nepřihlášený

přihlásit

registrovat

V hlavní roli

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

- „Henry Ford přece světu vládnout nemůže!“
- „Myslím, že by byl pořád lepší než Brad Pitt.“
- „No, každopádně vyřazujeme Šmoulinku...“

V hlavní roli je párty hra, ve které hráči vybírají ty nejlepší osobnosti pro splnění dané fiktivní výzvy. Osobnosti jsou různé (fiktivní postavy, herci, hudebníci, politici, sportovci, vědci apod.) výzvy jsou ve formě otázek („Od koho byste koupili ojeté auto?“, „Kdo by mohl zastavit čas?“, „Kdo by přežil na pustém ostrově?“, „Kdo by mohl porazit draka?“).

Příprava hry:

Hráči náhodně vyberou smluvený počet karet výzev (např. 12) a položí je na stůl lícem dolů, zamíchají balíček karet osobností a poté každý z nich dostane pět těchto karet.

Průběh hry:

Začínající hráč otočí kartu s výzvou a všichni hráči tajně vyberou jednu ze svých pěti osobností, která se pro danou výzvu hodí nejlépe. Vybrané karty položí na stůl lícem dolů, začínající hráč je zamíchá a vyloží na stůl lícem nahoru tak, aby nebylo poznat, který z hráčů dal do hry kterou kartu. Poté vybere jednu osobnost, která se podle něj pro danou výzvu hodí nejméně, a vyřadí ji. Musí ale své argumenty přednést veřejně. Hráč, který tuto kartu do hry umístil, vybírá opět nejméně vhodnou ze zbylých karet a výběr opět zdůvodní. Poté karty předá hráči, jehož kartu právě vyřadil, a tento proces se opakuje do chvíle, kdy ve hře zbyla jediná karta, za jejíž umístění její vlastník získává bod.

Tím končí jedno kolo hry a každý hráč si z balíčku dobere jednu kartu osobnosti. Jednou vynesené osobnosti se do hry již nevrací. V dalším kole je začínajícím hráčem ten, jehož karta byla vyřazena jako první.

Konec hry:

Hra končí při vyčerpání přichystaného počtu karet výzev. Vítězem se stává hráč, který v průběhu hry získal nejvíc bodů. Další možností je hrát do chvíle, kdy jeden z hráčů získá předem určený počet bodů.

Autor: kjus