nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ve stínu pyramid

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: BoardBros
Alderac Entertainment Group
Autoři: Tom Cleaver
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Nechce se někdo odhodlat k recenzi? Četl jsem teď v hodnocení Star Realms, že toto má být ještě lepší, tak ať vím, jestli se po tom rozhlížet, protože SR mě chytlo hodně...

23.3.2016 14:26:30

Dojmy


Star realms jsem nehrál, ale mám kompletní hero realms, což je na pár výjimek stejná hra (aspoň co jsem četl) z jiného prostředí. Jak HR tak VSP hrajeme moc rádi, ale až na to, že jsou obě hry deckbuilding, tak se herně liší.
HR vytahneme, když si proti sobě chceme zabojovat. Je to odlehčená hra s důrazem na kombeni karet. Je více náhodná oproti VSP. Tu vytahneme ve chvíli, kdy chceme hrát něco více strategičtějšího. Hra vyžaduje větší pozornost, mechanik a rozhodování je tu mnohem víc, je potřeba si pamatovat získané karty a celkově je hra mnohem více přemýšlivá. Na tak malou krabičku je v ní opravdu hodně zábavy.
Máme rádi obě dvě hry a dle mého se až tak úplně srovnávat nedají. Rozdílů mezi nimi je mnoho.

10.6.2020 07:31:35

Je to medové.


Hra je chytlavá. Musíš dávat pozor, jak se bortí pyramida. Potom dávat pozor na to, co si kupuješ, aby si to zbytečně nezapečetil dvakrát - to je marnost. Můžeš dávat pozor na to jak kombit. Je to neskutečně napínavé. Je celkem hráčsky škodící.
"SR" je parádní hra. Tahle je trochu jiná, více akčnější a taktičtější. "SR" vs. "VSP" bych zvolil Pyramidy. Ale po "SR" by se mi děsně stýskalo. Zkrátka to stojí za to.

9.6.2020 17:23:50

Grafika karet


Za mě vyzdvihuji grafiku na kartách. Krásné kontrasty, tématické obrázky, pěkný font na kartách,snadno čitelné texty. Nádhera!

30.5.2020 17:19:56

fajn

taktickej, pravidlově přístupnej a chytrej deckbuilding - za mě nejlepší ve 2

16.5.2020 21:33:04

Zlatej Star Realms!

...


16.5.2020 21:09:01

po pár zahráních...

Nemám to moc nahráno, takže to je spíše "první dojem".
Hra je při jednoduchých a jasných pravidlech vysoce taktická a zajímavá. Je třeba sledovat, co hraje protihráč a stále balancovat vlastní balíček.
V rámci deckbuildingu má hra originální rozměr. Nabídka karet tvoří pyramidu, která se koupením karty "sesouvá" dolů. Tak můžeme ovlivnit nejen to, co chceme dostat do balíčku, ale i to, co nechceme, aby tam dostal soupeř. Čištění vlastního balíčku je od začátku organickou součástí hry. Karty tvoří sety, které když odstraníme z balíčku ("do hrobky"), tak nám na konci hry dají vítězné body. Takže stále taktizujeme, jestli si kartu nechat v balíčku a využívat její schopnost, nebo už ji raději "pohřbít", protože bychom k tomu už třeba nemuseli mít příležitost a karta by se nám tak nezapočítala do finálního skóre.
Je to rychlé, skladné a celkem (s přimhouřenýma očima) tematické. Za mě výborné.

31.1.2020 13:56:32

Stále žádné dojmy?


Přece jen je hra už trochu starší a zajímalo by mě, jak obstojí mezi ostatními deckbuildingy dnes. Jaké máte zkušenosti?

30.1.2020 22:44:53

Vybíráme z aukcí

Údolí králů
Údolí králů
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>