Válka květů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Adam E. Daulton
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Někdo nějaké dojmy, jaké to je?

4.11.2022 12:18:56

Já to mám k odběru na Tlamě za předobjednávkovou cenu, ještě ve slevě, ale po dojmech od Alexe to možná zruším.

https://www.youtube.com/watch?v=H4lamjbzztU&t=122s

4.11.2022 14:54:25

Mně to dneska z Tlamy poslali, těším se a z té recenze bych si zas tak těžkou hlavu nedělal.:-) Na Tlamě jsou také k dispozici pravidla, která se dají stáhnout a pročíst.

_____________
liščí pohůnek

4.11.2022 18:13:57

Po jedné hře ve dvou: většinu doby jsme koukali na karty rostlin a zjišťovali jaké efekty, která kytka dělá. Tahy trvaly celkem dlouho a boj o oblast probíhal spíš na jednom až dvou místech - zbytek zahrady ležel ladem. I tak hra skončila hrozně rychle, protože destiček rostlin není mnoho. Těch 30 minut hrací doby je po zaučení možná i moc. Škoda, že efekty nejsou naznačeny přímo na destičkách a musíte neustále koukat někam bokem. Rozhodně to za mě není hra, kterou vezmete jednorázově na nějakou akci a zahrajete si ji s někým novým. Chce to pár her na to si zvyknout, co jaká kytka umí. Mám KS edici a asi za to nestojí. Kvůli vykrojení do sebe dílky zapadají hůř než klasické šestiúhelníky, zpracování ze dřeva není moc dobré (na žetonech jsou viditelné kazy, je to nějaké lehké nekvalitní dřevo) a většina z rozšíření je k prdu. Například žeton kouzelníka jsme ani nepoužívali a v jednom z rozšíření dostane každý hráč svého… shrnutí: koncept mě bavil, ale bude to asi chtít zahrát pár her, než si užijeme byť tu nejzákladnější verzi hry.

5.11.2022 08:52:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Zatím jsem testoval jen solo. To není špatný a klidně bych si ho dal někdy znovu, když bych na hru měl velkou chuť, ale nekupoval bych si to kvůli solu. Nicméně myslím, že ve více lidech mě to bude fakt bavit. Už dlouho jsem se poohlížel po nějakém přístupnějším a rychle odehraným area controlu. Vypadá to, že hra bude dobře fungovat ve všech počtech hráčů. 

Problém, co popisuje @zaryba, určitě může nastat. To se dá ale celkem vyřešit zahráním prvních pár partií ve zjednodušeném módu, o kterém mluví zadní strana pravidel. V něm se nepoužívají schopnosti klíčení, ale jenom růstu. Taky se mi osvědčilo víc koukat na efekty kytek na kartách rostlin, kde je efekt vizuálně znárorněnej a člověku dojde efekt mnohem rychleji, než když čte text z lamakarty.

9.11.2022 11:48:40

Já jsem zkouknul gameplay a nakonec do toho taky šel. Taková hra mi ve sbírce chybí. Rychlý area control, vhodný i na cesty, vypadá že je snadný a přitom chytře řešený

9.11.2022 12:59:15

@czedar Takže sólo spíš ne, říkáš? A jak tam je vůbec řešeno? Nějaká Automa?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

25.11.2022 09:36:01

jjs

@Jonash 

ahoj,

solo = automa simulujici hru 2 hracu

zatim odehrany 4 solo hry:

svizne = 1 hra cca 40min

jednoduche k pochopeni = strucna jasna pravidla, na akce/schopnosti kytek staci po par kolech jen lamakarta

obtiznost oponenta = automa pouziva specialne upravene akce/schopnosti kytek a nektere jsou teda smrtici :) jinak obtiznost se nastavuje zaverecnym bodovanim.

zaverecne hodnoceni hry = za me velmi dobre i pro solo

 

a jeste poznamka k deluxe vs normalni verzi = 

u obou verzi je skoda ze desticky kytek nejsou bezne 6hrany, lepe se to skladalo, nicmene:

drevene desticky kytek z deluxe mi prijdou lepsi nez kartonove z normalni

drevene kosticky vil z normal verze jsou praktictejsi nez ty tvarovane z deluxe

mam deluxe, ale zpetne bych klidne vzal normal

Jarda

 

 

 

 

26.11.2022 08:39:30

@Jonash 

Zatím po dvou hrách sólo mi přijde automa lehká (první dvě úrovně), dá se celkem korigovat to co udělá. První hra nejlehčí (64:48), druhá střední (62:55), přičemž bych vyhrál i na tu tězkou. Na nejtěžší už ne o 4 body, jako asi je to ovlivněno kombinacemi rostlin. Variabilita je tam velká + ještě alternativní rostliny. Ale je to snad první area control co hraji v sólu a funguje pěkně ;)

small man Tonda

4.2.2023 16:52:06

@Tonsii díky. Já mám her dost, takže tuhle nakonec neplánuju, ale dobrý vědět. Spíše mám rád výzvy.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

4.2.2023 17:20:48

Za me je tahle hra prekvapeni minuleho roku. Nic moc jsem od ni necekal a pritom je to rychlovka vysvetlena za 3 minuty s velkou strategickou hloubkou

4.2.2023 17:48:08

Vybíráme z Bazaru

High Noon - westernová řežba
Akt. cena: 899 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas