratelnost.

22.3.2018 13:47:25

HIS vs. VQ
Já bych rozhodně doporučil novou edici HIS, ale je to individuální záležitost, mám známé, kteří preferují VQ.

Jestli nevíš jestli seženeš dost hráčů, tak zkus jedno nebo druhé po emailu - je to skoro stejně dobrý zážitek jako naživo.

Doporučení Paxu jsem musel vydýchat, ale proč ne, když chceš nějakou úplně jinou hru. Nicméně i když budu k Paxu velmi shovívavý, tak příběhovost mu tedy upírat budu dál.

22.3.2018 14:24:18

VQ
Hlavně už by mohl někdo přeložit ty pravidla, která tu jediná chybí :) Někdo tady kdysi psal, že na nich maká, ale to už budou měsíce, ne-li roky. Škoda, když zbytek tu přeložen je...

22.3.2018 14:35:31 | Upraveno autorem (porovnej)

VQ
Je kratší, pokud je to pro tebe kritérium. Já osobně mám celkově VQ raději než HIS (ten je zase jednodušší).

Pravidla preložená nemám, ale někde se mi určitě povaluje mnou napsaný souhrn a podobné věci.

22.3.2018 14:40:39

VQ je aktuálně vyprodané
A zatím nesměřuje ani k dotisku.
HISko je aktuálně v obchodech.
Pokud to pomůže v rozhodování.

--------------------------------------
Nevěřící Tomáš nevěří na Speedyho a Ježíška
S radostí prohraje jakoukoliv historickou hru
Střet zájmů jen s manželkou

22.3.2018 19:14:02

...
Havelock: Pax už doma je a budu souhlasit s tebou i že i ten umí vyprávět pěkné příběhy.

Eur už je doma docela dost tak bych chtěl trochu doplnit sbírku o nějaké wargame, proto koukám na tyto kousky...
Kdyby byla rada případně i na něco trochu menšího, ideálně hratelné ve 3-4 hráčích radu uvítám. Jen bych to obdobím omezil na starověk - WW I

22.3.2018 20:15:50

SoR
Sword of Rome, The
괜찮아

22.3.2018 20:29:37

IN

Re
A co 878 Vikings? Neni to zas tak slozite ani dlouhe.

22.3.2018 20:58:47

Me oblibene
Successors

22.3.2018 23:37:46

IN

Re
To se ale shani jeste hur nez Virgin Queen :-)

23.3.2018 06:55:07

Pokud
chceš něco lehčího tak Quartermaster General systém mohu doporučit, je v něm I. a II. světová a nově i Peloponéské války.

--------------------------------------
Nevěřící Tomáš nevěří na Speedyho a Ježíška
S radostí prohraje jakoukoliv historickou hru
Střet zájmů jen s manželkou

23.3.2018 07:11:27

Vybíráme z Bazaru

The 7th Citadel - Collector’s Edition
The 7th Citadel - Collector’s Edition
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas