Ve stínu pyramid

xxxxxxxxoo hodnoceno 112x (Seznam vlastníků)

Ve stínu pyramid - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: BoardBros
Alderac Entertainment Group
Autoři: Tom Cleaver
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Nechce se někdo odhodlat k recenzi? Četl jsem teď v hodnocení Star Realms, že toto má být ještě lepší, tak ať vím, jestli se po tom rozhlížet, protože SR mě chytlo hodně...
23.3.2016 14:26:30

Stále žádné dojmy?

Přece jen je hra už trochu starší a zajímalo by mě, jak obstojí mezi ostatními deckbuildingy dnes. Jaké máte zkušenosti?

30.1.2020 22:44:53

po pár zahráních...
Nemám to moc nahráno, takže to je spíše "první dojem".
Hra je při jednoduchých a jasných pravidlech vysoce taktická a zajímavá. Je třeba sledovat, co hraje protihráč a stále balancovat vlastní balíček.
V rámci deckbuildingu má hra originální rozměr. Nabídka karet tvoří pyramidu, která se koupením karty "sesouvá" dolů. Tak můžeme ovlivnit nejen to, co chceme dostat do balíčku, ale i to, co nechceme, aby tam dostal soupeř. Čištění vlastního balíčku je od začátku organickou součástí hry. Karty tvoří sety, které když odstraníme z balíčku ("do hrobky"), tak nám na konci hry dají vítězné body. Takže stále taktizujeme, jestli si kartu nechat v balíčku a využívat její schopnost, nebo už ji raději "pohřbít", protože bychom k tomu už třeba nemuseli mít příležitost a karta by se nám tak nezapočítala do finálního skóre.
Je to rychlé, skladné a celkem (s přimhouřenýma očima) tematické. Za mě výborné.

31.1.2020 13:56:32

Zlatej Star Realms!
...


16.5.2020 21:09:01

fajn
taktickej, pravidlově přístupnej a chytrej deckbuilding - za mě nejlepší ve 2

16.5.2020 21:33:04

Grafika karet

Za mě vyzdvihuji grafiku na kartách. Krásné kontrasty, tématické obrázky, pěkný font na kartách,snadno čitelné texty. Nádhera!

30.5.2020 17:19:56

Je to medové.

Hra je chytlavá. Musíš dávat pozor, jak se bortí pyramida. Potom dávat pozor na to, co si kupuješ, aby si to zbytečně nezapečetil dvakrát - to je marnost. Můžeš dávat pozor na to jak kombit. Je to neskutečně napínavé. Je celkem hráčsky škodící.
"SR" je parádní hra. Tahle je trochu jiná, více akčnější a taktičtější. "SR" vs. "VSP" bych zvolil Pyramidy. Ale po "SR" by se mi děsně stýskalo. Zkrátka to stojí za to.

9.6.2020 17:23:50

Dojmy

Star realms jsem nehrál, ale mám kompletní hero realms, což je na pár výjimek stejná hra (aspoň co jsem četl) z jiného prostředí. Jak HR tak VSP hrajeme moc rádi, ale až na to, že jsou obě hry deckbuilding, tak se herně liší.
HR vytahneme, když si proti sobě chceme zabojovat. Je to odlehčená hra s důrazem na kombeni karet. Je více náhodná oproti VSP. Tu vytahneme ve chvíli, kdy chceme hrát něco více strategičtějšího. Hra vyžaduje větší pozornost, mechanik a rozhodování je tu mnohem víc, je potřeba si pamatovat získané karty a celkově je hra mnohem více přemýšlivá. Na tak malou krabičku je v ní opravdu hodně zábavy.
Máme rádi obě dvě hry a dle mého se až tak úplně srovnávat nedají. Rozdílů mezi nimi je mnoho.

10.6.2020 07:31:35

Chci to hrát furt, tak jako SR :D
Je to výbornej, chytrej a příjemně tematickej deckbuilding. Je tam spousta možností kombinování karet a přitom je hra přístupná i nehráčům. Nákup karet z hroutící se pyramidy a především pečetění karet do hrobky jsou příjemné twisty ke klasickému deckbuildovému mechanismu a přidávají tomu oproti SR další rozměr a strategii. (Jinak Star Realms miluju a můžu hrát pořád a pořád). Přitom Pyramidy pořád zůstávají rychlou, snadno přístupnou a svěží hrou. Jde o to najít ideálně karty, které se vám budou hodit do hrobky (vítězné body na konci) a které se vám budou zároveň kombit při hře. Dá se to ale vyhrát i bez nějakého zamotaného kombení, prostě sbírat sady které se vyplatí ke konci - tímhle je to přístupné i příležitostným hráčům a občas se může stát, že ten kdo se moc soustředí na provázanost karet v balíčku a málo na to co má v hrobce, nakonec bídně prohraje. Jinak grafika a téma jsou moc podařené a je důležité podotknout, že v nové českém vydání je grafika dost hezčí a přehlednější, než v anglické první verzi.
Je to hra, kterou mám chuť si zahrát prakticky kdykoliv, podobně jako Star Realms.

2.11.2020 09:02:51

.
Zatím mám za sebou jedno zkoušení ve dvou, ale jako autor původního dotazu se tady teda taky vyjádřím :)

Star Realms mi (minimálně ve dvou) přijdou prostě lepší. Je tam mnohem lepší interakce, přijde mi, že efekty karet jsou pestřejší, a karet je víc. Hra taky většinou trvá delší dobu na to, abych si karet užil (i když - většinou - ne tak dlouho, aby to byla nuda). Ve VSP je musím relativně brzo začít balit do hrobky, takže si moc neužiju jejich efekt, resp. ta schizofrenie "hrát vs. pečetit", u níž rozumím, že je autorským záměrem, mi asi nevyhovuje (myslím, že tenhle mechanismus už jsem zažil ve více hrách, ale tady mi asi nejvíc vadil). Navíc má hra dán fixní konec, takže s pohledem na tenčící se balíček pak prostě karty pečetím, protože "musím".

Hra je celkem dost solitér, na jednu stranu si říkám, že by asi bylo fér dát jí šanci ve více hráčích (protože SR je designovaná jako dvojkovka, takže je logické, že ve dvou ji budu preferovat), ale bojím se, že ve více hráčích se bude pyramida jen o to rychleji propadat a vůbec nebudu moct plánovat nějaká komba/nákupy s ohledem na to, co v ní v mém kole je...

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

2.11.2020 09:35:21

Zklamání
Za mě zklamání a to velké. Karty jsou si vizuelně podobné, nedokážu si zapamatovat jaké karty jsem již získal a jaké ne, takže stále musím nahlížet do hrobky a do odkladacího balíčku. Je to jen o sbírání setů, prakticky takové deckbuilding kvarteto. :(

24.11.2020 10:47:58

Vybíráme z Bazaru

Reload + 2 rozšíření
Reload + 2 rozšíření
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas