nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Vindication

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Orange Nebula
Autoři: Marc Neidlinger
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zruinované rodiny, hromady mrtvých, zrazené lásky, rozpadlá přátelství. Muselo to přijít. Došlo i na nás. Stojíme tu na opuštěném pobřeží a chceme začít znovu. Chceme pomáhat, chceme se vykoupit. Nevím jestli naši pomoc nyní někdo ocení. Pomoc od těch, kteří jsou sice mocní, ale za jejich mocí stojí špína, zrada a strach. Uvidíme, zda si získáme přízeň nebo zapadneme do prachu, který jsme předtím sami pomáhali vytvářet.

Ve hře Vindication se hráči stávají padlými hrdiny, jejichž cílem je získat čest a vykoupení. Rozšiřováním svého vlivu mohou ovládnout území, navštěvovat jednotlivé lokace, získávat nové schopnosti, bojovat s monstry nebo získávat mocné artefakty. Za každou z těchto činností získávají body ctnosti, což jsou vítězné body. Hráč který jich na konci hry má nejvíce, se stává vítězem.


Příprava hry:

Doprostřed stolu se položí herní plán a na něj se umístí zamíchané hrací karty (karty společníků, artefaktů, schopností a monster). Do pytlíku se vloží karty lokací. Hráči si vyberou postavu, za kterou budou hrát, a žeton ve své barvě položí na počítadlo ctnosti (vítězných bodů) na hodnotu 15. Umístí svou figurku na jeden z určených startovních bodů. Nastaví si svou desku hráče, která slouží ke správě zdrojů: kostky ve své barvě položí na svou desku do tří určených oblastí - do oblasti potenciálu (prozatím neaktivní kostky), do oblasti vlivu (zde ležící kostky se používají pro provádění většiny akcí ve hře) a do oblasti zápalu, která umožňuje hrát ve speciálních případech silnější akce. Hráči si vyberou svůj tajný úkol, který budou vyhodnocovat na konci hry. Poté si vylosují svého prvního společníka (karta modré, žluté nebo červené barvy).


Průběh hry:

Hra se hraje na kola, v každém pak každý z hráčů odehraje svůj tah. Ve svém tahu může hráč udělat tři základní akce a tolik bonusových, kolik má možnost zahrát. Hráč se vždy musí pohnout, ostatní akce jsou volitelné.

Pohyb: Hráči na mapě navštěvují oblasti sousedíci s vyloženými dílky lokací; ty poté mohou navštěvovat. Počet polí, o které se mohou pohnout, je určen jejich rychlostí, kterou si můžou vylepšovat.

Aktivace: Aktivovat mohou hráči sebe nebo některého ze svých společníků. Po aktivaci získají atributy zobrazené na aktivované kartě. Zisk atributů hráči označí přesunem svých kostiček vlivu na pole určené pro daný atribut na mapě. Základními atributy jsou síla, vědomosti a inspirace. Při aktivaci společníka mohou využít jeho schopnost uvedenou na spodní straně jeho karty.

Návštěva lokace / odpočinek: Pokud se hráč rozhodne navštívit lokaci, provede akci, která je uvedena na jejím dílku. Může se jednat o zisk zdrojů, výměnu zdrojů za karty (karty společníků, zelené karty dovedností, fialové karty artefaktů), boj s monstry (oranžové karty) apod. Pokud použije kostičku zápalu, může hráč danou lokaci obsadit. Zvolí-li odpočinek, může přesunout jednu svou kostičku na své desce hráče na z oblasti potenciálu do oblasti vlivu, nebo z oblasti vlivu do oblasti zápalu.

Bonusové akce:

  • Konverze atributů: Hráči mohou transformovat základní atributy v hrdinské (odvaha, vize a moudrost). Odevzdáním jednoho bodu od dvojice základních atributů získá hráč jeden bod v hrdinském atributu, který je jejich kombinací.
  • Zisk zběhlosti: Hráč může vyměnit tři body vlivu v jakémkoliv atributu za kartičku zběhlosti, která mu na konci hry pomůže v zisku ctnosti za mistrovství v jednotlivých oblastech.
  • Obnova vlivu: Stažení jedné kostky vlivu zpět na desku hráče.
  • Ovládnutí území: Umístění kostičky zápalu na navštívené území na mapě
  • Očištění se (Vindication): Zbavení se hříchů minulosti, které přináší body ctnosti a větší zisk atributů při aktivaci.
  • Aktivace artefaktů, schopností: Hráč může aktivovat získané schopnosti a artefakty

Hráči získávají body okamžitě poté, co provedli nějakou akci, která jim body přináší. Získané body jim zůstávají do konce hry. O vítězné body získáné s pomocí společníka mohou přijít, pokud jim společník zemře v boji, nebo nad ním ztratí vliv (stáhnou si zpět na něj umístěné kostičky vlivu). Jinak hráči o body nepřichází.


Konec hry:

Na začátku hry se nalosují dva spouštěče konce hry, které uvádějí podmínky, za kterých se spustí poslední kolo. Jak hráči postupně získávají body ctnosti, do hry se přidávají další karty s podmínkami. Po odehrání posledního kola se spočítají dosažené body. Vyhodnotí se mistrovství v jednotlivých oblastech (počet získaných karet v jednotlivých barvách), přičtou body za ovládaná území, započtou se body, které jsou udělovány na konci hry (např. z karet zabitých monster) a nakonec se vyhodnotí body za dosažení tajného úkolu. Vítězem se stává ten hráč, který dosáhl nejvíce bodů ctnosti (vítězných bodů).


Hra obsahuje ještě celou řadu modulů, kterými je možné si obohatit základní hru. Některé přidávají do hry úplně nové prvky (např. domácí mazlíčci) a jiné rozšiřují již používané prvky ve hře (nové lokace, které je možné navštívit).

Autor: martinsun

Rozšíření hry (1)

Vindication: Leaders & Alliances (2019)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 5 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Vybíráme z aukcí

Panic Lab
Panic Lab
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>