Údolí králů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hans im Glück
MindOK
Autoři: Acchittocca
Antonio Tinto
Flaminia Brasini
Stefano Luperto
Virginio Gigli
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Údolí králů

Tak jsem se dočetl, že Mindok chystá české vydání této hry. Docela by mě ale zajímalo, proč Mindok neinformuje více všechny her chtivé lidi o svých plánech a člověk se o tom dozvídá odjinud...
Pár hodnocení a docela příznivých, tahle hra tady má, tematicky taky pro mě zajímavé...mohl by někdo přidat pár postřehů a zkušeností s touhle hrou?
22.3.2011 21:25:10

Egizia

Hrála jsem to jednou - bylo to příjemné, ale majitel hry měl nahráno evidentně dost partií a orientoval se výrazně lépe než my v široké nabídce možností. takže nás rozdrtil.

Líbilo: dobře naroubované téma, velký výběr možností - pořád bylo z čeho vybírat (nestalo se, že někdo něco obsadil a ostatní měli smůlu)

Nelíbilo: některé karty se mi zdály moc silné, některé lokality (sfinga?) nevyvážené

Hru si kupovat nebudu, ale ráda se přidám, pokud by se hrála...

22.3.2011 21:55:37

Joe

Egizia
je VÝBORNÁ hra! Mna uchvátila a práve tými neprebernými možnosťami.

Niektoré karty sa môžu zdať silné, ale po 15 partiách viem, že sú vyvážené inými možnosťami, na ktoré skúsenejší hráč siahne...

Pridávam komentár, že Egiziu hrávam skoro výlučne na Yucata.de (výborná implementácia inak!) a dve hry som hral na poslednej Hratislave naživo...

EDIT: Už len dúfať, že preklad bude príjemný a čitateľný... Ako slovák sa dobrovoľne hlásim na korektúry pravidiel :) :)

22.3.2011 22:55:03 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Sláva :-)
Po dlouhé době konečně NORMÁLNÍ hra od MindOKu ;-)

23.3.2011 00:37:11

Egizia
Hral jsem to jen jednou, ale hra se mi hodne libila a asi si ji take poridim. Sice uz mam doma hafo worker placement her, ale tato je fakt hodne vydarena. A dobrych her se vzdycky vejde :)

27.5.2011 21:41:45

brblo
Hrali ste to niekto v dvojke?

28.5.2011 18:39:46

brblo
Jo, mam za sebou nekolik partii i ve 2 a rozhodne to hratelne je.

28.5.2011 20:27:43

richmond
Poprosim Ta o Tvoje dojmy z hry a k comu by si ju zhruba prirovnal?Dik.

28.5.2011 21:40:33

Joe

brblo
Pre mňa je Egizia (Údolí králů) vo dvojici najzaujímavejšia (zatiaľ). Nahraných mám zo trinásť online hier plus jednu výukovú naživo a práve vo dvojici má hra veľmi veľmi takticko-strategický nádych.

Musíš sa totiž VŽDY rozhodovať, za čím pôjdeš a či necháš protivníkovi niečo iné, zatiaľčo ty ho predbehneš a vezmeš si nejakú zaujímavú kartu pre teba skôr, ako by to mohol spraviť on (aj za cenu straty inej karty).

Ťažko Údolí k niečomu prirovnávať (zatiaľ som nehral stovky, len desiatky hier), je to v mnohých smeroch unikátna hra a práve tých nespočet možností, ktoré v každom kole máš, ju robí pre mňa príťažlivou.

V trojici a vo štvorici už máš možností menej, musíš voliť častejšie "menšie zlo", ale aj v tomto počte je to vždy zaujímavé...

28.5.2011 23:11:34

To Joe:
A kde je k mání on-line verze hry?

29.5.2011 10:35:17

Kent
www.yucata.de. (klidne si s tebou dam treninkovou partii) :)

29.5.2011 17:10:21

brblo
Joe uz to shrnul za me a moc pekne. Hlavnim principem je worker placement. Sice uz jsem trochu unavenej z her, ktere pouzivaji tento mechanismu, ale v pripade Egizie mi to vubec nevadilo. Opravdu moc pekna hra!

29.5.2011 17:11:22

to Richmond:
Jo, někdy snad jo. Ale nejdříve musím nastudovat pravidla. :-)
A že si libujete v používání cizojazyčnách výrazů? cožpak se to nedá napsat česky? ;-)

29.5.2011 18:32:08

Kent
Myslis worker placement? No je fakt, ze to taky nemam rad a sam to pouzivam :) Cesky bych to asi takhle jednoduse nepojmenoval. Proste posilas neco/nekoho neco udelat a za to neco dostanes :) Asi nejzarnejsim prikladem jsou hry jako Agricola nebo Caylus.

29.5.2011 18:41:15

richmond
Caylus mam a ten milujem.Dakujem vsetkym za vase nazory.

31.5.2011 02:06:03

Richmond
JJ. Tak Egizia, neboli Údolí králů jsou super. Opravdu jsi to s tou Agricolou trefil. Caylus sem prodal aniž bych ho zkusil, tka nevím jaký ten je.
Dnes sem sehrál první partii a musím říct, že mne to nadchlo daleko více jak Agricola, kterou jsem zatím hrál asi 2x. Určitě je to vynikající strategická hra, kde je potřeba přemýšlet a hlídat vše kolem, neboť je to navzájem dost provázané. Mě bohužel unikl výsledek skrze to, že jsem si nepohlídal karty Sfingy. Přitom jsem to neměl rozehrané špatně a držel sem se celou dobu v popředí. Daleko lépe je zde vymyšleno zásobování stavebních čet.

3.9.2011 22:51:28

;-)
Koľko bodov a v akom počte hráčov tak bežne nahráte?

9.6.2019 09:02:25

skóre
Ve 2 tak 150
Ve 3 tak 120
Ve 4 lehce pres 100

9.6.2019 09:15:25

Vybíráme z Bazaru

Cluedo
Cluedo
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas