Unlock! Úniková dobrodružství

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Unlock! Úniková dobrodružství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, logická, úniková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alice Carroll
Cyril Demaegd
Thomas Cauet
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Temple of Ra

Ahoj, mohl by mi někdo vysvětlit pár věcí z tohoto Demo scénáře.

Spoiler:


Jak se na začátku z pyramidy vyluští číslo 20? Myslím těch 5 barevných kvádrů v pyramidě, vím jen že se jedná o pořadí písmen v abecedě.

A otázka sama pro sebe je řešení posledního kódu??
5.2.2019 20:39:21

20
pozor na to, kterou verzi hry používáš. V první verzi byla chyba. Když se podíváš, pyramida má přesně 26 řad, tedy stejně jako písmen v abecedě. Když se pak podíváš, které kvádry jsou obarvené, zjistíš, které písmeno je kolikáte v hledaném slově. Pokud to máš správně, vyjde ti TWENTY, pokud to máš špatně, vyjde ti VINGT, což je francouzsky...

5.2.2019 20:49:26

...
Tak jsem mel tu francouzskou verzi, to bych nedal.
A co ten posledni rebus? Co jsem koukal na zahranicni fora, tak je to pekne slozity, ale netuším jak se k tomu vubec dostali od nejakych tech posunu pismen??

5.2.2019 23:32:14

už si to nevybaviju
podívám se na to...

edit: klíčem k řešení je karta 60. Na ní je v horní částí nakreslený přeškrtnutý balíček - to má značit balíček odhozených karet. Dále je na ní uveden symbol nerovná se a v něm písmena ZPJEMCZSFRUDOQCMQT. Když na tuto šifru aplikuješ klíč z karty 28 (šipka nahoru značí následující písmeno, šipka dolů předcházející), dostaneš ANKHLEAVESSERPENTS, tedy Ankh, Leaves, Serpents, v překladu Ankh, Listy, Hadi. Spojením nápovědy v horní a dolní časti máš pak vyhledat karty, na jejichž rubu se ankh, listy a hadi neshodují s ostatními kartami. Když se pak pozorně zadíváš, zjistíš, že to odkazuje na karty 6, 8, 15 a odtud kód 6815 - voila!

6.2.2019 09:03:56 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Super, díky. Nápad jsme měli správný, ale mysleli jsme, že šipka nahoru znamená o písmeno zpět a ne dopředu.

6.2.2019 10:38:41

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne + rozšíření Hostince a katedrály
Carcassonne + rozšíření Hostince a katedrály
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 23 hodin

Offcanvas