nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Undaunted: Normandy

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé: MindOK
Osprey Games
Autoři: David Thompson
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Je tu nějaká šance, že se někdo ujme překladu?

11.10.2019 12:00:40

Nazev

No já jsem našel jen to, že se to má jmenovat buď Neohrožení nebo Odhodlaní. Ale výsledek jak se bude hra jmenovat jsem nenašel.

21.5.2020 09:08:55

Název

Česky by se to dle FB Mindoku mělo jmenovat Neohrožení: Normandie

21.5.2020 07:08:50

kdy

narazil jsem v diskusi že na konci léta

20.5.2020 21:21:17

Česká verze

Připojím se k otázce, kdy to bude? A taky by mě zajímalo, jak se to vlastně v češtině bude jmenovat.

20.5.2020 20:27:53

Česká verze

Neví někdo kdy by se mohla objevit verze od Mindoku, zatím čekám jelikož chci podpořit naši verzi...

20.5.2020 14:19:13

TheSonny21

Chtěl bych ti moc moc poděkovat za překlad! Konečně to jdu vyzkoušet.. Díky!

18.4.2020 12:02:45

Překlad scénářů hotov

Překlad scénářů je hotov a už je odeslán ke schválení administrátory. Jako malý bonus za trpělivost je v souboru obsažen i jeden promo scénář navíc.
----
Joe, díky za upozornění, opraveno a aktualizováno.

9.4.2020 18:07:21

Chybička v českom preklade pravidiel

Na strane 19 sú členovia pre "STŘELECKÉ DRUŽSTVO A" po anglicky :)

---------------
Prekladateľ Joe

8.4.2020 09:17:41

Překlad scénářů

Jak jsem slíbil, na překladu scénářů jsem pracoval. Bohužel vzhledem k těžší momentální situaci a taky práci na dalších překladech jsem skončil cca na 60%. Vzhledem k oznámení Mindoku nevím, zda má smysl vůbec v překladu pokračovat. Dnes jsem jim napsal mail, zda by stáli o moji verzi překladu, aby to zbytečně někdo nemusel celé překládat odznova. Uvidíme, jaká bude odpověď. Pokud bude negativní, počítejte prosím s tím, že scénáře nedopřeložím, protože by šlo o zbytečnou práci. Pokud bude pozitivní, pokusil bych se nějak domluvit, že bych scénáře dopřeložil a nahodil je sem ještě před vydáním česky lokalizované hry. Díky za pochopení.

4.4.2020 21:33:02

Scénáře

..taky mám hru už nějakou dobu doma a nemůžu se na scénáře dočkat :-( Otázka je jestli je tu Mindok zveřejní. Bylo by to moc fajn..

4.4.2020 16:45:13

pozdě už jsem koupil

akorát před pár dny jsem koupil, a to proto že textu na kartách je minimum a pravidla jsou zde a doufal jsem že ke stažení v CZ budou i scénáře, ach jo

4.4.2020 16:35:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Mindok

Tak nakonec se české verze chopil Mindok, na FB se řeší název :-)

3.4.2020 21:54:40

Scénáře

Zdravím všechny hráče v nelehkých časech cholery..

Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s překladem scénářů a jestli by výhledově byli?

..moc se na hru těším a už dlouho mě doma sedí na polici :-)

Přeji všem pevné zdraví..

30.3.2020 13:56:14

Fonty opraveny!

Přátelé, díky všem za trpělivost! Chybu jsem našel, odstranil a pravidla znovu nahrál. Očekávám brzké schválení administrátory.

Jsem puntičkář, a proto vím, že bych pravidla dokázal udělat ještě lepší, kdybych použil jinou metodu grafické úpravy. Bohužel by ale úprava obnášela určitou nemalou dávku času, který momentálně nemám. Až se k tomu někdy v budoucnu dostanu, pravidla ještě jednou aktualizuji tak, aby byla ťipťop.

Jedná se o věci, kterých si většina ani nevšimne, takže nebojte. Chtěl bych to mít ale co nejlepší (a to teď kvůli snaze alespoň rychle opravit komplikace bohužel nešlo) :D

Budoucí překladatelské projekty už budu dělat jinou metodou, nemělo by tedy docházet k současným problémům.

Díky za pochopení a trpělivost a přeji příjemnou hru!

11.2.2020 14:32:07

Joe

Ano, křivky jsou přesně ta varianta, o které jsem mluvil, které bych se chtěl vyhnout. Až se dostanu k PC, pokusím se zjistit co a jak a napravit to. Díky.

11.2.2020 13:11:52

TheSonny21

Sú fonty vložené do PDFka (embed)?
Takéto chyby sa stávajú, ak nie sú...

Extrémne riešenie je prevedenie fontov na krivky, ale tam sa stráca možnosť kopírovať/vyhľadávať text.

---------------
Prekladateľ Joe

11.2.2020 09:46:40

Pravidla

Ahoj všem a děkuji za režii od vás všech. Neměl jsem čas sledovat diskuzi a takhle to dopadlo.

Moc se vám tímto omlouvám. Situaci jsem řešil s administrátory a soubor nahrál dokonce dvakrát. Kvůli chybě fontu byl soubor dvakrát zamítnut, ale mojí chybou jsem o tom nevěděl (myslel jsem, že v tom případě přijde zpráva, ale ono vyjádření je v sekci moje příspěvky - příště budu chytřejší). Omlouvám se za tyto komplikace a budu pracovat na nápravě.

Co se týče fontů, ještě jsem se nesetkal, že by překlad dělal chyby a že by šel špatně zobrazit. Koneckonců překlad háže chybu pouze na jedné stránce a zbytek funguje, i když se jedná o ten stejný font. Budu to muset pořešit. Dnes na to mrknu a uvidíme co s tím. Vyřeším to prozatím tak, že kdo bude chtít, ať mi napíše ve zprávě email a pošlu mu sadu fontů, které jsou potřeba (jedná se hlavně o font Lucky Type Writer ze stranky ceskefonty.cz - sosejte případně přímo tam). Zároveň se pokusím upravit soubor tak, aby nedělal chyby, bojím se ale, že pokud nebude stačit jen udělat drobnou úpravu, nebude jiné východisko než upravit to tak, že ve výsledku v pdf nepůjde vyhledávat, což bych velmi nerad. Kdyžtak mi klidně napište, pokud máte někdo nápad, co s tím.

Díky za pochopení a ještě jednou se omlouvám za komplikace.

S pozdravem

TheSonny21

11.2.2020 09:04:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Fonta

Je to tak jak píše CyberAlex. Já to hledat tak že jsem napsal název fontu do googlu našlo mi to pár odkazů. :-)

10.2.2020 18:12:49

Font

Po mě to chtělo jen jeden font TypoWriter Distressed Demo (a i bez něj vše fungovalo).

EDIT:
Ten druhý font by měl být Lucky typewriter (jeho absence způsobuje právě ten zmíněný "rozsypaný čaj")

Jelikož TheSonny21 již pdf opravil - odstranil jsem odkazy na zmíněné fonty.

10.2.2020 15:38:13 | Upraveno autorem (porovnej)

pidlaj

Ahoj prosím tě jak se dají ty dva fonty stáhnou a pravidla zprovoznit? Díky za radu

10.2.2020 15:18:23

pravidla

Tak pravidla na BGG jsem našel. Hlásilo to že chybí dva fonty, ale ty se dají zdarma stáhnout a jinak jsou pravidla perfektní.

Díky

10.2.2020 15:11:11

Problém s pravidly

Jestli není problém v tom, že v pravidlech je nějaká chyba fontu (na str. 8 se zobrazuje rozsypaný čaj a hází to chybovou hlášku)?

10.2.2020 14:31:11

ku prekladu

ak ho tak súrne potrebujete, tak na BGG je dostupný od 25.januára :)

10.2.2020 14:05:26

Překlad

Ahoj, stále žádné info ohledně překladu? Chtěly bych vzít sebou na jarňáky a alespoň pravidla by bodla. Jestli je možné poslat poslat i nějak jinak budu rád.
Díky

10.2.2020 13:46:41

TheSonny21

Mě přijde divné, že to ještě není schválené. Od 25.1 už proběhlo schvalování 5x a a třeba karty na Watergate odeslané ke schválení 30.1 už jsou dávno k dispozici. Zkus se podívat zda to náhodou z nějakého důvodu nezamítli, nebo jestli to opravdu stále ještě čeká na schválení.

7.2.2020 14:28:39