Tzolk'in Mayský kalendář: Kmeny a proroctví

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Tzolk'in Mayský kalendář: Kmeny a proroctví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Tzolk'in: Mayský kalendář
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
MindOK
Autoři: Daniele Tascini
Simone Luciani
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hra ve dvou

zdravim
zkouseli jste hru ve dvou s rozsirkem.jde mi o to,ze me dost vydesilo to umistovani 18ti plonkovych delniku.mate s tim nekdo zkusenost?

dyztak muzete pridat i nejake postrehy.napriklad s cim nehrat,ci vam treba prijdou nejake kmeny slabsi.
diky
7.4.2017 19:29:21

přesun a odpověď
Otázka směřuje na názor, proto jsem ji přesunul do diskuzí.

18 dělníků se umísťuje jen pokud hrajete i s variantou rychlých akcí, navíc dva z nich přijdou na právě na pole rychlé akce. Jinak se umisťuje obvyklých 12 dělníků. Já osobně jsem pro to, aby se rychlé akce hrály jen v plném počtu pěti hráčů. Ostatně ani na lize, kde jsme hráli ve čtyřech, jsme rychlé akce nepoužívali.

Dnes už bych nehrál Tzolk'ina bez kmenů a proroctví (teď mám na mysli konkrétní varianty), leda by to bylo s někým, kdo nezná ani základ. Základní hra totiž podle mě není dostatečně variabilní a brzy se ohraje.

Byť nevylučuji, že jsou některé kmeny slabší než jiné, tak si myslím, že jde spíš o to, že je těžší správně využít výhodu některých kmenů než jiných.
Můj oblíbený kmen je ten, který zlevňuje technologie nebo ten, který při nasazení dvou dělníků jednoho stahuje. Rady si nevím s tím kmenem, který má lepší žebrání nebo s kmenem, který dostává kukuřici za nižší pozice.

8.4.2017 11:03:31

Diky
Zejtra snad vyskousim v peti.

14.4.2017 22:40:58

Vybíráme z Bazaru

Robin Hood
Robin Hood
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas