Věčná zima: Paleoindiáni

xxxxxxxxoo hodnoceno 61x (Seznam vlastníků)

Věčná zima: Paleoindiáni - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Stan Kordonskiy
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vzít jen základ, či komplet (velké a malá rozšíření)?

Pořád o hře přemýšlím, že bych si ji dal pod stromeček. Viz vlákno Dojmy. Uvažuju o kompletu. Ale není to zbytečné? Neužije si dost člověk jen se základem? (Nebudu to určitě hrát každý týden, asi mimo prvních partií.) Už i ty dva moduly tam přidají možnosti, ne? (Na Dice Toweru je doporučovali hned zapojit.) A jakou máte zkušenost s tím velkým rozšířením? Díky.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.11.2022 10:15:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Jsem na tom podobně. Před koupí bych si chtěl hru otestovat v TTS alespoň v solomódu. Byl by někdo ochotný mi nasdílet solopravidla v CZ? Předem dík.

2.11.2022 10:54:08

Pravidla pro sólo taky nevím, kde se dají najít, ale jestli chceš vidět, jak to funguje (a přijde mi to docela elegantní a smooth), tak doporučuju tenhle solo playthrough:
https://www.youtube.com/watch?v=D0jqbt-EZeQ&t=3606s&ab_channel=AllAboardGamer

@TucanCZ 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.11.2022 11:28:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, byl jsem na tom stejně. Pořád jsem zvažoval, ale včera jsem to objednal komplet :-) Na Tlamě měli akci právě na komplet. Jediné rozšíření, které jsem nechtěl, jsou “Předci”, poněvadž to jsou z velké části jen karty, které nahrazují ty ze základu (vyměníš určité sety ze základu za ty z rozšíření). To mi přišlo zbytečně, ale zase v kompletu vyšlo toto rozšíření na 200Kč (oproti 539), tak jsem vzal komplet. :-)

2.11.2022 12:34:05

O slevě jsem věděl, ale já to passnul. Pořád nejsem o hře 100% přesvědčen a není to levný. A chci spíše rady od hráčů, co už to hráli… v teoretický rovině dává smysl komplet jako většina her, ale jestli to je fakt třeba, nebo brzké ohrání nehrozí a je tam dost co dělat, což to vypadá. Na Dice Toweru hodnotili jen základ (8, 9 a 8,5 z 10).

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.11.2022 13:14:43

Mě to dorazilo dnes, ale šel jsem do toho i kvůli vizuálu, tady mi ten art od Miha celkem sedí narozdíl od ostatních her. Taky mě zajímá to propojení mechanik a měl jsem to z poukazů do MALL.CZ. Jak to zahraju sólo, tak tady něco napíšu. Jen se obávám, že to nebude hned musím zahrát i jiné hry co mi vězí na polici (Brazil, Duchové ostrova atd. :D

small man Tonda

2.11.2022 17:03:20

Držte se prosím tématu vlákna. Hodnocení hry jako takové patří do vlákna Dojmy. Tady chci řešit, zdali je vhodné brát komplet, nebo stačí v klidu základ. Z posledního příspěvku ani nevím, cos teda pořídil ty… @Tonsii 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.11.2022 21:46:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Ja som bral komplet, co sa tyka rozsireni je to na kazdom, urcite za samozrejmost povazujem mamuta, ten pekne zamota hlavu na area control, tam je to super, ostatne su uz len taka mala ceresnicka na torte, je to pekne mat,ale nemusi to byt hned….. a co sa tyka predkou, do toho by som isiel, lebo to dost pomeni hru casom, ked si clovek obohra zaklad :D

2.11.2022 22:27:20

Jsem v podstatě kompletista, tak jsem vzal vše co je dostupné v češtině. Mám za sebou sice jen jedno zahrání, ale i tak si myslím, že takový nákup byl zbytečný a bohatě stačí základ a jak tu bylo zmíněno, tak případně dokoupit mamuta pro vyšší interakci i když za ty peníze dostanete fakt jen figurku mamuta a kratičký souhrn pravidel pro mamuta. 

3.11.2022 07:14:46

@Deth Díky. A má mamut vůbec smysl pro solo?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

3.11.2022 09:31:18

Za mě bych doporučil základ + Předci. Předci toho dávají nejvíce. Přináší plno jiných zvířat které už nepřináší VB, ale různé schopnosti ve fázi zatmění. Dále to přináší jiné karty kmenů a také další karty kultury. Tudíž větší rozmanitost her. V každé hře tedy můžeš použít jiné karty kmenů a jiný balíček karet kultury.

Mamut je podle mě zbytečný. Mamuta můžeš hrát i bez tohoto rozšíření. Pravidla jsou na BGG. Jediné co bys potřeboval je figurka mamuta kterou si můžeš půjčit z ukazatele kol :D

3.11.2022 09:45:36

@Addis Tak to pokud bych už měl brát Předky, tak bych snad vzal i ty malý, ty všechny dohromady stojí tuším méně než tohle klasické rozšířko. :D Ale jasný, variablita se hodí, ale zase spíše - podle zkušenosti -, když to člověk hraje často. Když dám max pár her měsíčně, tak to asi vydrží, ale to špekuluju. Zatím jsem spíše na straně toho pořídit jen základ.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

3.11.2022 10:13:03

@Jonash pokud to zahraješ 3x do měsíce solo tak stačí jen základ. Má v sobě znovuhratelnosti dost. Hraj od začátku s žetony ledovců a odpočinku a máš vystaráno.

3.11.2022 10:34:10

@Jonash Pokud uvažuješ o rozšíření do sóla, tak bych zvolil maximálně Předky. Ty větší expanze ti to budou akorát komplikovat, naopak výměna karet je velmi jednoduchá, nepřidává žádná nová pravidla, jen ti tu hru trochu pozmění, což je to, co chceš od expanze.

3.11.2022 10:35:14

@Addis JJ, určitě mám v plánu zahrnout hned oba moduly.

@UmmA Jaký jiný větší rozšíření myslíš? Já vím jen o tomhle, zbytek jsou malý.

Viz popis TLAMA (https://www.tlamagames.com/deskove-hry/vecna-zima--paleoindiani-komplet/):

Sada obsahuje:

- základní hru Věčná zima
- rozšíření Předci
- minirozšíření Aurora Borealis
- minirozšíření Psí Společníci
- minirozšíření Posvátná půda
- minirozšíření Mamut

A řeším ideálně jen dvě možnosti: pouze základ, NEBO tenhle komplet. Díky.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

3.11.2022 12:10:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash větší rozšíření jsou z KS: Rivers and Rafts a Cave Paintings (pravidla jsou zde ke stažení)

3.11.2022 13:23:22

@endymion Děkuju za info.  Tak jen doplním, že řeším pouze CZ lokalizovanou verzi. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

3.11.2022 13:56:58

@Jonash Pro sólo hraní mamut význam nemá. 

5.11.2022 09:47:30

@Jonash Pokud bys hru hrál každý (druhý) den, tak mají rozšíření význam. Pokud ne, stačí rozhodně základ. Zatímco malé expanze/proma variují a přidávají možnosti, co dělat, tak Předci slouží “jen” jako zvýšení variability základní hry. Vždy přidáš jen něco a místo toho něco vyndáš. Zvětšují se možné kombinace karet členů kmene/zvířat/náčelníků, ale nemyslím si, že je to must have.

9.11.2022 11:20:20

@Edric Díky, já už jsem rozhodnut, že koupím jen základ. Máloco hraju výrazně častěji. I Duchy ostrova, který miluju a řadím na vrchol svého topu, jsem od jara hrál “jen” 12x.

Teď už jen čekám, až TLAMA naskladní obaly, ať to vezmu v kuse.

Díky všem.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

9.11.2022 12:16:11

Jesnoznacne iba zaklad. Teda ak clovek nie je kompletista. 

28.11.2022 00:32:46

Vzal bych expanze které rozšiřují možnosti mapy. Tj. mamut, posvátná půda a řeky. 

28.11.2022 10:01:55

No já jsem teď ve fázi, zda hru vůbec brát, když sólo není zrovna ideální co do obtížnosti. A pokud jo, tak jsem už 100% rozhodnut, že jen základ, ona rozšíření neutečou. Ale díky všem.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

28.11.2022 10:37:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash  jak to dopadlo s odstupem casu?vzal jsi jenom základ?ohrál se ti a je třeba rozšíření?

24.2.2024 13:42:10

@Melandor  Jsem rád, že jsem vzal jen základ, protože i když je hra hezká a bavila mě, tak ji hraju hrozně málo (asi protože to je docela dlouhý včetně delšího setupu). Před rokem jsem si koupil jen karty v malých rozšířeních, ale i to bylo zbytečné, protože nejsou pro hraní moc důležité, leda tak ti psí společníci. Za mě základ na občasné hraní úplně v pohodě.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

24.2.2024 13:50:44 | Upraveno autorem (porovnej)

@Melandor @Jonash Pokud nevadí, přidám pár řádků.

Netuším, co přesně od hry očekáváš a jestli jsi měl příležitost si ji zahrát. Já vlastním k Věčné zimě všechna rozšíření a to nejen ta, která vyšla v češtině. Pokud hru dostaneš na stůl spíš příležitostně, pak Ti základ určitě postačí. Přesně jak píše Jonáš, příprava hry nepatří mezi nejkratší a herní doba také ne. Někoho to může odradit a pak se není moc o čem bavit, protože s každým rozšířením (snad kromě těch mini), vše zmíněné ještě více bobtná. 

Pokud Ti ale naopak delší setup a herní doba nevadí, troufám si říct, že Tě hra odmění velkou komplexitou a slušným herním zážitkem. Pardon, ještě je zde jedna podmínka, aby to platilo. Měl bys mít rád náročnější “euro hry” s menším podílem náhody.

24.2.2024 14:40:35

Vybíráme z Bazaru

Arkham horror: the king in yellow
Arkham horror: the king in yellow
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas