Velryby ničí svět

xxxxxxxooo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Velryby ničí svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, strategická, logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Time Slug Studio
Autoři: Jakub Muřín
Jindřich Pavlásek
Petr Vojtěch
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Startovač

Zdravím, na Startovači jsme spustili kampaň, kde si tuto hru můžete objednat. Podívejte se na obrázky nebo video, třeba by někoho mohla zaujmout :).

https://www.startovac.cz/projekty/hra-velryby-nici-svet/
7.6.2017 20:13:14

Originalita
Ilustrovany je to nadherne. Co vas k tomu vedlo a proc zrovna velryby ? Ma to tema nejaky hlubsi smysl?

8.6.2017 08:14:00

:)
že by nuke the whales? try google

8.6.2017 08:37:47

Velryby
Díky :). Vývoj je vždy poměrně dlouhý proces. A v tomto případě šlo o kolaboraci několika autorů... ta geneze je poměrně zajímavá. De facto jsme se dostali od Blanických rytířů, přes superpadouchy až po Velryby, které už toho mají dost a rozhodnou se zničit svět. Samozřejmě je za tím velmi nenápadně skryté ekologické téma, které jsme do toho dostali ale až mnohem později, než se rozhodlo, že ničit budou právě velryby. A jak už to občas bývá, to rozhodnutí bylo vlastně triviální a nebyl to žádný pečlivě promyšlený tah. Jeden z autorů si během celého vývoje konceptu (ať už tohoto nebo jiných nápadů) dělal srandu, že tam někde musí být velryby, až se z toho stal "inside joke". Ať jsme měli hru v jakémkoliv žánru, vždy tam prostě cpal velryby. A když jsme se dostali k tomu, že máme funkční mechaniku, kde hráči berou karty a "ničí" balíček, velryby byly zase na stole. A jelikož bylo už hodně pozdě, nám to přišlo jako nejlepší nápad na světě.

I s odstupem času si myslím, že je to humorné (velryby trochu připomínají vzducholodě), různé druhy velryb nabízí značnou variabilitu, na ilustracích vypadají krásně a pro nás jako autory je v tom zachyceno to krásné kouzlo okamžiku.

8.6.2017 18:12:13

Divny nazev
Velryby svet nenici, to svet nici velryby...

8.6.2017 18:53:25

robkin
No právě :)

9.6.2017 00:11:07


Bedikk
no chápu sice že pro Vás v tom muže být nějaký inside joke ale pro mě jako zákaznika z ulice v tom ten joke nevidim, tak me zajímá co ja za tím a proč v záplavě her mám šáhnout právě po velerybách ? To není kryta jen hledám jak se z to hrou / tématem mohu ztotožnit ?

9.6.2017 12:11:07

***
mě to připomnělo Stopařova průvodce

9.6.2017 12:30:18

Proč velryby
Jasně, já to beru a dovedu si to dost dobře představit. To téma je hodně mimo. V podobném duchu se nesou texty, ilustrace, název... řekl bych, že se to celé pohybuje na hranici absurdity. A chápu, že to není humor pro každého. Proč zrovna velryby ničí svět? Protože mají skvělý motiv. Už se nemohly dívat na to, v jakém je planeta stavu... třeba. Nebo taky ne, je to hodně na tobě, jak se k tomu postavíš. Naší inspirací byla i řada bizarních hororů z 80. let. Tam se občas dějí divné věci a hluboký smysl za tím není. Třeba to jsou zvrácené, záporácké a zakomplexované velryby, které prostě mají touhu rozsévat zkázu.
Nám létající velryby, které útočí na města z nebes, proráží z potrubí, rozšlapávají domy nebo lezou po mrakodrapech (reference na King Konga) přijdou vtipné. Ale netlačíme to každému a jestli ti to přijde spíš trapné, nic se s tím nedá dělat a je to v pohodě :).

Kwizatz: Ano, ta reference tam trochu je :).

9.6.2017 12:46:46

velryby
Mě naopak to, že se velryby nase*ou a jdou zničit svět, přijde naprosto logický. Už aby to bylo. To je jak s opicema - ty taky nemluví jen proto, aby je lidi nenutili pracovat.

9.6.2017 15:38:17

Startovač
Jen drobný update. V kampani máme zatím vybráno 150 % a zveřejnili jsme první stretch goal, při kterém do každé hry přidáme čtveřici unikátních karet. Ty budou volitelné a zásadně promění hratelnost.

11.6.2017 18:26:20

stretch goal
Jak tak na to koukám, už by to pomalu chtělo druhý stretch goal ;-)

15.6.2017 16:34:51

Prebio:
Pravda! :-) Druhý stretch goal by to chtělo a je v řešení, ale v současné době má pro nás přednost vyřešit nedostatečnou kapacitu výroby. Kusy mizejí nad očekávání rychle. Právě vymýšlíme, co s tím uděláme, aby si krabičku se hrou mohlo odnést více lidí. A věříme, že na něco přijdeme.

16.6.2017 13:32:21

Nové edice
Právě jsme přidali dvě nové edice a dvojici Stretch goalů. Pokud o objednávce uvažujete, určitě se podívejte na Startovač :).

20.6.2017 22:23:07

Jde sehnat ?
Ahoj nestihnul jsem startovač je možné hru někde koupit ? Díky moc Kuba

8.9.2017 12:07:32

KubaF
napiš autorům na FB stránce, ještě lze si nějaké verze koupit

20.9.2017 23:29:07

Vybíráme z Bazaru

Arcana Rising Deluxe (Kickstarter)
Arcana Rising Deluxe (Kickstarter)
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas