nepřihlášený

přihlásit

registrovat

U-Boat Leader

Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: DVG
Autoři: Dave Schueler
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Bitva o Atlantik byla jednou z nejdelších válečných tažení v průběhu 2. světové války. Zahrnula tisíce lidí, které pluly v rozhlehlém Atlantiku, zúčastnily se jí stovky eskortních a válečných lodí, které se snažily zabránit nebezpečným německým ponorkám bezcitně potápět bezbranné lodě.

Ve hře U-Boat Leader se se svou flotilou německých ponorek vydáte do nekonečných vod Atlantiku a budete pronásledovat lodě Spojenců.

První část hry se skládá ze série rozhodnutí, kam poslat své ponorky. Budete čelit nástrahám počasí, útokům hlídkových letadel a zároveň budete hledat kontakt s nepřítelem. Pokud uznáte, že jste dostatečně silní, můžete se vydat na speciální mise jako je např. položení min do vod nepřátelského přístavu, nebo budete napadat speciální konvoje nepřátelských válečných lodí.

Pomoci vám mohou další ponorky, nebo můžete využít průzkumných letadel Luftwaffe. V dalších fázích hry vám pobyt na moři zpříjemní i zásobovací lodě, díky kterým můžete doplnit chybějící zásoby, abyste nemarnili čas cestou do přístavu.

Další a nedílnou částí hry je samotné napadání nepřátelských lodí. V této fázi si můžete povolat na pomoc další ponorky a utvořit tak obávanou Vlčí smečku (Wolf pack) a nepřítele poslat pod hladinou během pár chvil. Ale můžete zkusit i napadat lodě samostatně.

V této hře můžete hrát ve čtyřech časových obdobích:

  • „Boj začíná“: počátek války až první polovina r. 1940
  • „Šťastné časy“: druhá polovina r. 1940 až červen 1941, kdy Atlantiku vládly Vlčí smečky
  • „Operace Drumbeat“: operace u Amerického a Karibského pobřeží počátkem roku 1942
  • Druhá polovina 2. světové války, kdy se ponorky v Atlantiku začaly ztrácet převahu

Autor: microjelen