Únikovka: Závod s časem

xxxxxxxooo hodnoceno 55x (Seznam vlastníků)

Únikovka: Závod s časem - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, logická, úniková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Martino Chiacchiera
Silvano Sorrentino
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy z hraní

Prosli jsme si unikovku ve dvou lidech. Trvalo to asi 55 minut. Ve vic lidech tuhle hru ani nahodou, to se o ty karty poperete :-)

Z 60 karet jsou hadanky tak na 25-30 kartach. Zbytek jsou pravidla, vyhodnoceni pribehu a predmety. Predmety nemuzu hodnotit jako hadanky, protoze s vyjimkou asi 2-3 pripadu je to ve stylu "mate baterie a baterku, co udelate?" :-)

Unikova mistnost je tu simulovana rozdelenim baliku do 4 hromadek, kazdy symbolizuje jinou cast pokoje. Ale vetsinou prochazite jen jednim z nich, dokud neziskate neco, co muzete vyuzit v jinem balicku, tak prepnete pozornost na nej a zas prochazite tim, dokud to jde.

Cela hra je takova prijemna a jednoducha, ale mam s ni par problemu:
Je jen minimalni rozdil mezi touhle hrou a knizkou s rebusy pro deti. Puzzle je proste na karte z jedne strany, ja se nad nim zamyslim a otocim a bud jsem uspel, nebo ne. V obou pripadech jdu na dalsi puzzle, tj otacim stranku knihy. V jinych hrach pokud neuspeju, tak mam sanci zkouset znova a promyslet dal. Tady ne, tady mi to rovnou rekne reseni. Puzzly jen malokdy presahnou to sve zadani jedne karty. Obcas ano, obcas vyuziji jinou kartu nebo zastrcenou informaci a to jsou ty nejlepsi chvile, ale chtelo by to o fous vic.
Problem taky je ve faktu, ze karta, kterou resim, musi byt porad na balicku, aby nebylo videt na dalsi kartu. A to obcas neni udrzitelne. Karty se soupou, balicek si podavame, aby si clovek zblizka prohlidl nektere detaily na karte. A to strasne prudi a stejne nekdy tu dalsi kartu zahlidnete a muze to neco prozradit.

Vzato kolem a kolem tohle je spis kolekce par nepropojenych hadanek na kartach a ne simulace unikove mistnosti (a ze to jen pomoci karet jde ukazuje naprosto famozne Unlock!). Ale za tu cenu mi to nevadilo. Dalsi dil ma byt o neco tezsi a propracovanejsi, takze pokud bude prelozeno a cena se udrzi, tak zkusim zas.
4.9.2017 17:09:17

Děkuji
za postřehy.

Moje hra se někde zasekla - snad dorazí tento týden. Dále děkuji za potvrzení toho, co jsem si o hře doposud myslel.

5.9.2017 07:52:26

včera odehráno
Hráli jsme ve dvou, trvalo nám to 81 minut, ale několik rébusů, které jsem vyřešil rychle, jsem nechal vyřešit ještě manželku, abych ji zbytečně neošidil o luštění. Použili jsme dvě nápovědy. V podstatě souhlasím s dojmem Lipči. Rébusů je ve hře 25 a celkově vzato jsou rébusy jednoduché a nebýt manželčiny netrpělivosti, ani bychom nápovědy nepotřebovali. Překlad mi přijde v pohodě, pravda, v několika místech bych volit mírně jiná slova, protože takto zapadne pár (opravdu drobných) detailů, ale celkový pocit dobrý. Chvilku jsem měl i pocit autentičnosti s reálnými únikovkami (komické je, že jsem dříve absolvoval reálnou únikovku s podobným příběhem - pravda jiným prostředím, ale několik podobných prvků tam bylo). Každopádně se těším na další krabičku (jestli bude...)

6.10.2017 09:37:57

věk
Jen postřeh - hráli jsme ve třech, já, děti 10 a 12. Nechával jsem luštit hlavně je a vstupoval do toho, jen když to skřípalo. Desetiletej kluk vyluštil sám několik rébusů, ale postupně ztrácel koncentraci a ke konci už ho to moc nebralo. Těch 12 let je asi opravdu minimum.

30.7.2018 22:30:28

Zdravím, hra slušná, grafika trochu horší, musíte na to koukat opravdu zblízka a i tak něco splývá a je špatně vidět.

Dohrali jsme to s tím nejlepším možným koncem D, ale může mi někdo vysvětlit konec B a C? Ty my nedávají vůbec smysl. A je jasné. 

Díky

6.6.2022 23:00:59

Vybíráme z Bazaru

Rats of Wistar (EN)
Rats of Wistar (EN)
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas