Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 197x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Malování figurek - lepí

Ahoj
Začal jsem malovat figurky a první várka má po namalování a lakování stále lepivý povrch. Pokud je dám k sobě, tak se přilepí a hrozí k odloupnutí barvy. Už jsem něco namaloval a nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal. Neví někdo jak to vyřešit.
Klub deskových her Ježkovy voči
29.3.2020 09:44:32

Možná príčina
Netvrdím, že to bude presne Tvoj prípad, ale chybu by som hľadal v laku, to je posledný náter na povrchu figúrok. Môj postup pri maľovaní 2. edície WotR bol nasledovný:
1. vykúpať všetky figúrky v saponáte, poriadne ich prečistiť a odmastiť povrch a nechať dokonale preschnúť (24 hodín)
2. sprej základovej farby, nechať dokonale preschnúť (24 hod)
3. samotné maľovanie, nechať dokonale preschnúť (24 hod)
4. sprej matného laku, nechať dokonale preschnúť (24 hod)
Na úkony 2-4 som používal materiál (základovka, farby, lak) Vallejo a figúrky sú v pohode, žiadne lepivé efekty.

29.3.2020 14:04:11

Taky lepí
Mám stejný problém a přitom jsem nelakoval. Dal jsem podkladový bíly sprej, nabarvil citadelkama, nanesl wash.
______________
aka WantonDuke

29.3.2020 14:24:14

Pecovarhy
Mám stejný problém. Stejně tak mi to dělá v UBOOT: The board game. Jinde mi to nedělá. Ja to teda svádím na plast.

29.3.2020 15:32:51 | Upraveno autorem (porovnej)

?
pecovarhy
Ty figurky mají zvláštní plast. Lepí to už po nanesení základu. Nikdy jsem v saponátu nečistil a vše bylo vždy bez problému. Určitě to zkusím. Ale zbytek postupu mám stejný jak píšeš.

A neví někdo co s tím, když mám některé hotové?

Používám základní spray Army painter, Vallejo barvy a matný lak Vallejo (nanáším štětcem)

Klub deskových her Ježkovy voči

29.3.2020 16:46:09

Kulashaker
Tak mě to lepí hned po nanesení základovky takže to nebude lakem.
Klub deskových her Ježkovy voči

29.3.2020 16:47:30

Sleva
Jak jsem psal níže, sázel bych na ten měkčí plast figurek.

Co s tím? Raději nic. Teda tak to aspoň řeším já. Ale mám naštěstí nabarvené jen podstavce. Mimochodem, je to lepkavé, ale nelepí se k sobě a tudíž se neloupe barva. U Uboot se to bohužel i lepí a loupe.

29.3.2020 18:44:26

Základovka AP
Nemám skúsenosť s Army Painter. Od začiatku používam všetko Vallejo a maximálna spokojnosť. Figúrky som čistil v saponáte, pretože to bola dosť hraná hra a nechcel som mať ťažkosti s tým, aby mi dobre chytila základovka.

29.3.2020 18:52:50

Lepivost
Na fóru bgg psali, ze staci pretrit redenym pva (60/40 pva/voda). Vytvori film a figurky uz nelepi. Sam jsem predevcirem primoval a lepily, ale po pretreni barvou lepit prestaly. Pouzivam vse od ap

29.3.2020 21:09:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Nelepí
Tak jsem to natřel ředěným lepidlem (Herkules) a opravdu to hodně pomohlo a figurky se k sobě nepřilepí. Jsem spokojený. Původně lesklé lepivé figurky už lesk nemají a z mého pohledu jsou hezčí.

Dík za radu

Klub deskových her Ježkovy voči

31.3.2020 20:40:54

Koupel PVA

a figurky koupat v PVA jako po namalovani a zakovani??

11.9.2020 20:14:02

Staci
Neodflaknout malovani a napajcovat munitorum varnish od citadel. Je to mnohem lepsi nez PVA. Po tomto zpusobu mam figurky naprosto stejne jako u jinych her, kde pouzili kvalitni plast.

11.9.2020 20:20:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Jinak
PVA staci pretrit stetcem, ale porad to nebude dokonale. Urcite doporucuji ten munitorum varnish jestli chces mit kvalitni upravu

11.9.2020 20:25:09

Po čase opět lepí
Jak jsem doufal, že to bude v pohodě tak figurky postupem času opět lepí a je to nepříjemné. Takže lepidlo pravděpodobně nepomůže a objednávám munitorum varnish. :-D

Klub deskových her Ježkovy voči

29.12.2020 10:32:30

munitorum
pokud budes lakovat primo na figurky ktere lepi, tak vysůedek nemusi byt perfektni. Ja to vyresil jeste vrstvou vallejo matte varnish pred lakovanim, je to acrylicky resin a figurky jsou pefektni

29.12.2020 11:26:39 | Upraveno autorem (porovnej)

foxthetox
Ten používám normálně. Takže ho na figurce už mám.

Klub deskových her Ježkovy voči

29.12.2020 12:19:56

Vybíráme z Bazaru

Desítka Česko
Desítka Česko
Akt. cena: 330 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas