nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Valeria: Card Kingdoms - Shadowvale

Rozšíření pro hru: Království Valerie: Karetní hra
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Daily Magic Productions
Autoři: Isaias Vallejo
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Temnota se rozprostřela nad Královstvím Valerie. Vlkodlaci, upíři a další stvoření temnoty vylézají za tmy terorizovat Vaše poddané. Nezoufejte však, noví obyvatelé se schopnostmi vzdorovat temným stvořením nabízí své služby. Nyní je jen na Vás, knížatech a kněžnách Valerie, vyhnat stvoření temnot z Království Valerie, ale buďte obezřetní, jen jeden se může stát svrchovaným vládcem Valerie..."

Valeria: Card Kingdoms – Shadowvale je velké rozšíření ke kostkově-karetní hře Valeria: Card Kingdoms, do které toto rozšíření přináší 60 karet Obyvatel (Citizen) (10 druhů po 6 kopiích), 35 karet Monster (Monster) (5 nových oblastí po 7 monstrech, včetně monstra typu Strážce (Warden)), 22 karet Domén (Domain), 4 Knížata (Duke) a nově 8 karet Událostí (Event), které nahrazují karty Vyčerpání (Exhausted).

Pravidla a způsob hraní zůstává stejný jako u základní hry.

Příprava hry:

Monstra typu Strážce (Warden) se vloží do balíčků monster, dle příslušnosti označené na kartě. Strážce (Warden) se vloží mezi Hlavní monstrum (Boss) a zbytek monster a je tedy předposlední v balíčku.

Na rozdíl od základní hry, pokud se rozhodnete hrát s kartami Událost (Event), je zapotřebí vzít za každého hráče 1 kartu Vyčerpání (Exhausted) a 1 kartu Události (Event). Takto vybrané karty zamíchat do jednoho balíčku a položit nad karty monster, tam kde se v základní hře pokládal balíček s kartami Vyčerpání (Exhausted).

Průběh hry:

Nová monstra pravidla hry nijak nemění, pouze rozšiřují balíček nepřátel.

V akční fázi, pokud hráč musí vyčerpat balíček monster a vložit místo něj kartu Vyčerpání (Exhausted), může se stát, že vytáhne kartu Události (Event). V tom případě hráč dokončí započatou akci a ještě předtím, než se pustí do další akce nebo posune hru do další fáze, vyhodnotí se efekt napsaný na kartě Události (Event). Teprve potom lze pokračovat další akcí či hru posunout do další fáze.

Do hry přibyl nový symbol - Divokost (Wild). Ten reprezentuje všechny ze tří surovin ve hře -> Sílu (Strength), Zlato (Gold) a Magii (Magic). Ve hře tento symbol funguje jako libovolná surovina v daném množství. Je tedy na hráči, zda bude platit/vybírat odměnu buď v Síle (Strength), Zlatě (Gold) nebo Magii (Magic), ale POZOR! suroviny se nesmějí kombinovat ani dávat půl na půl, lze pouze vybrat, která surovina se bude brát v potaz.

Do hry přibyl nový symbol - Odstranit kartu (Banish Card). Tento symbol znamená, že karta dle vašeho výběru musí být odstraněna ze hry. Nelze odstranit Počáteční karty (Starter cards).

Konec hry:

Je stejný jako u základní hry.

Autor: KubusBrutus

Vybíráme z aukcí

Eclipse + 3 velká rozšíření
Eclipse + 3 velká rozšíření
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>