Velká čínská zeď

xxxxxxxxoo hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Velká čínská zeď - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Kamil 'Sanex' Cieśla
Łukasz Włodarczyk
Robert Plesowicz
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Koop

Zkoušeli jste někdo kooperační variantu? Jak jste dopadli? 

Nám se zatím nepodařilo vyhrát, tak by mě zajímaly nějaké postřehy a tipy na strategie. Úkoly pro císaře nás vždycky vyšťaví tak, že nejsme moc schopni odrážet útoky. A do toho nám pak ještě hodí vidle události, kdy jedna je "lepší" jak druhá. Tak nám pak vždycky došly žetony hanby.

4.6.2023 21:05:11

Řešilo se to i na BGG. Už je to dýl a nechce se mi to dohledávat, ale co si pamatuju, tak lidi hráli buď bez těch úkolů nebo bez eventů. Spíš asi bez eventů. Možná tam byly zmíněny ještě nějaké house rules, jestli se ti to bude chtít najít. 

Tak či tak, koop je masakr a pokud se vám nedaří, nejste jediní. 

5.6.2023 07:29:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrál zatím 2x i s “ohnutými pravidly” a prostě nic bez šance 🧐😁

18.1.2024 12:08:28

@Jirka91  Hráli jste jen základ? O jaké ohnutí pravidel šlo? 

Já hrál základ coop s tím, že jsem neotočil žeton na +1, a výhra, celkem snadná v pátém roce.

Pak jsem hrál s Black Powder a to jsem pro změnu vynechal eventy. Celkem snadné vítězství.

Pokud pravidla neohnu, tak je to s Black Powder (jinak už nehraju) hratelné. Prohry jsou, ale hratelné.

Pokud máš jen základ, zkus ten žeton nebo vynechat eventy nebo oboje. Až uspějete, můžete si přidávat.

18.1.2024 12:45:46 | Upraveno autorem (porovnej)

@enzo 

Tak dnes odzkoušen ve 2. Ano jen základ a žeton hordy na +1 jen první 2 kola pak klasik a bez eventů. Ono taky dost pomůže rákos se svými speciálními aktivacemi. Jelikož mám základ v češtině tak nevím jestli mám rozšíření brát anglicky nebo si počkat 

18.1.2024 18:22:28

@Jirka91 A zadařilo se teda?

Rákosa je třeba využívat na max. Rozšířko těžko říct, jestli bude v ČJ.

18.1.2024 18:54:17

@enzo 

Jojo zadařilo. No ono jak jsou lidi 3 tak je to o dost větší masakr než jen ve 2 😁

18.1.2024 22:13:10

Vybíráme z Bazaru

Tskuyumi + expansions EN
Tskuyumi + expansions EN
Akt. cena: 3999 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas