Verona - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Board Games
Autoři: Petr Chval
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Dotazy k pravidlům - vyhodnocování budov

Po přečtení pravidel jsem vůbec nepochopil, jak je to s vyhodnocováním budov. Které ulice jsou se správcem/bez správce, církevní a cechovní, to jsem ještě pochopil. Ale jak jsou definované čtvrtě - která je severní, jižná, východní a západní? V pravidlech toto není vůbec vysvětleno a na herním plánu jsem žádné hranice nikde neviděl.
Dík za pomoc.
2.12.2010 14:35:34

čtvrtě
Když to Ilgir (autor) vysvětloval, tak si trochu stěžoval na úroveň finálních českých pravidel. Německá jsou prý bez problémů.

Nicméně ke čtvrtím, ty jsou rozdělené vtipným způsobem:
Ty co mají jako první písmeno
"S" jsou severní (Serafini, Stella atd. stejně tak i budovy ležící v jejich hranicích jsou na S - Sinagoga atd.)
"M" jsou centrum
"C" jsou východ
"P" západ
"R" jsou jih



2.12.2010 16:48:55

PJ

Hike
Díky moc. A obdivuju každýho, kdo na tohle přijde. Není to moc intuitivní, a to ani na zapamatování :-(

2.12.2010 17:36:11

čtvrtě
Taky se to dá poznat tak, že když před sebe položíte mapu tak jak se mapy pokládají, tak je jižní čtvrť na dole, západní čtvrť nalevo, východní napravo, severní nahoře, a centrální - inu uprostřed. Každá čtvrť má také jiný povrch ulic, západní je nepřehlédnutelně temnější, v centru je dláždění. Všechny čtvrti jsou také odděleny hradbami a řekou.

3.12.2010 22:19:58

PJ

gorn
Ano, kde budou jednotlivé čtvrti orientovány, že severní nahoře a jižní dole, atd. - to mně vskutku došlo samotnému i bez nápověd. Jenže jsem nevěděl, které ulice do toho započítat a které už ne. Že mají různá dláždění a jsou oddělené hradbami, to jsem si opravdu nevšiml, i když jsem herní plán zkoumal docela podrobně (pravda, pouze ve svitu jedné úsporky). Ty hranice, ty tam pořádně nevidím ani teď (když vím, kde je hledat), takže pro mě zůstávají nejsnazším vodítkem stejná písmena názvů ulic/náměstí. Ale aspoň jsem se dozvěděl jakou mají funkci hradby. Mosty mají také nějaký význam?

4.12.2010 01:18:21

barvy ulic
Taky se to dá poznat tak, že v každé čtvrti je vždy jedna ulice od každé barvy, takže když si to rozdělíš zhruba na světové strany, tak podle barev ulic se to dá poznat.

26.12.2010 16:06:37

Opravená pravidla
Opravená pravidla jsou ke stažení zde:

http://www.czechboardgames.com/fileadmin/cbg/verona/Verona-pravidla_A4_9-17.pdf

14.1.2011 00:02:40

dražba
Vyhodnocovani budov je jasne, ale proc probiha drazba zoldaku tajne, na to jsem tak nejak neprisel. Chapu drazbu pri rozhodovani nasili, tam vyhraje ten, kdo da nejvic, ale proc se maji zoldaci nakupovat tajne???

20.8.2012 15:50:40

Vybíráme z Bazaru

Unmatched: For King and Country
Unmatched: For King and Country
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 23 hodin

Offcanvas