Vinhos Deluxe Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Vinhos Deluxe Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Eagle-Gryphon Games
Autoři: Vital Lacerda
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vinhos vs. Viticulture

Jelikož se jedná o dvě Eurohry s podobným tématem, nabízí se zde otázka. Má smysl mít obě, jsou natolik odlišné? Nebo jedna je výrazně lepší než druhá a stačí mít právě ji?

23.5.2021 22:08:29

Obě hry jsou eura, takže téma není zaz až tak podstatné (ano, je to tam trochu cítit, ale..). Mechanicky jsou ale odlišné, takže klidně můžeš mít obě, jako já.. ????

24.5.2021 08:46:51 | Upraveno autorem (porovnej)

hral jsem (hodne davno) obe. Kazdou 1x. Prestoze mam rad Lacerdovy hry, tak v tomto duelu je za me sympatictejsi #Viticulture Essential Edition 

Je jednodussi na nauceni a hrani. Lacerda ma proste ty hry narocnejsi. 

Ale dobre jsou obe, to kazdopadne :)

24.5.2021 09:43:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Co jsem zatím tak vypozoroval, tak Viticulture je více o náhodě a více family-friendly a Vinhos je více strategické

24.5.2021 10:29:34

Viticulture som hral iba raz, Vinhos mám doma, takže tam mám odohraných už veľa hier. Vinhos je podľa mňa náročnejší nie len na naučenie sa, ale celkovo aj pri hraní - je to typická hra od Lacerdu - kde všetko so všetkým súvisí, je to navzájom previazané a často si dopredu musíš premyslieť viac ťahov aby si sa dopracoval k očakávanému výsledku… U nás doma sa často dostáva na stôl.

24.5.2021 10:35:11

S Viticulture zkušenost nemám, ale Vinhos máme doma a hrajeme často. Co tu zatím nepadlo - Deluxe edice Vinhos obsahuje dvě verze hry, 2010/2016, a z pravidel/diskusí ke hře mám dojem, že ta 2016 je přístupnější než 2010. Popravdě jsme tu 2010 ještě ani nezkusili, protože 2016 by měla být i vhodnější pro dva (což většinou jsme) a když je nás víc, tak volíme stejně zase 2016, protože hru učíme někoho nového:)

24.5.2021 13:16:21

Vinhos už mám dlouho a je to za mě jedna z top her, které mám. Z žádné jiné hry tak nesálá to téma a není tak propracovaná a “čistá”, čímž myslím, že tam vše na sebe hezky logicky navazuje a pokud se člověk prokouše pravidly tak zjistí, že jsou vlastně jednoduchá, protože jsou logická.

Viticulture jsem hrála před nedávnem a za mě je to odlišná hra, kterou můžete hrát i s nehráči, je přístupnější, ale já v ní prostě to téma tak nevidím, např. mraky karet si beru jen, abych splnila úkoly a měla body a rozhodně mi to neevokuje návštěvníky u mě ve vinařství.

Takže, když to shrnu tak má smysl mít obě dvě :-)

23.11.2021 10:13:25

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard Personal Files Expansion EN
ISS Vanguard Personal Files Expansion EN
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas