Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 198x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sever a trpaslíci

Včerejší epická partie Války o prsten mi připomněla, že svého času (rok 2007), kdy jsem pořídil 1. edici, tak se příliš často nezapojili trpaslíci a sever. Během včerejší partie probíhaly epické bitvy především v Gondoru (velmi tématicky), obléhání Železného pasu a Stín dobil Lothlórien a Roklinku, ale za celou dobu do konfliktu nepromluvili trpaslíci, ani seveřané.

Zajímá me, jak je to u ostatních. Předpokládám, že se bude lišit partie od partie, ale obecně mám pocit, že se do hry až tolik nedostanou (to není rozhodně výtka :-))…

___________
Alea iacta est!

23.10.2022 10:31:05

Mně se v naší první hře podařilo trpaslíky vytvořit tlak na severu úplně na začátku a to trochu zabrzdilo shadow playera v tlaku na Gondor a Rohan. Ale bylo to asi hoavně tím, že to byla první hra (moc jsme netušili jak to bude probíhat) a měl jsem na začátku v ruce kartu, která mi posunula trpaslíky do války. Ale bude to dost situační.

23.10.2022 10:43:22

Jednou jsem díky trpaslíkům vyhrál, byla to asi nejepičtější hra, co jsem kdy vůbec hrál, protože celý jih byl takřka v troskách, nebyl zničen, ale nevypadalo to vůbec dobře. V jednom kole jsem díky kartě události odpojil Gimliho od společenstva, který doputoval až k hoře osudu, okamžitě posunul Trpaslíky přímo “Do Války”, zrekrutoval během jednoho kola co se dalo a vyrazil s armádou trpaslíku na sever dobít Angmar. Mezi tím Sauron v Angmaru zrekrutoval obroskou amrádu a vyrazil mi s nazgůli naproti. Velká epická polní bitva rozhodla a trpaslíci v bitvě zabili černokněžného krále. Trpaslíků sice moc nezbilo, ale i tak dokázali následně dobít tamní pevnost a vojensky jsem zvítězil. 
Asi hodně záleží na tom, kdy a jaká karta události ti příjde. Myslím, že bez té karty události je takřka nemožné trpaslíky aktivovat a nějak víc zapojit. Podobným způsobem mi příjde naprd zapojení elfů v šerých přístavech, ty jednotky tam jsou, ale nic neudělají, kdyby je alespoň šlo vrátit do záloh. 

 

 

23.10.2022 22:46:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Trpaslíci (so op :D ) 

Poslal jsem při jedné hře Gimliho hned ze začátku putování do Ereboru. Velice rychle (přišla na to i karta) jsem dokázal trpaslíky ukecat do války a zmobilizovat, řekněme, že to vyvolalo v nepříteli dost paniky, aby začal posilovat Dol Guldur, což dalo čas Elfům na vytvoření obrany. Následný výpad trpaslíků na Angmar pak nepřítele totálně rozhodilo, čehož využili elfové v Lothorienu, aby si pro sebe zabrali Morii. 

2 pevnosti, 4 body = vítězství.

 

Trpaslíky nepodceňovat, jen je v tom nesmíte nechat ;-) 

24.10.2022 16:46:45

Tak zrovna tuhle problematiku podle mého řeší rozšíření Osud Ereboru, kde hned od začátku hry, jsou Železné hory v držení stínu.

Každopádně ze dvou her, se mi seveřani jednou do války vůbec nedostali ( hráno bez Ereboru ).

26.10.2022 09:18:02

Vybíráme z Bazaru

Iliad
Iliad
Akt. cena: 35 €
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas