nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Velryby ničí svět: Karetní hra

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, intriky, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Time Slug Studio
Autoři: Jindřich Pavlásek
Petr Vojtěch
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Velryby jdou do války. Velrybí generálové mají prostý úkol - poskládat co nejsilnější armádu. A musí se opravdu snažit, legendárním vůdcem může být jen jeden. Mají však neblahé podezření, že je mezi nimi i skrytý lidský superšpión, který se snaží útoku zabránit.

Hra Whales Destroying the World tematicky navazuje na úspěšný projekt ze Startovače Velryby ničí svět. I přes shodu v názvu a některých ilustracích jde o zcela novou blafovací hru pro 3 až 6 hráčů.


Příprava hry:

Hráči si náhodně rozdají karty rolí tak, aby jeden byl superšpión a ostatní velryby (v šesti jsou dva superšpioni). Následně každý získá dvě náhodné velrybí karty do své armády.


Průběh hry:

Hráč na tahu si lízne dvě karty, jednu zahodí lícem nahoru a druhou nabídne jinému hráči své volby lícem dolů. Spolu s nabídkou karty připojí i nějaký komentář (kartu popíše, vysvětlí proč ji má druhý chtít apod.), může však lhát. Druhý hráč má nyní možnost kartu přijmout nebo odmítnout. Pokud ji přijme, otočí ji a musí ji zařadit do své armády. Pokud odmítne, kartu zařazuje hráč, který ji nabízel. V každém případě jeden z hráčů kartu získá. 

Žádný z hráčů pře sebou nesmí mít více než dvě karty jedné barvy (modrá, červená a bílá). Pokud získá například třetí červenou velrybu, všechny tři červené karty musí zahodit. Dostane však možnost ukrást jinému hráči kartu.

Konec a cíl hry:

Velryby se snaží poskládat co nejsilnější armádu (součet hodnot velrybích karet) a vyrazit do boje. Hru ukončí ve chvíli, když se jednomu hráči podaří poskládat set šesti karet (2 od každé barvy), nebo pokud dojde hrací balíček. 

Superšpion vyhrává ve chvíli, kdy kterýkoliv z hráčů získá třetí kartu superhrdiny. Pokud však dojde balíček, nebo někdo nasbírá šest karet, je superšpion z počítání bodů vyřazen.

Autor: Bedikk

Další názvy této společenské hry

  • Whales Destroying the World