Velká kniha strašlivých čar

xxxxxxxxoo hodnoceno 131x (Seznam vlastníků)

Velká kniha strašlivých čar - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
2 Pionki
Broadway Toys LTD
Devir
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
IELLO
Portal Games
Autoři: Maxime Rambourg
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

obligátní - tož, jaké to je? ;-)

Chtěla bych nějakou kooperativku, ale musí to fungovat líp než Pandemic, který, dle mého názoru, hrál spíš tak nějak za nás...Mohlo být to být toto?
19.5.2016 14:05:08

Re: Dojmy
Nemám doma českou verzi. Ale předpokládám, že se nebude v ničem odlišovat ...
A bych se neopakoval, malou recenzi je možné přečíst zde: http://www.deskozrout.cz/topic/6200-mala-recenze-a-dojmy-z-prvnich-her/

20.5.2016 22:20:33

Vksc
Ahoj, tak hru jsem hral nekolikrat a ceska verze se od anglicke bude pokud vim lisit trochu upravenymi pravidly protoze puvodni anglicka obsahovala nejake nejasnosti a ty budou v ceske uz nejak vyreseny. Jinak ty verze budou dost podobne.

K Pandemicu se moc vyjadrovat nebudu. Za me je to ultimatni kooperativka a to rikam za cloveka, ktery kooperativky opravdu nevyhledava, vlastne je to jedina co mam ve sbirce.

Jinak Velka kniha je urcite zajimava ale neni ro nejak moc heavy. Tech veci co muze clovek udelat opravdu neni nejak moc. Jedna se o takovy jedniduchy kooperativni deck building. Koupis kartu, zahrajes kartu a nebo vyresis kletbu. Cele kouzlo je v tom jak to clovek nakombinuje. Jednoducha ta hra na porazeni bude jenom na nejnizsi obtiznost, dalsi dve obtiznosti jsem nehral tak nevim jak si to povede. To ceho se ale u teto hry bojim je rychlost s jakou se hra ohraje. Clovek resi furt dokola ty same veci bez nejak velke variace a jedine co se lisi jsou karty u vas v ruce, a jelikoz i tech jsou vicemene jenom 4 druhy tak tech variaci moc nebude. Co se herniho zazitku tyce tak na Pandemic to nema ani z poloviny, ale vicemene zalezi na tom co od kooperativky ocekavas.

21.5.2016 09:35:01

Vksc
Ahoj, tak hru jsem hral nekolikrat a ceska verze se od anglicke bude pokud vim lisit trochu upravenymi pravidly protoze puvodni anglicka obsahovala nejake nejasnosti a ty budou v ceske uz nejak vyreseny. Jinak ty verze budou dost podobne.

K Pandemicu se moc vyjadrovat nebudu. Za me je to ultimatni kooperativka a to rikam za cloveka, ktery kooperativky opravdu nevyhledava, vlastne je to jedina co mam ve sbirce.

Jinak Velka kniha je urcite zajimava ale neni ro nejak moc heavy. Tech veci co muze clovek udelat opravdu neni nejak moc. Jedna se o takovy jedniduchy kooperativni deck building. Koupis kartu, zahrajes kartu a nebo vyresis kletbu. Cele kouzlo je v tom jak to clovek nakombinuje. Jednoducha ta hra na porazeni bude jenom na nejnizsi obtiznost, dalsi dve obtiznosti jsem nehral tak nevim jak si to povede. To ceho se ale u teto hry bojim je rychlost s jakou se hra ohraje. Clovek resi furt dokola ty same veci bez nejak velke variace a jedine co se lisi jsou karty u vas v ruce, a jelikoz i tech jsou vicemene jenom 4 druhy tak tech variaci moc nebude. Co se herniho zazitku tyce tak na Pandemic to nema ani z poloviny, ale vicemene zalezi na tom co od kooperativky ocekavas.

21.5.2016 09:35:05

BMAJTZ
dík za postřeh

22.5.2016 10:47:58

Azz

Po několika hrách
Ahoj,

mám anglickou verzi v podstatě od té doby, co byla u nás k sehnání a odehráno tak 10-15 her.

Co se kooperaček týče, tak je to jedna z mých TOP a já mám kooperačky opravdu hodně rád. Velká kniha je pro mě trochu jiná a možná právě proto má pro mě takové kouzlo.
Je to čistokrevný deckbuilding, takže pořád točíte balík dokola a snažíte se co nejlépe připravit na nadcházející problémy. Hráči se spolu musí domlouvat a pokud tak nedělají, prohrají. Jeden bez druhého se neobejdou. Hráči se nepřetržitě dohadují o nejlepší strategii na toto a nadcházející kolo. Prostě plná kooperace. V tomto směru pro mě naprosto vynikající.

Na druhou stranu vím o negativech.
Je to karetní hra, takže je založena čistě na náhodě. Neovlivníte, které monstrum zrovna přijde, jaké sebou přinese kletby na zničení a čím hráčům hru pokazí. A když máte smůlu a přijdou Vám špatné karty, neuděláte vůbec nic. Ale tak to prostě u karetních her chodí.
Hra silně trpí na dominantní hráče. Pokud se sejde několik hráčů s +/- stejně silnou potřebou určovat hru, je to prostě paráda. Pokud jeden diktuje ostatním co mají dělat, tak to je paráda asi jen pro toho dominantního. Nedej bože, že ten udělá chybu a pak jsou akorát všichni naštvaní.
Princip hry se asi může rychle obehrát, jelikož všechna kola vypadají dost podobně. Nicméně mě se to ještě nestalo a stále se těším na další hry.

31.5.2016 14:01:09

Pohled zacatecnika
Nejsem zkuseny hrac, doted jsem hrala spis lehci nebo party hry, teprve nedavno jsem zacala s mirne narocnejsimi narocnejsimi hrami. Co se tyce Velke knihy- je krasna! Opravdu krasna! Kresby a rexacka jmena postav jsou opravdu vymazlena, ale tim s pozitivy koncim. Hodinu! jsme ve dvou resili pravidla a nedostali jsme se dal nez k rozlozeni hry... co je jeden tah, jak se pohybuje griomarem, kdy vyuzit kouzlo, kdy resit efekt bubaka a kdy kletby jsme se proste nedozvedeli, navic se nam stale pletlo co je efekt/kletba nebo faze/tah. Je pravda ze nejsme nijak pokrocili a pokrocilym hracum je to jasne, my jsme ale opravdu tvrde narazili. Pravidla jakoby zacala uprostred hry. Navic me trochu zamrzel styl hry "odloz dve karty... vezmi jednu kartu", nejak z toho necitim tu carodejnou atmosferu- samozrejme krom ilustraci a nazvu kouzel, pritom by stacilo napsat napr. Jedna tva karta z ruky shorela (odloz jednu kartu) nebo tak neco.. jak rikam, je to pohled zacatecnika, pokrocili mozna souhlasit nebudou

23.6.2016 16:16:07

jedna hra
Máme za sebou první hraní v pěti. Pravidla nás učil brácha, takže nevím, jak jsou napsaná. Hru jsme rozchodili bez sebemenších problémů. Možná je to tím, že deckbuildingy máme dost nahrané (legendary, runeage, xenoshyft), ale v ničem nebyl problém. Co je nepochopitelného, že za dvě karty s hodnotou jedna si koupím jednu s hodnotou dva?
Naše dojmy byly hodně pozitivní a nakonec jsme na nejlehčí úroveň vyhráli na poslední chvíli díky šťastně dobrané kartě, kterou jsme zlomili poslední kletbu. Hra je extrémně kooperativní, já udělám tohle a za dvě koly ty uděláš tohle, pro jistotu sem hodím tuhle kartu do rezervy. Chce někdo akci navíc? Mozečky se nám u toho zavařily solidně!

23.6.2016 23:02:37

Yedle
Co se týče placení 2 karty za jednu, tak se domnívám, že Xulimu vadila spíš absence tématu než poměr cena/výkon.

24.6.2016 09:20:18

...
Ahoj. Uvažuji, že bych hru koupil, ale mám strach, jak je to se znovuhratelností. Jak to máte vy? Je tahle hra podle vás tématická? Nebo máte pocit, že jen měníte nějaké barvy za jiné? Spíše hledám hru trochu tématickou (Ghost Storie) a tady si nejsem úplně jistý.

Díky za odpověd

6.12.2016 14:05:33

Dojem
Vlastně jsi to vyjádřil docela trefně - mám pocit, že jen měním nějaké barvy za jiné. Není to zrovna moc atmosférická hra. A i jinak nám moc nesedla - bylo to pro mě často takové náročné a suché kombinování, ale někomu jinému může vyhovovat. Navíc jsme si ji zahráli asi třikrát, jen na nejlehčí úrovni. Od té doby nicméně leží někde ve skříni. To je stručně můj dojem.

6.12.2016 23:32:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Video
Ahoj. Patříme k začátečníkům ve hraní deskových her a podařilo se nám pouze rozložit hru a pochopit z návodu minimum pravidel. Moc mě to mrzí, jelikož nechci, aby se na ni u nás doma jen prášilo. Neexistuje nějaké video s českým návodem nebo jiná rada, jak se naučit Velkou knihu hrát?

17.10.2020 20:18:59

Video
Bohužel v češtině je asi jen recenze od Deskofobie, kde je taky trošku nastíněno jak se to hraje. Doporučil bych ti znova pročíst pravidla a kouknout se na nějaké anglické video se zahráním hry. Pravidla nejsou těžké a to co bys nepochopil, napiš sem do dotazů.

17.10.2020 21:39:32

nic tezkeho

hra neni nijak slozita, pokud umis anglicky, tak navody najdes na YT pod nazvem hry The Big Book of Madness, ceskej asi zadnej neexistuje

17.10.2020 23:19:33

Vybíráme z Bazaru

Lovci noci
Lovci noci
Akt. cena: 2950 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas