Velká kniha strašlivých čar

xxxxxxxxoo hodnoceno 131x (Seznam vlastníků)

Velká kniha strašlivých čar - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
2 Pionki
Broadway Toys LTD
Devir
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
IELLO
Portal Games
Autoři: Maxime Rambourg
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Nestvůra má text:
Umístěte jeden děs pod každou kletbu. Hráč, jenž zničí danou kletbu, si její děs bere do odkládací hromádky.

Předpokládám správně, že karty děsu beru z balíčku děsu na plánu?
Potom, co je nestvůra poražena, jdou tyto karty děsu zpátky na plán - na balíček děsu?
20.5.2016 21:47:12

Cernokneznik
Ano, brat z balicku desu.
V pripade ze je Cernokneznik neporazen, zbyle karty Desu pod nezlomenymi kletbami jsou zniceny.
Zdroj: pred mesicem publikovane anglicke FAQ / errata.

24.5.2016 06:31:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Detaily
Na BGG jsem hledal nějaké odpovědi, dám je i sem fyi:

1) pokud kletba říká, že každý hráč má zničit jednu kartu hodnoty 2, míní se tím karta z ruky nebo z podpory

2) zelená kouzelnice si smí vyměňovat karty ze své ruky i s kartami z podpor ostatních hráčů

11.6.2016 16:21:23

ad tracnik
1) pokud kletba říká, že každý hráč má zničit jednu kartu hodnoty 2, míní se tím karta z ruky nebo z podpory

No... vpravdě tohle vzniklo nedorozuměním mezi autorem hry (debutant, sám BGG účet nemaje) a zaměstnanci Iella, původní vydavatelské firmy. A pak babo raď.
Poslední verze z anglickýho FAQ říká: míní se tím pouze karta z ruky.
https://www.boardgamegeek.com/filepage/131375/cheat-sheet-students-looking-answers (str. 18 nahoře)

Chápání "i z podpory" můžeš hrát jako těžší herní variantu, kde se tím pro změnu míní "z ruky nebo se SDÍLENÉ podpory", tzn. když se kletba spustí na tebe, ty nemáš 2 v ruce ani své podpoře a někdo jinej má v té jeho podpoře, ty ho pak v rámci vlastního vyhodnocení kletby nutíš zničit z jeho podpory. Blbé, že...

S tou zelenou čarodějkou máš recht, korigovaný arch čaroděje k aspoň domácímu vytištění je součástí českýho FAQ, což mi snad už brzo schválí tady k vystavení... nebo tady: http://bit.ly/dRevois (někdo si vybere Violettu z 8 stejných karet, teprve pak ji odstranit ze hry a místo ní dát před hráče toto... jestli se Ti s tím chce tisknout - 126x88 mm).

11.6.2016 18:49:12 | Upraveno autorem (porovnej)

ad myyysha
OK, díky za upřesnění. Jinak jsem se dost pobavil nad lokalizacemi jmen, dobrá práce. Celkově je ten překlad povedený, jen mě na poslední stránce v tipech trochu vyděsil "úděs" a "děs" v tomtéž odstavci; a asi bych uvítal "živly" místo "elementů". Ale jak říkám, za mě povedený překlad, díky.

11.6.2016 19:24:54

ad tracnik
V živlech vs elementy mě přehlasovali, že prý takhle je to magičtější (což je asi pravda). :)
Vpravdě mě přehlasovali i v názvu hry, já chtěl "Grimoár kouzel strašlivých", ale relativně neznámé slovo v názvu může odradit část cílovky, je to skoro rodinná hra.
Tak je tím slovem aspoň hra prolezlá, když už není v názvu. :) Ať se líbí a díky za kompliment.

11.6.2016 19:32:13 | Upraveno autorem (porovnej)

ad tracnik
P.S.: Ta jména čarodějů nejsou přeložená, v originále žádné neměli. Ale byl to vtipnej brainstorming... :)

11.6.2016 19:34:35

ad myyysha
Hlasoval jsem tehdy na fb taky pro Grimoár - ale asi spíš "kouzel děsivých", aby bylo jasné, že ta "Madness" z názvu je ten děs ve hře. Osobně si nemyslím, že je to rodinná hra, resp. si myslím, že ta hra klame (krásným) vizuálem a ve skutečnosti jde o celkem strategický kombinační abstraktní koop, což je seht gut, jak říkají Slováci.

11.6.2016 19:41:56

čarodějky, podpora
Jak je níže zmíněna Violetta a upravená verze, může prosím někdo z vás potvrdit/vyvrátit, že Rosanna s pojmenováním (lokalizací do české verze) získala slot/místo ve sdílené podpoře navíc?

Z obrázků na internetu mi vychází, že v angličtině má 4 sloty/místa, zatímco v češtině 5 . Ale taky nemusí být všechny obrázky pravdivé.

4.10.2017 19:11:59

Vybíráme z Bazaru

Prodám Intriky
Prodám Intriky
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas