Věčná zima: Paleoindiáni

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Věčná zima: Paleoindiáni - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Stan Kordonskiy
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak co, jak se vám hra líbí? Plusy a mínusy, herní doba atd. Díky.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

5.10.2022 09:54:53

Já jsem to hrál zatím jen bez rozšíření, které si myslím, že by mohlo moje výtky zmírnit nebo úplně vymazat. Vadilo mi, že do balíku se vybírá vlastně z pěti stejných karet, které nemají extra silné efekty, jen jsou vhodné pro zaťápnutí konkrétního pole a dávají body. Líbila by se mi větší variabilita, kterou má právě rozšíření přinést. Takhle jsem už v posledním kole neměl chuť nic brát a přišlo mi to trochu nudnější. Jinak se mi moc líbila kombinace area control, tableu building a worker placement, ten deck building mi tam přišel nejslabší. Je určitě více cest k vítězství, což je plus. Grafika je krásná, herní doba se zatím těžko odhaduje, jelikož jsme to hráli poměrně pozdě, ve 4 a dva z nás poprvé. Ale nebude to nic strašidelného

5.10.2022 10:05:38

Nerikam ze to je spatna hra, ale mnozstvi mechanik je zahlcujici a je potreba to umet vsechno propocitat, jinak skoncite 60 bodu za prvnim hracem, jako ja :-) Btw, na bazar jsem hodil allin cz, brzo konci, kdyby se nekdo po tehle hre poohlizel. Na nas to je moc euro :-)

17.10.2022 09:46:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Ve třech hráčích 2h12min. Finální skore 85b, 81b, 52b. Jak to popsat … je to takový optimalizační euro, worker placement, deck a engine building puzzle spojený s area controlem :-D, kde musite sledovat vsechny herní plany a ostatním znemožňovat pristup k určitým bonusům. Neni to špatné, na to jaký to je mišmaš to funguje dobře, asi bych si to rád zahral znovu.

17.10.2022 13:56:30

Ve čtyřech hráčích (všichni poprvé) 2:30 hod. Skóre 86, 76, 65, 65. Na to, že je to mix několika mechanik to podle mě funguje dobře. Vizuál pěkný. Ikonografie srozumitelná. 

17.10.2022 14:32:38

Na BGG to má 8,0 při 1100 hodnocení. Upřímně, to mě překvapilo. 

  1. Jak je na tom znovuhratelnost?
  2. Je tam dobrý engine building?
  3. Co hloubka hry? 
  4. Vtáhla vás hra a měli jste pocit, že vaše kroky jsou tématické a jdou do hloubky?

26.10.2022 18:29:36

  1. Je o euro, takze znovuhratelnost je asi na tak dlouho, nakolik vas bude hra bavit ( jako treba u Osadniku). Dostatek kombinaci, komponentu a moznosti nahradit jedny karty jinymi s odlisnou schopnosti to jeste podpori. Podle me neexistuje jedna winning strategie, je treba hlidat vse a nektere prvky se meni hru od hry (mapa, karty kultury, monolyty…)
  2. celkem jo, karty, ktere si beres, urcuji tvoje akce a je treba torochu promyslet, co do baliku potrebujes a co ne. Slepe brani karet nema smysl a vede k tomu, ze neudelas to, co chces
  3. hraje se na body a vsechny kroky prizpusobujes tomu, abys mel co nejvic. tema za me 0, je to euro
  4. ne. Viz bod .3

26.10.2022 21:09:51 | Upraveno autorem (porovnej)

A zkoušel už někdo i sólo? Díky.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

26.10.2022 21:45:39

Ano, už mám za sebou asi 8 hier solo modu. Je to celkom fajn,pokial si chce clovek zahrat a nema s kym, ale ten solo mod nie je az tak silny. z 8 krat som prehral iba raz a dva krat to bolo tesne vtazstvo. Ale vzdy je to ine, ale clovek sa zabavi. No odporucam hru aspon v 3. V 4 uz je to ina pecka hlavne na mape :D

1.11.2022 19:02:01

Má sólo obtížnosti? @ricoss 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

1.11.2022 22:14:54

@Jonash sólo hra má několik variant na zvýšení obtížnosti, nahrál jsem sem jejich překlad, ale čeká na schválení…

2.11.2022 04:44:29

A @ricoss, tys to hrál na tu základní? Žes tak vyhrával?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.11.2022 08:54:39

Hral som ako je to uvadzane v pravidlach, prva hra smaozrejme bola zaklad, potom som si pridal aj plus jednu kartu, cize automa mala o jednu akciu vzdy viac plsu zeton bol nastaveny na osadu, ale iba raz sa mi podarilo aby staval 4. osadu a musel som pouzit zeton

2.11.2022 22:22:41

Hodnotím po 7 hrách ve dvou lidech, kdy průměrně nám trvá hra tu hodinku, hodinku čtvrt.

První hra byla katastrofální, hráli jsme to přes dvě hodiny a nevěděli jsme vůbec, co máme dělat. Nic nedávalo smysl a mysleli jsme, že to poletí oknem.  

Dali jsme tomu však ještě šanci a s každou hrou se to zlepšovalo. Neříkám, že by to byla naše nejoblíbenější, ale v záplavu her hrát nějakou 7x za 3 měsíce vnímám jako docela úspěch. Je to mix několika miniher. Na jedné straně člověk kontroluje mapu, na druhé straně si vytváří balíček, neskutečně počítá, hraje mahjong, sbírá a zabíjí zvířata. Z té zkušenosti několika her bych řekla, že pro výhru se musí zaměřit víceméně na vše. I v těch dvou lidech se nedá na něco kašlat, opravdu musí využívat veškeré akce (kožešiny, balíček, zatmění atd), akorát je jednodušší v nějakém směru dominovat a kombinovat více (já jsem třebaa ovládla mapu, přítel chodit lovit zvířatka. Nicméně na zvířatka jsem musela taky, abych měla rychle suroviny. Přítel se na mapu trochu vykašlal a prohrál). Důležité je hodně kombinovat a počítat.

Jako velkou nevýhodu u téhle hry vidím, že člověk na ní musí mít náladu. Pokud hraje “jen tak”, vnímám to jako plytké hraní bez cíle, což je ztráta času. A tím, že tahu je málo, akcí dost, člověk nějaký cíl mít musí. A také složitost pravidel na vysvětlení. Ve větší skupině jsme to zatím nevytáhli jen proto, že se nám to nechce nikomu vysvětlovat - pamatujeme si dojmy z první hry a pořád asi máme doma asi více favoritů, které si zahrajeme raději.

Jestli bych to měla hodnotit - ta hra má pro mě velké významné plus za zimní tématiku. Pro nás, milovníky zimy, je tohle pohlazení na duši (a jak se to krásně hrálo, když zrovna venku hustě chumelilo) a celkově mi to už příjde fajn. Jak jsem již psala, naše nejoblíbenější hra to nebude, ale příjde nám dobrá na to, aby měla v naší sbírce své místo. 

26.1.2023 10:33:05

Jo, já mám staženou zde přeloženou expertní verzi, včera jsem hrál čistě základ - už to dalo zabrat kvůli věčnému listování v pravidlech - a bylo to ve výsledku dost vyrovnané. Takže stížení přidávat budu postupně.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

26.1.2023 14:43:44

Vybíráme z Bazaru

Way of the Panda EN
Way of the Panda EN
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas