Vikomti Západního království

xxxxxxxxxo hodnoceno 85x (Seznam vlastníků)

Vikomti Západního království - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Sam Macdonald
Shem Phillips
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vikomti/paladinové/architekti

Ahoj,

zvažuju pořízení hry ze západního království, můžete mi prosím shrnout tři možnosti, co mám?

Doma se nejvíc hraje Teraformace Marsu, Na křídlech, dříve Scythe. Jo a mě hodně baví Brass.

Díky za tipy 

10.7.2022 14:37:20

Tak pak asi Paladiny. Jsou nejvíce komplexní, různé strategie, partie zaberou nejvíce času, je tam nejméně interakce a nikdo ti nějak neškodí a jsou na stole fakt rozložití. Ale ideál ve dvou lidech, max ve 3. Ale tak Brass i Mars taky trvají věky.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

10.7.2022 16:48:06

Pokud chceš rychlejší partie a ve více lidech, tak Architekti, nejsou tak složití, odsýpají a obě rozšíření jsou fajn a přidávají další možnosti. Ale klidně začni základem.

Vikomti se liší, nejde o worker placement, ale deck building a je z nich dost jiný pocit. Mám je nejméně rád z této série, ale zase mají skvělé (svižné a lehce ovladatelné) sólo.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

10.7.2022 16:51:02

I když @Jonash je můj utajenej vzor, kterého považuji za znalece, tak tady budu mít jinej názor. A to #Vikomti Západního království, pro jejich mírnou interakci mezi hráči. Volíš si vnější a vnitřní okruh, lépe dostupnější karty postav, obsazuješ hrad a to celkem pěknou mechanikou hry. Ve dvou je to pecka, pro skvělé tempo. Spíše je to ale deck building, při čemž je právě skvělá možnost sbírat ty postavy.

Jen tak na okraj ještě zkus očíhnout #Great Western Trail: Cesta na západ / #Great Western Trail (Second Edition) .

10.7.2022 17:03:59

Suhlasim s @Jonashom. Tie hry, ktore si vypisal su nase najoblubenejsie a najviac nas z tej trilogie bavia Paladinove.

10.7.2022 17:33:46

Já právě moc fanda deck buildingu nejsem, tak proto. Ale v sólu to mám rád a hraju je jako jedinou hru ze Západního království… jinak mi to přijde víc repetitivní, že tam nevidím až tolik strategií (většinou buď zaplnit hrad, nebo hromadit rukopisy). @Plastis 

Great Western Trail 2 doporučuju všemi deseti. Hned po první hře zaťukal na moji top 10. A jsou tu CZ pravidla ke stažení, takže pohoda i pro ne-angličtináře.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

10.7.2022 17:34:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Ježíš, další hra do wishlistu a to ještě nemám ani Res Arcanu :)

10.7.2022 18:28:59

Tak Res Arcana je zase ale úplně něco jinýho než zmiňovaný hry… Rychlý, menší, lehce asymetrický engine building. Za mě ideální jako dvojkovka, ve 4 mi tam přišlo moc málo míst moci. Pokud bys bral, tak rozhodně hned od začátku hraj variantu s draftem, bez ní to je… éééh.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

11.7.2022 09:15:01

Za mě ze Západního království nejlepší paladinové. Záleží, jakou chceš Míru interakce, v paladinech prakticky žádná není. Vikomti jsou ale taky super. A Res Arcana, jsem asi jeden z mála lidí, které to ani po 10 hrách prostě nezaujalo.

11.7.2022 10:58:59

Tak budu jeden z mála, který napíše, že Vikomti jsou z trojice nejlepší. Pak Paladinové a pak daleko vzadu Architekti. Upozorňuji ale, že Vikomty beru jako takové euro střední obtížnosti, takže spíše pro odpočinek. Když si budu chtít zahrát náročnější hru na přemýšlení, stejně spíše než po Paladinech sáhnu po jiné hře (např. zmiňovaný Brass). Architekti mají podle mě super design, ale prostě mě moc nebaví (ale jdou hrát v 5 a s rozšířením i v 6 za celkem rozumnou dobu).

11.7.2022 13:11:48

pro 4 architekti 

pro 3 a mene paladinove

 

11.7.2022 13:49:25

Vybíráme z Bazaru

Noc upírů
Noc upírů
Akt. cena: 630 Kč
Končí za: 12 hodin

Offcanvas