Tzolk'in: Mayský kalendář

xxxxxxxxoo hodnoceno 241x (Seznam vlastníků)

Tzolk'in: Mayský kalendář - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Cranio Creations
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
IELLO
MindOK
REBEL.pl
Rio Grande Games
Autoři: Daniele Tascini
Simone Luciani
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Trziste a stavba 2 budov

Uxmal 2 rika, ze mohu menit suroviny a kukurici bez omezeni. Tikal 4 mi dovoluje postavit 2 budovy/monument. Je mozne nejdrive postavit prvni budovu, z ni ziskat surovinu/posun technologii apod., pote vyuzit trziste (Uxmal 2) na smenu ziskanych surovin a pak se opet vratit na stavbu druhe budovy? Myslim si, ze ne, ale libilo by se mi to ;-)
11.11.2012 00:44:08

preruseni akce
neni mozne! Vzdy musis provest celou akci. :)

11.11.2012 08:57:04

preruseni akce
A co v pripade, ze postaveni prvni budovy umozni jako bonus provedeni jine akce (napr. 4. karta v prostrednim radku na http://www.zatrolene-hry.cz/galerie/3080/16516.jpg)? Jake je pak poradi?

2.1.2013 13:24:54

DJ
tady mi to přijde bez debat, tedy postavím budovu, provedu efekt, postavím druhou budovu.

My dále narazili, zda se bonus za stavbu budovy vztahuje i na stavbu prostřednictvím jiné budovy. Pokusím se vysvětlit:
třetí technologie dává bonus při využití kol Uxmal a Tikal ke stavbě budovy (řádek je napůl červený a napůl žlutý).
První pole první technologie dává bonus pro Palenque, ale ne však pro první místo. (pole je zelené).
Lze tomu tedy rozumět tak, že bonus ze třetí technologie se vztahuje jen na stavbu budov prostřednictvím kol Uxmal a Tikal (tedy nikoliv jiným efektem?)

2.1.2013 13:42:26

Pelly
podle me ano, je to v duchu pravidla, ktere ti rika, ze kdyz pres Tikal stavis 2 budovy (vyuzitim 4. policka), tak bonusy z technologie dostanes jen za tu prvni. Takze kdyz pomoci budovy stavis jinou budovu, tak uz by tam bonus taky byt nemel.

2.1.2013 14:13:34

Kew
nerozuměli jsme si...
nejde mi o to použít efekt dvakrát, ale o to, zda lze využít při stvbě budovy prostřednictvím jiné bodovy.

Nehledě na to, že při tikal 4 efekt můžeš využít na jednu z budov, ne na první...

2.1.2013 14:43:47 | Upraveno autorem (porovnej)

jinak
jesltiže první pole prvního techu platí jen na zelené místo - tedy Palenque, platí třetí technologie pouze pro Uxmal a Tikal, přestože je v pravidlech napsáno, že efekt budovy je stejný jako Tikal?

2.1.2013 14:49:02

stavba
@KEW "tak bonusy z technologie dostanes jen za tu prvni"
toto není pravda! Bonusy dostaneš za jednu z nich podle tvého výběru
@Pelly
Stavíš-li budovu, která ti dává další stavbu, použiješ technologii i u té další stavby.

2.1.2013 21:56:51

stavba
@dilli
"Stavíš-li budovu, která ti dává další stavbu, použiješ technologii i u té další stavby"
Tohle tvrzeni ma oporu nekde v pravidlech nebo jde o kvalifikovany odhad?

3.1.2013 09:57:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly & Dilli
jj, tady jsem uz byl i driv opravovan, obecne vim, ze je to z jedne z nich. Ja pokud mi neda ta prvni budova bonus do techu budov, tak to v praxi stejne beru hned z prvni, abych na to nezapomnel :) tak se omlouvam za zmateni :)

3.1.2013 12:11:23

DonJoe
Tvrzení má oporu v tom, že ona budova ti umožňuje zahrát akci "postav jednu budovu", tj. akci č. 2 z Tikalu (odpovídá tomu i obrázek). A stavěcí technologie umožňuje využít výhody jednou během každé akce "postav jednu budovu", "postav jednu nebo dvě budovy" nebo "postav jednu budovu pomocí kukuřice".

3.1.2013 13:00:05

DonJoe
na poslední stránce pravidel, kde jsou vysvětlivky ikon na budovách se píše, že hráč může postavit další budovu (jako kdyby stál na kole Tikal u akce 2). Takže to máš akci, na kterou se technologie vztahuje.

3.1.2013 13:22:04

Vybíráme z Bazaru

Dark Souls: Darkroot
Dark Souls: Darkroot
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas