nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ultimate Warriorz: Tribal Rumble

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Pulsar Games
Autoři: Guillaume Blossier
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nad Nejvzdálenějším ostrovem nastalo další zatmění slunce, jak před 18 lety předpověděl moudrý Sara. Tamtamy duní, z celého ostrova se sjíždí největší borci svých národů, aby se zúčastnili tradičního klání o titul Zupa válečníka - Hukotu kmenů.

Zvítězí lví bojovník Lopuch MacLeon, který právě kvůli tomuto klání získal bájnou Bleskovou čepel? Nebo to bude gladiátor Kaktus, zocelený nesčetnými bitvami v aréně pro potěchu nenáviděného ještěřího lidu? Či Baobab, stromový barbar, se svou hrozivou bowlingovou koulí, kterou kosí své protivníky jako kuželky? Ať to bude kdokoliv, titul Zupa válečníka může získat jen jeden, jediný přeživší Hukotu kmenů - střetnutí nejlepších z nejlepších.


Ultimate Warriorz: Tribal Rumble je jednoduchá a rychlá bojová hra. Hráči v ní představují bizarní válečníky - vyvolené reprezentanty svých kmenů. Jako tito válečníci se střetnou v aréně, kterou tvoří krabice a do ní vložené kartonové sloupy, a jen ten nejmocnější z nich se může stát vítězem.

Příprava hry: na začátku hry nejprve hráči převrátí krabici a sestaví arénu. Poté si vyberou své bojovníky. A není to volba jednoduchá, každý bojovník má jinou velikost (startovní počet životů), jinou obranu, jinak silné útoky a jiné zvláštní schopnosti. Jakmile mají vybráno, položí před sebe startovní kartu svého borce, umístí ho do arény (od nejmenšího po největšího) a připraví si osm bojových karet do ruky.

Průběh hry: hra trvá vždy nejvýše osm kol. V každém kole vynese každý hráč (jehož favorit stále stojí na nohou) jednu bojovou kartu. Tu si nejprve všichni hráči připraví lícem dolů a následně v pořadí podle iniciativy na zvolené kartě vykládají a ihned vyhodnocují. V případě shodné iniciativy je na tahu dříve menší (a tudíž hbitější) válečník.

Na kartě je vždy uveden počet "kroků," které má bojovník toto kolo k dispozici a počet kostek k útoku zblízka či zdálky (či případně nějaká ta zvláštní schopnost). Posledním důležitým údajem je obrana, která se s každou vyloženou kartou mění.

Pokud chce hráč někoho napadnout, musí být na stejném poli (útok zblízka) nebo na sousedním (střelecký útok) jako jeho oběť. Hodí si kostkami a zasáhne tolikrát, kolikrát hodí alespoň tolik, kolik je zrovna obrana napadeného.

Napadený odevzdá tento počet svých životů (srdíček) útočníkovi a ten si je přetočí na druhou stranu (vavříny, vítězné body). V případě, že napadený ztratí svůj poslední život, okamžitě vypadává ze hry. Útočník si navíc položí figurku nešťastného borce před sebe jako trofej.

V dalším kole se postup opakuje, jen hráči vybírají z menšího počtu karet.

Konec hry: Hra končí, pokud zůstane v aréně jediný bojovník, který je prohlášen vítězem, nebo po osmi kolech. Pokud do konce osmého kola přežilo více bojovníků, vítězí ten, který má více vítězných bodů. V případě remízy rozhoduje počet trofejí a, pokud remíza trvá, velikost: menší bojovník vítězí.

 

Autor: Wolfsen

Vybíráme z aukcí

THE OTHERS: 7 SINS - Greed
THE OTHERS: 7 SINS - Greed
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>