Únikovka: Závod s časem

xxxxxxxooo hodnoceno 55x (Seznam vlastníků)

Únikovka: Závod s časem - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, logická, úniková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Martino Chiacchiera
Silvano Sorrentino
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze od Albi

by měla vyjít 19. 8. 2017
zatím zveřejněná DMC 499,-

Edit: cena by měla nakonec být 299,-
4.7.2017 08:30:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Česká verze
To je trosku vyssi cena, nez jsem doufal za jeden karetni escape. Asi prehodnotim a presunu finance na nakup Ecsape room the game.

4.7.2017 10:50:34

cena
jj, taky mě to malinko zamrzelo a doufám, že realita bude příznivější (připadá mi, že za tokové peníze to bude neprodejné, když si představím potencionálního zákazníka, jak stojí před regálem her, tak mi připadá, že si za svůj peníz vybere něco jiného...).

Jinak přesně jak říkáš, ER má sice vyjít na 999, ale budou v něm 4 scénáře a produkčně někde podstatně jinde...

4.7.2017 10:58:23 | Upraveno autorem (porovnej)

update
albi oznámilo, že hra by měla dorazit příští týden. Zároveň zveřejnila změněnou grafiku přebalu a hlavně, že DPC bude 299! podstatně příznivější :-)

19.8.2017 14:08:37

update
Jup, pekne. Snad kdyz se proda, tak privezou i ten dalsi. A i Escape the Room the game ma nizsi cenu, nez jsem cekal, takze vseobecna spokojenost s timhle zanrem. Behem dalsich tydnu budu unikat jak o zivot.

Ted uz jen nekdo dovezte anglicke EXITy od Kosmos :-)

19.8.2017 17:38:23

Abe

Proč pít malinovku ...
... když za stejnou cenu můžu mít Coca Colu :)
Za 299,- hráč dostane balíček 1 dobrodružství o 60 kartách. Konec, ende, šlus. Balíčkem se prokousává kartu po kartě. Teď přeskočím Escape Room, únikovku která je produkčně někde úplně jinde, byť i tady dostanu lepší poměr výkon / cena (4 scénáře za 999,- 1 hru tak mám za 250,-) a poměřím to s chystanou hru Unlock, která bude na podzim také lokalizovaná. Taky se jedná o karetní hru, cena bude okolo 650 -700, ale opět se nebude jednat o jednu hru, ale hned 3. Tady nebude možné hru "osrat" podobně jako u Escape Room (díky Chrono dekodéru) protože hra Unlock spolupracuje s mobilní aplikací, která na vše dohlíží. Kromě hádanek, nápověd obsahuje i zvukový doprovod k dokreslení atmosféry. Zajímavě je pak řešen samotný "průchod" balíčkem, kdy jím listujete na požadované číslo při splnění hádanky či když prohledáváte danou oblast lokace. Za hrou stojí Space Cowboys, tvůrci Splendoru a (dle mě dokonalé) T.I.M.E Stories.

P. S. na rovinu přiznávám svou možnou zaujatost, protože od 1.8.17 pracuji pro Blackfire

20.8.2017 23:09:57

2 Abe
Upřímně - moc nerozumím tvému útočnému tónu. Kolik by se ti tedy zdála adekvátní cena za tuto hru? Myslím, že hráči, které toto zajímá (jako já) stejně pořídí všechny 3. Zajímalo by mě, jestli jsi alespoň všechny komentované hry hrál, když si dovolíš je takhle soudit a porovnávat, ale chápu, že jsi se chtěl pochlubit svým novým zaměstnavatelem a dát najevo, že k tomu máš jako co říct...

21.8.2017 09:42:42

2 Abe 2
Pokud si dobre pamatuju z nejakych preview, tak Unikovka se sice prochazi linearne skrz balik, ale nektere karty si nechavam pred sebou jakoby do zasoby, abych je pouzil v budoucnu, takze "pruchod" balickem muze byt zajimavy. Ale hodnotit jeste nemuzu.

To, ze ma Unlock! 3 scenare v jedne krabici je nulova vyhoda, proste jsou to tri balicky 60 karet s cenou srovnatelnou s Unikovkou a v Americe se dokonce prodavaji zvlast po jednom balicku, takze jak rikam...to neni nic zajimaveho. To, ze me hlida nejaka aplikace nebo dekoder a nejde to "osrat"...no, ok...pokud nekdo ma tendence osirat kooperacni puzzle hru, tak je pro nej je asi system Unikovky slabsi.

A kdyz to budem nejak srovnavat - Unlock ma v kazdem z balicku 60 karet nezanedbatelne mnozstvi mrtvych karet jako penalizaci a dalsi velke mnozstvi karet je pouzite k vytvoreni urcite iluze, ze clovek neco dokazal (odemcene bedny, uspani psi, ...), takze v konecnem dusledku tam tech puzzlu zas tolik neni, je tam vic atmosfery/pribehu. Ciste na "hustotu" puzzlu cekam, ze Unikovka mozna bude lepsi, nejspis na ukor atmosfery. A co jsem videl z fotek, tak Unikovka by mela mit docela velke karty. Ale to jen hadam.

A jen posledni zamysleni - Unikovku i Unlock muzu myslim s minimem potizi prodat dal nebo nekomu darovat a bude to porad stejne funkcni a ja tak technicky "usetrim". U Escape si tim nejsem az tak jisty. Ale treba nam uzasni zamestnanci z blackfire prelozi nove scenare a nam se ta bedna vyplati nechat doma.

21.8.2017 17:26:37

pracovat pro BF
To je ta poslední věc čím bych se tady chlubil :D

21.8.2017 17:43:24

Abe
A vidíš ,konečně jsem tu informaci ,koho chleba jíš , našel :+))
Ty jsi pěkný kokos,vidím ,že tady to není ani první,ani poslední příklad,co vychvaluješ produkty bf.

16.11.2017 21:10:41

Abe

Jednoduchý zaškatulkování
Deskovky hraju přes 20 let, na Ztrolenkách jsem 9 let, pro Blackfire pracuji od 1.8.2017. Začal jsem pro ně pracovat, protože je považuji za nejlepší, nepovažuji je za nejlepší, protože pro ně pracuji. To je velký rozdíl. Práci jsem měl dobrou a opustil jsem ji po 15 letech. Když je hra dobrá, je mi jedno odkud je. Když se podíváš na mou sbírku, tak třeba Cyclades považuji za nejlepší budovatelsko strategickou hru na trhu. V týdnu jsem si kupoval Captain Sonar (taky od Rexáků), mám v Albi zarezervovaný This War of Mine. V první řadě jsem hráč. Není moje chyba, že BF dělá nejvíc dobrých her, které mě baví.

24.11.2017 22:02:03

albi oznámilo
další dvě hry k tomuto systému... Prý letos v dubnu...

14.3.2018 23:34:54

Albi
Tak to je pekny. Ten Londyn jsem i cekal, ale Loupez v Benatkach me prekvapila, to snad jeste neni ani v anglictine poradne nikde. A jsem zvedavej, co v tech Benatkach vymysleli, protoze hraci tam maji mit karty nejakych osobnosti se specialnimi schopnostmi ci co.

A jen tak navic - videl jsem rozhovor s nekym s DV Giochi a maji ve vyvoji minimalne dalsi dve dobrodruzstvi.

16.3.2018 10:06:08

nové dva díly
dnes naskladnili... Cena tentokrát 269 za kus :-)

3.4.2018 13:47:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

High Frontier 4
High Frontier 4
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas