nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Veselý kurník

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Blue Orange Games
Lúdilo
Autoři: Thierry Denoual
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Slepičky si jen tak vysedávají na svých barevných bidýlkách. Když tu se jedna z nich rozhodne seskočit a bidýlko se nebezpečně rozhoupá! Udrží se její souputnice, nebo je zemská tíže nemilosrdně pošle k zemi?

Veselý kurník je hra o hledání rovnováhy a životní filozofie kura domácího. Tato slepičárna obsahuje různě obodované dřevěné komponenty, jako malé a velké slepičky, balíky slámy a červená kola - čím lehčí komponenta, tím méně hodnotná. V jednom tahu lze získat od jednoho do tří bodů. Bidýlko, na kterém slípky sedávají, balancuje na klenuté střeše kurníku. Cílem hráčů je odebírat jednotlivé kousky z viklajícího se bidélka tak, aby se nezřítilo se zbývajícím osazenstvem.

Příprava hry:

Hráči na stůl položí bidýlko a zaplní jej libovolným způsobem dřevěnými dílky - seny, koly a slepicemi. Fantazii se meze nekladou. Po zaplnění plošiny ji jeden z hráčů zvedne a za hromadného napětí opatrně umístí na vypouklý domeček tak, aby byla co nejlépe vyvážená.

Průběh hry:

Partie je blesková a trvá klidně jen pět minut. Po umístění bidýlka se hráči na tahu střídají. Každý má za úkol z houpačky odebrat právě jeden dílek. Pravidla povolují si tah za pochodu rozmyslet. Od velikosti dílků (tj. náročností na získání) se odvíjí i jejich bodová hodnota. Bojovat lze od nejcennější velké slepičky a stohy sena (tři body) až po titěrná jednobodová kola. Svoji kořist si ponechá hráč před sebou. Při akci ale hráč nesmí zbortit kurník. Tím by partie skončila a ještě by si vysloužil trestné body.

Konec hry:

Hra může skončit vysbíráním celého osazenstva bidýlka, nebo zborcením kurníku - což je daleko pravděpodobnější varianta. Hráči si sečtou body za své nastřádané dílky. Hráč, kterému se bidýlko převážilo, dostane pět záporných bodů. Ten, kdo má bodů nejvíce, se stává vítězem.

Autor: chromanna

Další názvy této společenské hry

  • Chickyboom