nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Valor & Villainy: Minions of Mordak

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština:
Vydavatelé: Skybound Games
Autoři: James Van Niekerk
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook, Google+

Diskuse ke hře

KS

Tak kdo se neudržel a backnul na KS? Mě osobně hodně oslovil ten vizuál a backnul jsem hned první den. Trošku jsem doufal v SG v podobě možnosti full co-op varianty, ale nakonec mi to asi až tak moc nevadí.

13.2.2019 10:30:35

...

Tak přinejhorším se navýší částka a bude z toho jako bychom se dělili o normální pledge. To asi přežiju :-)

15.2.2019 09:53:41

Retailer pledge

aby tady Imenhotep nesiril paniku, pokud by se cena zvysila a nebudete s tim souhlasit, tam vam poslu penize zpet

15.2.2019 09:39:01

:)

Asi jsem to nesrozumitelně napsal, to už se řešilo. U hry EU Friendly + Customs and Duty free = všechny poplatky a přepravu lodí z Číny neřešíte vy extra, ale autoři to zaplatí a napočítají vám to do ceny hry. Výše uvedené neznamená, že ta loď z Číny to veze do EU zadarmo a nikdo z toho neplatí clo. V momentě kdy vezmete retailer pledge, tak to reálně může znamenat, že to clo za vás autoři platit nebudou a pořeší si to český živnostník. U těch retailer pledgí je zpravidla napsáno něco jako kontaktujte nás.
Resp. na deskozroutu se možnost jak vzít retailer pledge u větších her objevovala už dávno v době, kdy tady na zatrolenkách sekce ks kampaně ještě neexistovala. Řešilo se to několikrát, sám jsem se o to aktivně velmi zajímal, protože cena jako 134 dolarů namísto 209 dolarů v retailer pledgi je opravdu zajímavá, ovšem při napočítání všeho okolo a deseti emailech později jsme byli na těch 209 dolarech taky. Tady u téhle hry ten cenový rozdíl je fajn ale nikterak zázračný. Co jsem viděl nikdy se to nepovedlo, asi bych ještě v poště dohledal korespondenci. Co se zadařilo tak po emailu s autory vyjednat slevu při odběru vyššího množství krabic. Nějak mi naskakuje, že aby to smysluplně šlo, museli by autoři být z EU, myšleno vyhnout se clu.

Upraveno autorem (porovnej)

15.2.2019 07:03:51

...

Valná většina KS her jede z Číny do logistických HuBů, poté je lokálními přepravními společnostmi distribuováno dále. Nevidím jediný důvod, proč by retailer pledge měl přijít jiným způsobem.

14.2.2019 13:28:17

CLO

na strankach kampane je napsano EU Friendly + Customs and Duty free, takze to snad budou posilat z nakeho skladu v EU

14.2.2019 13:16:05

Můžu se mýlit, ale řešili se i situace, kdy řadový backer to měl vše zaplaceno u toho reailer pledge by to šlo v odlišném módu přímo z usa se všemi těmi hrůzami co jsem popisoval. Nic podle mně nezkazíš když se autorů zeptáš jak to vidí ze clem a s DPH, řešilo si i něco v tom smyslu, že v každém státu usa je jiná DPH. Prostě bych se pořádně doptal předem, abyste se nedivili.

14.2.2019 13:07:20

Retailer pledge

Ted jsem si s tim kamaradem psal a melo by to byt ok. Platcem DPH neni, clo by se v ramci EU platit nemelo, jenom nevim, jestli ti Amici nebudou chtit pro EU pripocitat DPH, coz by bylo pripadne 6$ navic. Kazdopadne by to nejhur stale melo vyjit o nekolik stovek levneji, nez byste to backnuli samostatne.

14.2.2019 12:58:51

To kumas: brát to nebudu jen upozorňuji, už párkrát se to řešilo na deskožroutu neúspěšně, sehnal se někdo přes koho to protočit, včetně vlastníka eshopu s hrami, a vždy to krachlo na finálním vyčíslení, které činilo kombinaci poštovného, DPH, cla, DPH ze cla, přiměřená marže,s tím že je to pro dotyčného organizátora zátěž s tím že to musí složitě prohánět účetnictvím+dokladovat autorům hry, a ve finále to bylo vždy na normální ceně ks hry. Nejsem v tom expert, ale pokud není plátcem DPH tak je plátcem daně z příjmu, což je samozřejmě jeho věc. Pokud se někdy něco zadařilo tak napsat autorům jaká bude cena při 12 krabicích, a dali třeba 10% dolů a poštovné vycházelo pěkně. Já jen pevně věřím, že víte co děláte, a ten kamarád nebude ve finále pěnit, když zjistí co vše to bude obnášet. I jeden nejmenovaný vlastník eshopu, který se zde pohybuje mi to kdysi do emailu obsáhle vysvětloval. Na druhou stranu pokud budete úspěšní velmi rád se s vámi na nějaké pledgi u dražší hry za úplatu svezu.

14.2.2019 12:00:07

Havelock

on neni platce DPH, takze bude platit jen naky % ze zisku (aspon doufam, ze to tak je :)

14.2.2019 10:26:57

Deluxe

ok, kdo chce Deluxe za 950,- (+ pak posta po CR nebo osobne Brno/Olomouc), at posle penize na ucet 1019384248 / 6100 a napise mi soukromou zpravu, kde bude jmeno a telefonni a emailovy kontakt

14.2.2019 10:25:10

Kumas

Jeste jedna vec. Pocitate s tim, ze ten kamarad v kamennem obchode musi jeste odvest DPH? Ty ceny mi nejak nesedi.

14.2.2019 10:24:28

@kumas

Zkuste se nějak dohodnout ;) já to vzít můžu, ale nemusím, protože jak píše @Havelock, je to spíš pro děti a ty toho už mají doma dost :)

Možná lidi jen čekají až dáš jasné echo, za jakou přesnou částku a zda vůbec do toho ten Tvůj kamarád půjde ;) prostě to musíš zorganizovat :D

14.2.2019 09:43:26

Medwídek

A ty jsi backnul ten Retailer plegde a mas kamenny obchod, na ktery to vezmes ? (to jsem pochopil, ze je podminkou)
Ja to teda muzu vzit na kamarada a vychazelo by to na 950,- za deluxe bez nasledne posty po CR (cena by byla asi 850 a on z toho bude mit 100)

14.2.2019 09:20:18

Co vás na hře zaujalo?

Zajímá mě to proto, že podle dostupných informací se jedná o rodinnou hru spíš pro děti, která nemá zkušenějším hráčům vůbec nic co nabídnout, kromě hezoučkých ilustrací. Na to a plast jsem už docela imunní, tak mě zajímá, co mi uniká.

14.2.2019 08:47:42

Retail pledge

Na kolik to tedy vyjde, kdybych se pridal?

14.2.2019 08:46:23

Retailer pledge

V zásadě to asi můžu vzít na sebe, ale najde se nás skutečně plný počet? Backnul jsem to, takže kdo má zájem, ať mi pošle PM (předem už mi psal Korenar, tak jej počítám) a já pošlu údaje k platbě. Pokud by se tolik lidí nenašlo, pak peníze pošlu zpět, znamená to ale, ať si když tak držíte alespoň $1 pledge ;)

Doplnění: Vycházím z informace níže, že cena bude $30, pokud by se nějak lišila, tak to samozřejmě dořešíme. Ani teď nevím, jaká bude cena za poštovné. Záloha tedy bude ve výši $30.

14.2.2019 08:28:05

Retail Deluxe

Taky bych s takovou cenou neváhal. Takže pokud to budete někdo organizovat, tak se mnou můžete počítat. Jen teda zbývá posledních 41 hodin, tak bychom se případně museli dohodnout rychle.

14.2.2019 08:25:57

kumas

za takovou cenu bych do toho bez debat sel. Snad by nebyl problem zaslat treba zasilkovnou ne? Skoda ze se to zaclo resit pred koncem kampane :-/

14.2.2019 06:58:51

kumas

za takovou cenu bych do toho bez debat sel. Snad by nebyl problem zaslat treba zasilkovnou ne? Skoda ze se to zaclo resit pred koncem kampane :-/

14.2.2019 06:58:51

Retailer pledge

Takze jsem vznesl dotaz a pro retail je deluxe za 50% = 30$ + shipping (cca 5$ pri 12 odebranych krabicich). Podle vseho je ale potreba na to mit kamenny obchod, tak jestli nekoho takoveho znate, nebo muzu zkusit sveho znameho, akorat by za to urcite neco chtel (tipuju 100-150 za jednu hru) a je z Olomouce, takze by bylo slozitejsi to pak rozeslat.

13.2.2019 21:27:01

Ta hra

...jinak vypadá úplně super a věřím, že pokud by implementovali ještě ten full-coop a vydali ji v cestine, tak se po ní jen zapráší (viz uspech Karaku).

13.2.2019 19:52:19

Archaon

Jsem na to stejně jako Archaon.

13.2.2019 18:04:35

Coop?

Full coop porad nebyl potvrzen?
To me zatim brzdi v objednani....

13.2.2019 17:22:39

Coop?

Full coop porad nebyl potvrzen?
To me zatim brzdi v objednani....

13.2.2019 17:22:38

Retailer pledge

Pokud by to melo by za plnou + postovne, tak bych do toho jako prodejce nikdy nesel, tam musi byt jeste prostor na marzi. Podle me by ten Retailer pledge mel byt o 30-50% levnejsi, zkusim jim napsat.

13.2.2019 16:26:20