Vikomti Západního království

xxxxxxxxxo hodnoceno 87x (Seznam vlastníků)

Vikomti Západního království - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Sam Macdonald
Shem Phillips
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrad ve 2 hráčích

Zdravím, chěl bych se optat ohledně hradu.

Když hrajeme ve dvou hráčích, a jeden se věnuje primárně hradu a druhy jiným věcem, tak z pravidla vyhraje ten co se věnuje hradu.

Nema na to někdo nějaký vyrovnávací mechanismus, nápad, nebo vlastní zkušenost?

Diky.

29.8.2021 12:47:48

Já mám teda spíše zkušenost, že ve dvou vyhrávají opisy oproti hradu. Ale není nejlepší taktika jet jen jednu věc. Lepší soustředit se na jednu a pomáhat si okolo

29.8.2021 16:40:19

Tak mi to nepřišlo, silné je i opisování rukopisů. Manželka měla naposled hodně přes ně, já zase víc z hradu. A na body jsme měli oba zcela stejně, já vyhrál díky více zbylým surovinám. Přijde mi fajn, že se dost bodů dá získat z různých věcí (jako další smlouvy, postavené budovy atd.).

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

11.10.2021 20:00:41

Rozhodně ne, dá se vyhrát i na stavění budov… ono strašně záleží jaké karty k sobě člověk nabere. Plus točit dané karty co nejefektivněji a nejčastěji. Ale je pravda, že pro nováčky je hrad určitě tou nejjednodušší cestou, ostatní dva směry je potřeba trochu víc promýšlet.

12.10.2021 07:20:30

Po mnoha a mnoha odehraných hrách si dovolím nesouhlasit. Hrad ve 2 hráčích je jistě dobrá volba, je to taková jistota, že budete mít body (nikdo vás nevykopne), ale není přesílený. Pokud se podaří získat rukopis bodující poddané ve hradu, šance na výhru je vysoká, ale stále jsou ostatní cesty konkurenceschopné. Především rukopisy. Tam když se sejdou barevné kombinace a dáte třeba 4 sady (4x16b), hrad se může jít zahrabat :-) 

12.10.2021 08:34:58

Vybíráme z Bazaru

Nemesis - CZ, nabarveno, 3D doplnky, Untold Stor.1
Nemesis - CZ, nabarveno, 3D doplnky, Untold Stor.1
Akt. cena: 3999 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas