nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ubongo Duel

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Kosmos
Autoři: Grzegorz Rejchtman
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

recenze hry

Autor: Bacil | 25.3.2010 | 1

Ubongo Duel je variantou klasického Ubonga, jedná se tedy také o skládání hlavolamů na bázi tetrisu. Úkolem je napasovat určené dílky rozličných tvarů (jako například "L" nebo "+", které jsou složené ze čtverečků) do předem určeného obrysu tak, aby nikde nic nechybělo ani nepřebývalo. A jak název napovídá, jedná se o hru pro dva.

Krabice obsahuje 2 plastové figurky, dvě sady různobarevných dílků, počítadlo vítězných kol, dvacetistěnnou kostku a konečně dvě sady po devíti oboustranných kartách z měkkého papíru se zadáními. Karty mají stranu A s úkoly ze 4 dílků a těžší B, skládané z 5 dílků. Každá strana zobrazuje 20 úkolů, celkem je tedy ve hře 360 herních zadání.

Princip hry

Hráči si vyberou či vylosují stejnou kartu se zadáním a zvolí si obtížnost. Hodem kostkou se určí zadání, které budou řešit - oba stejné. Čas nehraje roli, kdo složí své dílky do zadaného obrysu jako první, vykřikne "Ubongo", získává bod a posune svou figurku na počítadle.

Vítězí hráč, který jako první získá 5 bodů. Existuje ale i varianta pro různě zdatné hráče, kdy ten lepší musí k zisku 3. a 4. bodu složit hlavolamy dva, a to dříve, než jeho protivník dokončí svůj jeden.

Složit pět dílků do tvaru blízkého obdélníku, bez pořádných výstupků napovídajících, který dílek kde použít, se sice může podařit z první ruky, častěji to ovšem zabere několik minut bezradného obracení a zkoušení.

Na rozdíl od Ubonga zde není obsažen prvek získávání drahokamů a taktizování s tím spojené.

Doporučení na závěr

Určitě je dobré využít nějakou formu zástěny, hráči řeší tutéž úlohu a mohli by mít tendenci nakukováním sbírat inspiraci u soupeře...

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...