Tzolk'in: Mayský kalendář

xxxxxxxxoo hodnoceno 242x (Seznam vlastníků)

Tzolk'in: Mayský kalendář - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Cranio Creations
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
IELLO
MindOK
REBEL.pl
Rio Grande Games
Autoři: Daniele Tascini
Simone Luciani
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Terra Mystica versus Tzolk'in

Ahoj všichni,
vybírám hru přítelovi k Vánocům a dva horcí kandidáti jsou Terra Mystica a Tzolk'in. Pro Terru Mysticu napovídá fakt, že v databázi boardgamegeek se umístila relativně o dost lépe oproti Tzolk'in. Ale žádné jiné plusy a mínusy těchto her vlastně neznám. Jaký je Váš názor, kterou byste doporučili? (Berte prosím také v potaz hratelnost ve 2 hráčích, pokud s tím máte zkušenost, protože to nejčastěji budeme hrát pravděpodobně pouze spolu.) Co jsem tak četla v diskuzích k oběma hrám, vidím, že Tzolk'in je zřejmě ve dvou lepší. Na druhou stranu, srovnáváte ho s Údolím králů. Údolí králů neznám, ale chtěla jsem ho příteli koupit vloni a když jsem prodavači řekla, že máme rádi např. Le Havre, Puerto Rico či Agricolu, řekl mi, že Údolí králů je další hra na podobný způsob a moc bych si nepomohla. Tehdy mi poradil originální hru Dědictví, která nás moc baví. Hru s mapu nemáme žádnou, proto přemýšlím, zda se nepřiklonit k té Mystice. Poradíte? :-)
Luss
9.12.2013 23:06:44

Tzolkin
Za mne: když pro dva a vybirat z těchto dvou tak Tzolkin. Tam se jednoduse na ty kola nasadi figurky nehrajících hracu a ve vysledku je to zcela srovnatelne s hrou ve trech nebo ve ctyrech.

Terra Mystica je rozhodne vyborna hra, která diky tem narodum ma velkou znovuhratelnost (ne ze by Tzolkin nemel - tam nez se to clovek trochu nauci a vyzkousi ruzne strategie k vitezstvi, tak rozhodne 10 her nestaci). Ale rozhodne je zalozena na alespoň castecne konkurenci (a zaroven i spolupraci) na te mape. A to ve dvou podle mne nebude az tak dobře fungovat.

9.12.2013 23:55:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Tzolkin
Ve dvou a třech určitě Tzolkin. Ve čtyřech hráčích jsou dobré obě.

10.12.2013 08:13:50

Stejné dilema
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/terra-mystica-nebo-tzolk-in-maysky-kalendar-7599/

10.12.2013 08:21:06

U mě jinak -
Tzolkina ve dvou navrčíš a pochopíš, že má totální technologie. Díky záslepkám na místech pro zbývající hráče, které jsou na stále stejných místech a ty se s nimi naučíš počítat a tyto mezery využívat - to dost ztrácí. Ale teď má vyjít rozšíření a tyto "výhody" dost eliminuje. Terra je pokaždé jiná a i ve dvou zajímavá. Bohužel - ve dvou máš více prostoru a nikdo Tě netísní, tak jako ve čtyřech - pěti. Maximální hra pro dva se mi zdá Doba kamenná - alespoň teď to zjišťuji - hratelná v jakémkoliv počtu. Ovšem - pokud máte zkušenosti z Agricolou respektive Le Havrem - tak chybu neuděláš se žádnou... Mapa = Terra. Unikátní posun ( podobný Ora et Labora ) = Tzolkin. No, moc jsem nepomohl - ale alespoň názor...EM

10.12.2013 08:29:41

Dba kamenná?
Ahoj,
díky za cenné rady!
Úplně jsem nepochopila tu větu s Dobou kamennou - že je to fakt dobrý i pro dva? A o čem je? Neznám:-) Možná bych mohla uvažovat o koupi této hry;-)

11.12.2013 17:58:59

DK vo dvojici
Tak vo dvojici stráca Doba kamenná dosť oproti hre v trojici aleboplnému počtu.

11.12.2013 18:42:32

Doba kamenná
je úplně "jiná liga":-) je to rodinná hra s velkým podílem náhody ve formě házení kostkou a náhodným doplňováním karet (destiček nebo jak to nazvat). Podle toho jaké hry máte rádi, bych zůstal u tvého výběru. Za sebe doporučuji Terru Mysticu, moje aktuálně nejoblíbenější hra a to ji hrajeme pouze ve dvou.

11.12.2013 19:19:02 | Upraveno autorem (porovnej)

offtopic
ale mi přijde Doba kamenná ve dvou pořád vpoho...

12.12.2013 04:37:52

intopic
Mně přijde Tzolkin ve dvou úplně vpoho. Jasně je jiný než ve čtyřech, ale myslím, že je pořád plnohodnotný.

12.12.2013 08:40:53

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět - KS verze
Zaklínač: Starý svět - KS verze
Akt. cena: 3150 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas