nepřihlášený

přihlásit

registrovat

V kostce! Moje první obrázky

Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 3 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Green Board Game Co.
MindWare
Tactic
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Má klaun modrý nos? Má některá z rybiček zavřené oči? Má strašák na hlavě klobouk? Kolik letadel je na obloze? Jsou na obrázku hřebíky? Co je na stromě?

Toto je jen pár ze spousty otázek, se kterými se setkáte ve hře Moje první obrázky v kostce, určené dětem předškolního věku. Hra je poměrně svižná a za pár minut odehraná. Procvičí hlavně paměť, ale dozvíme se i spoustu nových věcí.

Na kartách je zobrazeno 71 různých tématických obrázků bez textu, ať už jde o školní třídu, podzim, rytíře či kluky v parku.

Hráč si vytáhne z krabičky kartu, otočí přesýpací hodiny s desetivteřinovým limitem, během kterého se snaží zapamatovat si co nejvíce věcí na obrázku. Pak předá kartu dalšímu hráči a hodí si šestistěnnou kostkou. Spoluhráč přečte (pokud neumí číst, přečte otázku někdo jiný) otázku stejného čísla, které padlo na kostce. Pokud hráč odpoví správně, kartu si ponechá, při špatné odpovědi se vrací zpátky do krabičky. Vyhrává hráč, který během určeného časového limitu (kol) nasbíral nejvíce karet.

Autor: Martinaa

Další názvy této společenské hry

  • BrainBox: My First BrainBox