Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 198x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pokřivené figurky - jak narovnat?

Dneska jsem hru s dětmi rozbalil a společně jsme napytlíčkovali všechny armády. Přitom jsme si detailně prohlédli všechny typy figurek a musím říct, na můj vkus je jich hodně různě pokroucených - nejčastěji kopí a prapory, ale sem tam je to i kůň s jezdcem, kteří jakoby popírali gravitaci a spíš než válečnou jednotku připomínají drsný návrat z hospody. :-(

Dají se ty figurky nějakým způsobem srovnat? Tak, aby ta úprava vydržela.

20.10.2022 00:29:00

Nič lepšie ako horúca voda neexistuje. Proste nechať zohriať vodu, časť figúrky to vody ponoriť a nasledne ponoriť do studenej vody. Samozrejme ideálne pri tom chladnutí časť zohnutej figúrky pridržiavať  v polohe v ktorej ju chceme. Plast týchto figúrok je ale dosť mäkký, takže je možné, že keď ich opäť nasypete všetky spolu do krabice opäť sa mierne niektoré časti zohnú. 

20.10.2022 06:20:25

ponorit do horucej vody narovnat a okamzite do ladovej vody pricom to fixujes prstami tak akot to chces mat

 

20.10.2022 06:23:18

Já píší ostatní. Kdyztak se podívej do vlákna ke hře Střet civilizací. Tam bylo k házečům špaget taky dost napsáno. Ale je pravda že tam je tvrdý plast narozdíl od tohoto měkkého.

20.10.2022 06:49:04

Dobrý bod, nad kterým se zamyslet, je následné uskladnění. Když figurky narovnáš, ale pak je zase vrátíš do krabice naházené v pytlících, tak se pak znovu zdeformují. Lepší je nějaký box/organizér, kde máš kontrolu nad tím, jak do něj figurky uložíš.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

20.10.2022 09:22:39

Malé doplnění předchozího příspěvku: Ani insert (třeba Feldherr) vždy stoprocentně nezabrání tomu, aby mizera plast nezačal po letech tíhnout ke svému předzahřátému tvaru. Asi gravitace.:⁠-⁠) Ale s insertem určitě lepší než bez.

_____________
liščí pohůnek

20.10.2022 11:36:26

Také s tím bojuji. Pomocí horké vody jsem už narovnal hodně figurek ve hrách, ale toto je extrém, asi tím měkkým plastem.

Většina se mi buď úplně, nebo částečně vrátila do původního stavu.

Zvracejících figurek jsem měl pár: dva hobiti v předklonu a Aragorn. Ani Gandalf na tom nebyl nejlépe, naštěstí je opřený o tyč. Pak dvě figurky jezdců, kde přebral kůň. Řekl bych, že hra se stala párty hrou všech zúčastněných figurek.

20.10.2022 12:39:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, a prosím dáte mi radu, jak horká voda a na jak dlouho? Já se docela bojím, abych ty figurky nezničil, takže napoprvé se mi to vůbec nepovedlo.

13.1.2024 09:56:47

@Reithal   ja si ohřeju vodu v konvici, naleju si ji do hrnecku, do druhého si dám studenou. Figurku namočím na 20 sekund narovnám a ponořím do studené vody

Vrchní slouha v Přístavu hrdinů

13.1.2024 12:03:10

Vybíráme z Bazaru

Cesta za štěstím
Cesta za štěstím
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas