Vetřelec - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: AIGAMES
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál někdo?

Nějaké info je na stránce vydavatele a pak recenze na www.deskovehry.com

Zjednodušeně řečeno to vypadá jako Fantom naroubovanej na vetřelecké téma, ale zajímalo by mě, jak je to hratelný/zábavný...
26.10.2011 07:55:09

No tak
až budete mít u vás nějaké to sezení tak se ozvi a když budu moct tak to vezmu a testnem to.taky se mi to zatím válí pod postelí.

26.10.2011 09:21:26

votrelec
zatial som to tiez iba rozbalil a caka na seriozne hranie, pravidla vyzeraju jednoducho a su kratke. So dobrou skupinou by to malo byt dostatocne zabavne :)
Ked konecne zahrame dam vediet.

26.10.2011 10:01:55

Jaká je?
Tak už jste to někdo zahral? Vyplatí se pořídit?

13.11.2011 15:33:44

Odehráno
Tak jsem odehrál 3 hry a musím říct, že hra má opravdu neskutečnou atmosféru. Celou dobu hry posádka lodi Nostromo dělala co měla a mohla. Vetřelec je v této hře opravdu velkým nebezpečím. Než posádka shromáždila pořebný počet hybernátorů s kyslíkem, tak bylo půl posádky rozsápáno po lodi. Často se stalo, že než se posádce povedlo zavařit prostupy z ventilace, už někdo chyběl. Musím říct, že hra je opravdu velmi těžká pro posádku a je nezbytné, aby se hráči dobře domluvili a nepobýhali po lodi bez rozmyslu.
Vetřelec je v této hře velmi silný a po několika hrách lze teprve vyzrát na to jak vyhrát. Určitě nepočítejte s výhrou posádky po první hře. Doporučil bych i vetřelci hru stížit.

Hra je tedy pěkná a velmi atmosferická a vyplatí se ji pořídit do sbírky. Kdo rád snadno vyhrává , může hrat za Vetřelce a kdo si chce dokázat, že je opravdu dobrým hráčem (skupinou hráčů) zde je výzva. Hurá do posádky lodě. Pro slabší nátury doporučuji upravit pravidla pro vetřelce hned odzačátku hry.

9.8.2012 12:09:16

hurá
Hru jsem koupil, jen zatím nebylo s kým a kdy otestovat, toto bude dobrý argument

9.8.2012 17:40:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrál - a to několikrát :)
Po cca deseti hrách Ti můžu hru doporučit. Jak již bylo zmíněno, je to neuvěřitelně atmosferická hra. Hra má relativně jednoduchá pravidla (řekl bych že teď ji dokážu včetně detajlů vystvětlit do 15 minut), ale skýta velké množství možností jak se hra bude odehrávat. Znovuhratelnost je velice vysoká, člověk jí musí ale umět pár věcí odpustit.

Počáteční rozmístnění posádky je náhodné (hod kostkou) a občas se holt stane, že někdo osamocen začíná blízko vetřelce a udělá chybu. Umře tedy dost brzy a již ve hře nemá moc co dělat - a to se hra s nezkušenou posádkou umí natáhnout i na několik hodin. To je asi největší negativum, ale zároveň i pozitivum, protože holt o tom ten vetřelec je. Neustálá paranoia, často nutné riskování, strach o život je ve hře všudepřítomný.

Další negativum hry jsou dost strohá pravidla. Téměř každou hru narážíme na situace, které v pravidlech nejsou dostatečně popsané. Nezbývá tedy nic jiného, než zavést konzistentní house-rules, aby to bylo pro příště všem naprosto jasné.

22.1.2019 13:12:47

Vybíráme z Bazaru

Vzhůru do podzemí
Vzhůru do podzemí
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas