Věčná zima: Paleoindiáni

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Věčná zima: Paleoindiáni - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Stan Kordonskiy
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

České vydání

Vydání ohlásilo vydavatelství Tlama games termín je zatím stanoven na leden 2022.

______________________
admin česky vydaných her ZH
hráč a drobný sběratel
tvůrce FB, Insta. a YouTube stránek POD VÍKEM

16.8.2021 11:01:40 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě dneska se dá v přeodjednávce za 1299, pak to ukazuje cenu 1599, tak kdyby někdo chtěl ušetřit 300…

16.8.2021 11:25:26

Ví někdo jaký je rozdíl mezi retailem a Ks deluxe edicí? Ty figurky jsou pouze v KS že?

16.8.2021 11:57:19

Na fotkách na Tlamě jsou i ty figurky, tak předpokládám, že budou součástí. Jediné, co tam není ve výčtu, je ten Mammoth module. Jinak je možné koupit komplet i s minirozšířeními.

16.8.2021 12:56:30

@GeneralX Ne, figurky jsou i v retailu (z KS je na nich wash). Na KS lidé dostali lepší cenu, v rámci základního pledge člověk dostal zdarma i expanze, u některých je sice uvedeno KS limited, ale TLAMA je nabízí (kromě mamuta), celková úspora asi 500 Kč.

16.8.2021 13:04:25

TLAMA games: Mamuta se snažíme zajistit ještě extra. Nicméně bude nutné si ho poté objednat zvlášť. Rozdíli základní krabice jsou opravdu minimální. Hlavní je asi to, že figurky nebudou mít wash, jak bylo uvedeno.

Další rozšíření chystáme s dotiskem základu nejspíše v létě 2022.

17.8.2021 12:55:12

Tak to je bomba, právě na to koukám a asi si objednám. V češtině to bude super pro hraní s dětma, téma vypadá zajímavě.

Na KS lze přes late pledge koupit o něco levněji, ale zase to pak nafoukne poštovné (základní pledge 54 + poštovné 20), ve výsledku shodná cena jako na Tlamě a Tlama to má v CZ.

17.8.2021 16:58:00

Vaše dojmy?

Hra mě zaujala tématikou, ale čím víc nad tím tak přemýšlím, není to nakonec jen náhodný mix všech možných herních mechanik? Přijde mi to až moc přeplácané a to nepočítám rozšíření. Samozřejmě většina her je takových, že si půjčuje mechaniky ostatních her, ale není to v tomto případě až moc okaté a dělané na sílu?

 

 

 

27.10.2021 07:12:25

@bounty Taky mi to přijde přeplácané … už jen jak vypadá ten základ. Tuna plastu a spíš mi to na stole připomíná 4 minihry než jednu hru. Plus zase padesát rozšíření které se snaží z lidí vytahat co nejvíc peněz. Tento model přece nemůže dobře fungovat. Ale jsou to mé předsudky. Rád si to zahraju a změním názor ale teda nekoupil bych to dokud bych to nezahrál.

27.10.2021 09:40:13

@Longerin Z tohoto pohledu je Gaia Project take tuna plastu:-) Ne vsechno musi byt ze dreva.

Ja jsem zkousel par solo her na TTS a take me to moc neuchvatilo. Ty ruzne minihry(v zakladu) a priori nevadi, jen jsem nebyl spokojen s vyvazenosti-prislo mi, ze nektere veci boduji vyrazne vice. 

27.10.2021 11:15:41

Tlama - kez by jste toho mamuta sehnali, ja uz pres KS nakouit proste nemuzu. Deskovky me nabouravaji rozpocet co to jde… ale tahle tematika je mi tak blizka, ze tu hru chci…
 

27.10.2021 15:26:17

@Longerin Nejspíš na tohle kašlu a radši si pořídím všemi opěvovaný Ztracený ostrov Arnak.

27.10.2021 18:35:34

@bounty Samozřejmě nevím jaké bude toto ale s Arnakem chybu neuděláš. Je to dobrá a krásná hra.

27.10.2021 20:31:43

tak čo, stiha to tlama do konca ledna? porazi ma ak budem musiet cakat dalsi polrok naviac :D

19.12.2021 17:05:10

Z komentářů k poslednímu updatu (30. 11.) na KS:
- What is the current ETA? (EU backer)
- End of Q1 2022.

Do 20. 12. mají partneři poslat finální data, aby se mohlo začít s tiskem a stihnout tak vše (ideálně nalodit) před čínským Novým rokem. Potom minimálně 2 měsíce shipping a jsme na konci března, a to ještě v poměrně optimistickém odhadu. Ale zpoždění 3-6 měsíců je poslední rok, dva celkem standard.

PS: Toho mamuta už Tlama přidala, takže se dá přibalit do objednávky, příp. už je nově součástí kompletů.

19.12.2021 21:53:01

f0x

Mecenáš trolíků

Na Tlamě se změnil datum předprodeje z 01/2022 na 05/2022 :-(

https://www.tlamagames.com/deskove-hry/vecna-zima--paleoindiani/ 

Edit: Aha, už čtu mail z Tlamy:

Vážený zákazníku,

bohužel jsme dnes dostali definitivní zprávu od výrobce hry Věčná zima: Paleoindiáni, že dojde k posunutí termínu dodání u Vámi předobjednané hry na květen 2022. Důvodů zdržení je celá řada a tvůrci hry je podrobně popisují v jednom z updatů na platformě Kickstarter, přes který se hra i financovala. Tím hlavním byly úpravy a dodělávky pravidel i nejrůznějších rozšíření, čímž se zdržela příprava produkce o několik měsíců. Mezi další patří i náročnost souběžné výroby řady lokalizovaných variant hry a v neposlední řadě autoři přiznali, že i přecenili své síly, byť na hře pracovali a pracují intenzivně včetně víkendů. Pozitivní na celé věci rozhodně je, že výsledná hra by měla být po produkční stránce opravdu velmi kvalitní a pravidlově i herně odladěná, takže věříme, že delší čekání bude stát za to a ve výsledku bude přínosné. Autoři mimo jiné informovali, že je pro ně prvořadá maximální kvalita výsledného produktu a to i za cenu zdržení. Pokud byste chtěl na základě této informace objednávku nějak změnit, tak nám prosím dejte vědět. Za zdržení se moc omlouváme a děkujeme předem za pochopení.

 

S pozdravem a přáním hezkého dne Tlama games.

25.1.2022 15:41:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to tak, že česky nebudou rozšíření Rivers and Rafts a Cave Paintings, kdežto zbytek ano? 

3.10.2022 08:37:34

Endymion asi jo, na Tlame ta dalsi rozsireni nemuzu najit :( takze proste jen zaklad, Predci a ta minirozsireni jsou v cestine… nadruhou stranu ty karty mi prijdou dost jazykove nezaisle ne? Ale na tlame jsme nevidela zatimta dalsi rozsiremni ani v anglictine. Coz je skoda, rada bych mela hru opravdukomplet.

5.10.2022 09:14:55

Já budu mít komplet z KS, tak bych kdyžtak dopřeložil pravidla těch dvou zbývajících rozšíření, ale abych to nedělal zbytečně…

5.10.2022 10:28:37

Chtěl bych se zeptat, jestli někomu už prišla KS verze? 

1.11.2022 17:33:05

zatím nemám ani tracking number…dle update posílají nejdříve do Německa, pak myslím Francie, Španělsko, UK a pak my ostatní…

1.11.2022 18:38:12

Přesně tak. Ve středu (zítra) by měl být nějaký update. Vzhledem k tomu, že se v komentářích ptají na tracking number i Němci, bych to neviděl tak žhavě. Ale do Vánoc to snad bude doma.:-)

_____________
liščí pohůnek

1.11.2022 18:51:50

Zdravím, je mi jasné, že to je velice brzy položená otázka, ale je alespoň v diskuzi překlad dalších rozšíření? Jeskynních maleb a řek a raftů, abych byl konkrétní. děkuji za odpověď a přeji hezký den. 

29.12.2022 15:05:22

@Dejvson  Pravidla rozšíření jsou přeložena zde u základní hry, hra je jazykově nezávislá.

Co se týče vydání rozšíření v češtině, čeká Tlama na výsledky prodeje základu  (odpověď od Tlamy na můj dotaz).

30.12.2022 11:05:51 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75 Super, moc děkuji za odpověď. Moje chyba vůbec jsem si nevšiml, že už zde jsou přeložená pravidla ke stažení. 

31.12.2022 02:20:52

Vybíráme z Bazaru

Imperium: Dějiny + doplňky
Imperium: Dějiny + doplňky
Akt. cena: 810 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas