Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 197x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Větší neoprénová mapa pro epické hraní v češtině - zájemci ?

Ahoj,

po domluvě s @wlcina by byla možnost lokalizovat jejich vytvořené neoprenové mapy do českého jazyka a nechat vytisknout. Tato mapa, kromě své větší velikosti oproti originállu, je celá ručně malovaná (nejedná se o sken hracího plánu) obsahuje  mnohem více detailů např. mohyly, zkamenělí trolové apod. Každopádně fotografie řeknou více:

https://i.imgur.com/DFIV9tO.jpg
https://i.imgur.com/gTaVvWQ.jpg
https://imgur.com/a/SkOgAgx
https://imgur.com/a/aVMCW8F
https://www.facebook.com/groups/wotrbg/permalink/222425556288144/

Více informací lze také nalézt v originálním vlákně:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/valka-o-prsten-druha-edice-3221/diskuse/vacsia-mapa-pre-epicke-hranie-17193/

Zároveň bude zajištěna i velikostní kompatibilita s 3D tiskem doplňků od @wlcina , viz. diskuse https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/valka-o-prsten-druha-edice-3221/diskuse/wotr-3d-miniaturky-status-18438/

 

Pokud se nás sejde alespoň 6 lidí bude možné tisk v české lokalizaci uskutečnit.  Jedná se o neoprenovou podložku, 2mm silnou, s rozměry 140x90cm nebo 175x122cm.

Předpokládaná cena bez poštovného je:

rozměr 140x90cm včetně tubusu cca 130euro

rozměr 175x122cm včetně tubusu a obšití celého okraje mapy cca 215 euro a 175x122

 

Myslím, že s vydáním české verze Války o prsten by se nás tady mohlo několik zájemců sejít. Měl by někdo chuť se k tisku připojit ?

16.1.2023 14:28:23

Je tam jina grafika a i s miniaturami vyjde minimalne na 6000. Ta oficialni neoprenova mapa udělá stejnou službu a s miniaturami vyjde skoro na třetinu 

16.1.2023 15:54:39

Zaujimavy odhad, skoda len, ze tych 6000 je vycucanych z prstu.

16.1.2023 16:19:38

@Ondra1701 ano, o téhle mapě vím.

Mapa od wlciny je malovaná ručně s větším detailem. Reference na kvalitu od lidí, kteří ji mají v angličtině jsou skvělé. Vzhledově se mě osobně také více líbí než převedená mapa z krabice na neoprén.

 

Dokud nebyla česká verze hry nedávala mapa v češtině smysl, teď smysl má. Zkouším, jestli to někdo cítí stejně já a měl by zájem o připojení se k tisku této počeštěné neoprenové mapy od wlciny.

 

Cena je holt při malotisku taková, jakou jsem napsal v úvodním příspěvku. Pokud by někdo věděl o výhodnějším tisku na neoprén, tak určitě bude možné se s @wlcina domluvit.

16.1.2023 19:35:37

@wlcina tak schválně, na kolik vyjdou hory a miniatury od tebe? Protože ve vedlejším vláknu chceš pouze za miniatury bez hor, v šedém plastu a bez LED, 64 eur. To je se 130 za mapu už 4500 a předpokládám že hory u tebe budou stát taky okolo 60 eur, takže 6000 opravdu není vycucané z prstu.

 

nehledě na to, že produkčně je ares daleko před tou “malovanou”

16.1.2023 20:05:33 | Upraveno autorem (porovnej)

@foxthetox 
Ked uz porovnavas, tak by som to naozaj skutocne rad vedel prepocet a ceny kde to dosiahnes s mapou, horami a miniaturkami na tretinu zo 6000, cize 2000Czk, kedze uz sama ares mapa  je za 1750Eur (70Eur cena na slovensku  25ck) cize ti ostava 250Czk na miniaturky strongholdov a hory, dodam este ze hory na vacsiu verziu mapy, pre neznalych - zvacsovanie veci v 3d ide treťou mocninou na objem a tým aj cenu.
Ja skutocne netusom o co konkretne tebe ide, ci ide o zavist, alebo som ta niecim urazil ci nahneval. V kazdom pripade si myslim na zaklade tvojich “prepoctov”, ze to co tu pises su bludy.
 

O tom ci je mapa Ares lepsia alebo nie nemozem tvrdit nestranne, ale mozem povedat, ze do kreslenej mapy som sa pustil preto, lebo mapa Aresu mi pripadala mdla farebne a celkovo prazdna. Vo svojej mape mam zakomponovane mnohe zaujimave miesta a POI, ktore podla mna tvoria dolezitu sucast pribehu Pan Prstenov a ludia co si precitali knihu si ich tam najdu a verim ze ich to potesi. Spolu s autorkou sme pracovali viac ako rok na mape po dlhe vecery, prekreslovali a znova kreslili lokacie hladali v LoTR lore co kde bolo a tak.  Mapa nevznikla len tak, ze som luskol prstami. Ten cas nam nenahradi nic.
Nikdy nebolo mojim umyslom predavat mapu masovo, dokonca ju nenajdes ani na mojom Etsy obchode, predavam ju len ludom co o mne vedia a ma priamo oslovia, alebo mi napisu ze by chceli kopiu.
Co sa tyka cenotvorby ja sa nemozem rovnat cenami masovej vyrobe - to ani nikdy nebol moj ciel. Tentokrat ma znova niekto oslovil s prosbou o cesku verziu a prijal som ju s tou podmienkou, ze sam nebudem mat s tym zbytocne velke naklady a uhradi mi to cas ktory do prekladu vlozim.
Ti co ma poznaju vedia, ze rad robim veci aj nezistne alebo z pocitu pre dobru vec, ked si myslis, ze zo mna predaj miniaturok a mapy urobi milionara, je to tvoja vec, ale neprezentuj to tu ako pravdu, lebo to tak nie je.

16.1.2023 22:22:43

@wlcina hory na neopren od aresu se daji koupit za 280Kč, se zákaznickou slevou máš mapu za 1600. Ničím jsi mě nenahněval ani nezávidím, neopren od tebe jsem měl a prodal ho, takže můžu zhodnotit kvalitu obou map. Ta malovaná má lepší barvy, ale miniatury zaplácnou většinu kreseb. Kdybych měl kupovat jen jednu, tak beru ares. Nechci ti odhánět zákazníky, jen uvádím, jak to je. Navíc jsi pořád nenapsal, kolik bude celkem stát tvoje mapa s horami a miniaturami

16.1.2023 23:09:21 | Upraveno autorem (porovnej)

@foxthetox 

Stale si nenapisal ako si sa dopracoval k tretinovej cene so vsetkymi miniaturkami, zatial tam mas len mapu a hory a uz si na tej tretinovej cene. K tym “horam” dodam asi tolko, ze cesky predajca ani len prstom nepohol , len ich stiahol z thingiverse tak ako su a autor sam z nich nema nic. Toto nie je moja parketa. V tej cene nie je cena prace na nich ale dobre, nech su za 12 eur. Kvalita tych hor je taka aka je, v tej cene no povedzme - akceptovatelna. Este pockam ze nahodis nejake miniatury, lebo ti rovno mozem poslat linky napr na Etsy kde mas miniatury od 195 eur so 4-5cm podstavcom. Nenafarbene len tak ako su. Alebo resinove od 80 Eur ktore su skutocne miniaturky na 3cm podstavci. K Mount Doom ktory som nadizajnoval ja a ma v priemere 12 cm ich prilozis a opticky sa stratia. Barad dur ma takmer 12cm vysku, takze len tolko, ze  ak chces porovnavat, tak porovnavaj porovnatelne. K mape a zakrytiu nemam slov, potom naozaj nema zmysel robit ziadne mapy - staci len biele platno a kontury. Tymto som z mojej strany temu vycerpal. 
 

16.1.2023 23:52:42

Ja len na margo všetkého čo tu odznelo. Tiež mám wlcinovú mapu a sem tam sme si vymenili nejaký PM. A taktiež plánujem ho opäť kontaktovať ohľadne kúpy strongholdov, lebo sú podľa môjho názoru TOP. Ale chcem povedať, že ak by len každý piaty užívateľ tohto fóra bol natoľko kreatívny a proaktívny ako wlcina, tak boardgaming v CZ a SK by bol o pár levelov vyššie. Ja si veľmi vážim jeho odvedenú prácu a nie len v téme WOTR, ale aj pri Nemesis a iných hrách. To že ty si mal jeho mapu, ti nesadla a predal si ju je vec názoru a vkusu. Ja ju určite nepustím z rúk a to aj napriek tomu že som si včera za 70 € objednal z Ihryska aj tú neoprenovú ;) Som si istý, že keď budem mať zakúpené všetky strongholdy a hory a na wlcinovú, bude to pecka! @wlcina  držím ti palce v tvojej robote ktorú odvádzaš. Prosím nepoľavuj, má to zmysel! Pekný deň všetkým.

17.1.2023 08:46:39

Chalani, užívajme si možnosť výberu. Mapa, na tvorbe ktorej som sa podieľal svojou troškou aj ja (a preto berte ako subjektívny názor), je neporovnateľne krajšia ako originál od Aresu. 

Samozrejme, jej najsilnejšia stránka sú detaily kresieb pri zachovaní funkčnosti pre hru. Vzhľadom na jej veľkosť sa nám tam podarilo naniesť 3 sloty na karty pre každú stranu (frakcie z Warriors of ME, to nechápem, prečo v Ares nevylepšili), Corruption track smeruje tématicky do Mordoru, je tam pohodlný priestor pre umiestnenie všetkých herných komponentov - ak hrá človek na originálnej ("malej") mape, musí na stole počítať s množstvom dodatočného miesta, kde uloží kocky, žetóny a figúrky (v prípade WoME aj karty). Opäť, tu Ares neurobil nič navyše - nechali tam sloty pre Strongholdy napriek tomu, že je teraz mapa dosť veľká na to, aby sa všetko pohodlne zmestilo priamo v regiónoch…

Už sa neviem dočkať, kedy domaľujem figúrky a pohoria a umiestnim to celé na hranie. Jasne, nová veľká Ares mapa urobí presne tú istú robotu, ale potom, čo existuje Wlkova mapa, je už pre mňa osobne Ares mapa nepoužiteľná. :-) Aj keby bola Wlkova mapa 5x drahšia ako Ares mapa, tak si tú hodnotu jednoznačne zaslúži.

17.1.2023 10:40:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, tisk lokalizované mapy se blíží. Pokud by se chtěl ještě někdo přidat, je možnost. Více informací - viz. první příspěvek ve vlákně.

16.5.2023 10:32:47

@wlcina  Nádherná mapa! Napadá mě, proč nejsou nějak vyznačena opevnění v Osgiliathu a Brodech přes Bouřnou?

16.5.2023 12:51:31

@Nearis 

Su vyznacene tym ze maju sedu “auru” kedze su to neutralne opevnenia. Priznavam ze je menej vidiet.

16.5.2023 13:09:07

@wlcina Aha, už to vidím, je pravda, že ty čárky by byly asi matoucí skrz obodování.

16.5.2023 13:10:46

Počítá se i u menší mapy (140x90) s obšitím či ne? Děkuji za info.

16.5.2023 15:22:29

@Touchwood Obsitie je okolo 30Eur na kus, ak chces, mozem to dat obsit, ale standardne to robit nedam.

16.5.2023 23:15:16

@Touchwood obšít ti to zvladne každá švadlena za 200

17.5.2023 05:53:16

Este opravim skutocne miery mapy, a to su 140x99 (kvoli presnosti takze si odmerajte stoly ;-) )

17.5.2023 06:09:30

Děkuji za info.

Na obšití jsem se ptal z důvodu, že u větší mapy je v prvním příspěvku zmiňováno, u menší ne.

Nakonec mě stejně vyoutoval rozměr. Stůl mám na šířku 90cm.

17.5.2023 17:40:26

Videl som fotky tej mapy je famózna, ale chcem sa spýtať, bude sa dat ta mapa kúpiť aj neskôr? Vďaka 

23.5.2023 18:59:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Takze este boli dokoncene posledne upravy a odoslane subory do UK na tlac (nikde inde mi take velke mapy nevytlacia a mam s nimi vynikajuce skusenosti ohladne kvality). 
 

Na mape este boli dorobene drobne graficke upravy (nepacil sa mi povodny Caradhras a Argonath). S grafickou som sa dohodol aj na malickej uprave mapy pre rozsirenie - Fate of Erebor - chybal mi tam Smaug.
 

Takze som dal rovno pokusne vytlacit aj Fate of Erebor overlay (v CZ aj v ENG) ktory bude moct byt kupeny samostatne - samozrejme, povodne rozsirko uz musite mat - kvoli kartam. Fate of Erebor overlay je tiez na neoprenovom mate vo velkosti 21x21cm

@Stovko  Ano, zvyknem dat vytlacit viacej takze by malo byt cosi navyse.

20.6.2023 06:47:37

Mapa vypadá opravdu krásně, také bych měl zájem o menší mapu s rozměrem 140 x90 cm - bylo by možné jí zakoupit? 

Bylo by možné zakoupit i 3D miniatury k této mapě?

Moc děkuji. 

23.6.2023 12:40:31

Rozmer 140x90 musim robit separatne (standard je 144x99) u inej spolocnosti, lebo ta u ktorej si to pravidelne objednavam ma problemy s dodavkou materialu a hlavne cenami (isli hore o 20%)

Druha vec je ze hory mam len na

a) Klasicku mapu (2nd edicia original kartonova)

b) Deluxe mapu (2nd edicia - original - tenky neopren)

c) moju mapu 144x99

d) moju mapu 175x125

takze ak chces iny rozmer tak hory ti nebudu sediet, preto odporucam radsej tu 144x99

29.6.2023 12:13:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak mam doma final printy.
Dovolil som si dodat resp upgradnut mapu malymi detailami - teda v spolupraci s povodnou umelkynou - a to - povodne sochy Argonath sa mi zdali byt male a nevyrazne - tentokrat su paradne, vystihuju ich monumentalnost.
Druha vec je Caradhrass, chcelo tam cosi navyse ho zvyraznit, takze tam prisla burka hromy a blesky.
Posledna vec je menej prijemna - pri tlaci sa stratil jeden layer, a tlaciaren si nebola ochotna chybu uznat, tak som to riesil tym ze som zvlast na specialny papier dal opravu a potom to domaloval specialnymi farbami na neopren. Nie je to normalne viditelne ale ked to hladate to najdete. Nie je to v ziadnom pripade chyba braniaca v hre. Skor len drobna esteticka vada, tvoriaca menej ako 0.05 povrchu mapy :) 
 

aA80ylj.jpg?1

19.7.2023 14:46:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj,

 

Měl bych také zájem o mapu, kde přesně si mám zařídit objenáku, nikde jsem nenašel.

22.7.2023 10:20:23

Vybíráme z Bazaru

Magic: 4th edition basic lands 2
Magic: 4th edition basic lands 2
Akt. cena: 35 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas