Vast: The Mysterious Manor

xxxxxxoooo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Vast: The Mysterious Manor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Leder Games
Autoři: Patrick Leder
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

České vydání


Tak na Deskofóbii je let's play :

https://www.youtube.com/watch?v=VEHU661sOtM&t=990s

Hra vypadá parádně. Snad se česká lokace podaří protože díky ROOTu jsem si zamiloval asymetrické hry :)
31.1.2020 14:53:08

...
Dnes vyjde na DF vlog s Davidem, kde se dozvíte o všech jeho plánech.
___
redaktor Deskofobie

31.1.2020 15:40:26

Yedle
Čas,to je co chybí. V kolik? Ať můžeme odpočitávat :+)

31.1.2020 16:03:44

Bastacka
Odoberej deskofobiu, klikni si na ten zvoncek a hned vies kedy :)

31.1.2020 16:11:44

JAHMANsvk
A odkud myslíš ,že znám hlášku :

Podporujem Deskofobiu aspon takto :+)

31.1.2020 17:01:50

Bastacka
:))))) a ako si si to spojil s JAHMANsvk?

31.1.2020 17:15:09

Vast: The Mysterious Manor
Aj mňa lets play Deskofobie nadchol - hra sa mi po hernej aj dizajnovej stránke veľmi páči. Takže dúfam, že sa Davidovi podarí vybaviť CZ vydanie - držím palce, pretože túto hru proste chcem.

7.2.2020 06:46:40

hmm
To je ta hra tak hrozná ? Na BGG nemá moc hodnocení a tady je samé negativní... :D tak nevím

13.6.2020 05:55:19

Hodnoceni
4 hodnoceni, 3 z nich v rozmezi jednoho dne. Zrejme jedna skupina, ktere hra nesedla :) k argumentum kritiky - strasna pravidla. Nesouhlasím, pravidla jsou stroha a fakticka, musi se cist bez jakekoliv snahy interpretovat a naprosto doslova. Manor nikdy nevyhrava - hm v nasem případě vetsinou vyhrál manor. Nejlepsi hra na svete to neni, ale odpad na 4/10 rozhodně ne.
___
redaktor Deskofobie

13.6.2020 11:26:36

info

Zdravím, ohledně češtiny zatím nejsou žádné novější informace?
Je stále šance?

27.7.2020 11:10:40

IN

re
Ano, stále je. Platí to co pro ROOT. Leder Games budou dělat lokalizace s druhým vydáním. Uvidíme zda to půjde.
----------------------
Majitel liščí krabice

27.7.2020 17:48:25

Díky

za odpověď. To je super zpráva. Uvažoval jsem jestli nevzít eng, ale tímto určitě počkám na finální verdikt a když to půjde koupím raději českou.

28.7.2020 11:14:33

Cz
Zdar, amatersky jsem prelozil herni komponenty do grafiky, ale nejde mi to sem nahrat. Nevite nekdo proc? Jeden soubor ma okolo 360 mb...

15.2.2021 12:10:36 | Upraveno autorem (porovnej)

foxthetox
Za prvé to podléhá schválení a 360 mb je fakt strašně moc. I desetina by byla pořád hodně.

15.2.2021 14:57:34

Havelock
Opet se havelock musi vyjadrovat, aniz by rekl cokoliv uzitecneho. Jasne jsem napsal, ze mi to nejde nahrat. To znamena, ze to ani nemuzou schvalit, protoze nemaji co. A 360 mb mi teda neprijde moc, jsou to vsechny hracsky desky v grafice z core boxu.

15.2.2021 16:08:54 | Upraveno autorem (porovnej)

360 MB
Nezlob se na me, ale 360 MB je fakt hodne. Je to trochu mozna znat i z toho, ze ani vydavatel to nedal na svuj web, ale je to ke stazeni na Google Drive :-).

Jako mrzi me to, ale oficialne mame pro hosting ZH 10 GB dat (a na pratelske bazi primhourene oci, ze to prekracujeme uz dokonce nasobne).

Jinak tedy koukam na originalni soubory a tam si s optimalizaci taky moc prace nedali. 1 herni plan 250 MB, hmmmm. Koukam sem: https://drive.google.com/drive/folders/1AF9tV4UfiHCkKYOVzRl9VCn9XUthdhBH

15.2.2021 16:23:59

foxthetox
Havelock má ale v tomhle pravdu. Bohužel mají ZH poměrně malý upalod limit na jeden soubor - nechci kecat, protože není úplně přesně kde to zjistit, ale je to někdě mezi 15 a 20 MB na jeden soubor.

Takže to opravdu nahrát nepůjde.

Ohledně limitu uploadu už jsme se mezi adminy bavili, nadhodím to (a zkusíme i jasně specifikovat limity). Nicméně nahrávat sem 360 MB soubory fakt nemá smysl. Zkus to zkomprimovat a třeba do komentáře k souboru, až ho budeš nahrávat, uveď, že tě uživatelé v případě zájmu můžou kontaktovat a ty jim pošleš hi-res pdf přes nějakou ukládací službu. Ono i tak si soubory ukousnou poměrně velkou část multimediálního obsahu serveru, takže je potřeba se v tomhle krotit :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

15.2.2021 16:27:22 | Upraveno autorem (porovnej)

I když...
... teď jsem koukal na pravidla, co mají 34 stránek a mají 40 MB. To mi přijde ještě OK.

Karty jednotlivých postav mají v originále 2 MB a to mi přijde taky OK. Z tomto porovnání (ale neviděl jsem ten překlad, takže je možné že srovnávám nesrovnatelné) je 360 MB na jeden soubor opravdu hoooodně moc.

Ony různé programy na úpravu PDF si do PDF přidávají spoust dat, která nejspou vidět (jen jim pomáhají s následnou editací) a proto je potřeba výsledný soubor prohnat ještě optimalizací. Obvykle se srazí velikost souboru na zlomek (desetinu i méně).

15.2.2021 16:28:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus

Na google disku to mam taky hozeny. Vase moznosti ulozeni dat jsem neznal. Tak nic

15.2.2021 16:29:15

Az
To budu mit kkmplet prelozemy i s rozsirenim tak jsem hodim link na google disk

15.2.2021 18:25:56

Překlad
Jsem komplet nahral i rozsirenim. Pravidla neschvalil Leech, protoze byly v .zip a to se pry nesmi i kdyz je jasne napsany pri uploadu, ze muze. Pokud chcete pravidla tak napiste Leechovi

24.2.2021 12:40:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím všechny.
Vzhledem k tomu, že se mi ozval fanoušek hry a žádal mne o pravidla, tak se musím vyjádřit.

Žádná pravidla nevlastním, nikam si je neukládám a pokud jsou schváleny, pak jsou zde. Pokud ne, píšu autorovi a zamítám.

Musím se taky ohradit proti tomu, jak je to zde prezentováno. Soubor jsem neschválil, protože byl ve formátu OpenOffice. Doma jsem zkoušel konverzi do DOC a podařilo se mi to. Stačilo by trochu pogooglit. Nechci obviňovat "foxe" z alibismu, jen konstatuji.

Ze současného statutu quo vidím dvě východiska:
- zkusit dostat materiály do formátů pdf či doc (zip schválím, pardon)
- nasdílet zde link na google disc

Opatrujte se.

7.4.2021 10:58:01

Proc lzes?
Jasne jsi mi napsal zes to neschvalil protoze to je v zipu. Vecer to nahraju v pdf.

7.4.2021 11:53:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Bohužel nemám celý kontext, protože nevím, co jsem odpověděl do zamítnutí a jaký byl obsah toho zipu. (Myslím, že to bylo proto, že zip obsahoval právě více formátů).

Navíc jsem schvaloval v době promořování rodiny covidem, takže jsem měl jiné starosti.

Děkuji, že jsi to znovu nahrál. Myslím, že to měl být vlastně hlavní důvod od začátku. Aby to zde bylo v pořádku a pro uživatele.

Reagoval jsem na tvoji informaci ve vlákně, že si mají ostatní říci mně.

Jsem člověk a dělám chyby.

8.4.2021 11:00:43

@IN Je ještě v plánu vydávat některý z VASTů v češtině? Nebo mám začít shánět EN verzi, jak bude dostupná?

_______________________________
Namalované figurky do deskových her: https://www.instagram.com/sumbera.dan/

24.9.2022 10:03:31

IN

Porad o tom s Leder mluvime. ja bych to jeste uplne nevylucoval.

----------------------
Majitel liščí krabice

24.9.2022 11:10:51

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Vládcové Severu (CZ)
Settlers: Vládcové Severu (CZ)
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas