Údolí králů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Acchittocca
Antonio Tinto
Flaminia Brasini
Stefano Luperto
Virginio Gigli
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti na staveništi Obelisk a hroby

Odehráli jsme v posledních dnech několik partií této skvělé hry a měli jsme dojem, že hrajeme přesně podle pravidel. Ale dnes nás napadlo:
1. zda se na staveništi Obelisk a hroby posouvá fufník v kamenolomu nebo "trhu s obilím" nejen při postavení cihličky na obelisk, ale i při odkrytí hrobu? On ten obrázek posunu je sice blíž k obelisku ale jestli neplatí náhodou pro obojí. V pravidlech to není jednoznačné.
2. když si vezmu kartičku hrobu, jde o body, tedy posouvám se ihned o tolik bodů na stupnici?
31.12.2011 23:28:47

Elis
1. jojo, plati pro oboji, tez nam trvalo, nez jsme na to prisli (jen se posouva dycky pouze o 1 pole za cele staveni, ne za kazdou cihlu/hrob samozrejme)
2. ano :)

mej se a hezky Novy (i novy) rok ;)

31.12.2011 23:35:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew
Díky:-) Aha, takže to hrajeme stejně špatně, protože my se posouváme za každou cihličku (ten hrob zatím ne). Nevadí, baví nás to i tak.

Též přejeme hezký a úspěšný nový rok:-D

31.12.2011 23:51:16

To Elis: Posun za každou cihličku
Baví, nebaví, je to pekelně špatně :-). Posun na stupnici za každou cihličku je hrozně silný (také jsme to tak 2x hráli) a hra je pak šíleně nevyvážená na jedotlivé strategie. Od té doby, co to hrajeme správně, je to krásně vyvážené, doporučuji to změnit a budete koukat. Krásný nový rok!

1.1.2012 09:42:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Cholerus
Zdravím v novém roce:-) Já nemyslela, když jsem psala, že nás to baví, že to budeme dál hrát špatně! Samozřejmě chyby napravíme:-) Nám to prostě z těch pravidel jednoznačně nevyplynulo no. Je tam psáno posun o 1 políčko dolů....ale není stanoveno že jen 1x za staveniště.
Nevyváženost a vyváženost jsme zatím nemohli posoudit, hráli jsme teprve několik partií.

1.1.2012 14:43:56

pravidla!
dost špatně napsaná pravidla!

22.10.2012 12:21:18

tondakolik
Co je na nich tak špatného? Příprava hry názorná - jasná, pravidla jsou řazena podle fází kola s dostatečným množstvím příkladů a obrázků, na konci jsou vysvětleny všechny karty (i ty zcela zřejmé). Mě přijdou v pohodě.

22.10.2012 16:56:02

PJ

tondakolik
Znám více zmatečných pravidel (pikantní je, když se liší pravidla v různých jazykových verzích a je to všechno v jedné krabici), ale rovna tato pravidla jsou OK. Bez urážky, ale já je pochopil hned napoprvé a správně. Ale to už jsem prostě ve vší skromnosti celý já ;-)

22.10.2012 18:03:35

Pravidla
Pravidla jsou úplně v pohodě, taky jsem to pochopil hned napoprvé, připadá mi to krásně a názorně vysvětlené. Já to dělám tak, že když mám novou hru, otevřu pravidla a hru si zkusím sám zahrát.

8.11.2012 21:18:22

Vybíráme z Bazaru

Chameleón
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas