nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ty krávo!

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Corfix
Gigamic
Zoch Verlag
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Připadá vám zapadlá venkovská farma jako ideální místo pro adrenalinové zážitky? Že ne? Ale to by měla, protože starý známý Reiner Knizia v tomto prostředí objevil nečekaný zdroj zábavy, překřikování a stoupajícího srdečního tepu. Záleží na vaší koncentraci, paměti a keždé desetině sekundy, aby vám nakonec nezbylo jen nečestné a nesportovní syknutí: "Ty krávo!" směrem k rychlejšímu protihráči.

Základní informace o hře

Ty krávo! je bleskurychlá karetní párty hra, kterou snadno vysvětlíte i nehráčům mírně pod vlivem. Ve hře je 7 barevně odlišených sad vzájemně souvisejících předmětů. Jedna barva představuje zvířata, jiná zeleninu a třetí třeba farmářské nástroje. Z každé sady se na začátku hry ukáže jeden předmět, který si všichni snaží zapamatovat. Poté se všech 7 předmětů otočí lícem dolů. Postupně se náhodně losují barvy a kdo jako první vykřikne správně jméno předmětu v této barvě, získává předmět a tedy vítězný bod. Hru vítězí hráč, který v průběhu hry nasbíral nejvíce bodů, tedy karet s předměty.

Součásti hry

Ty krávo! je čiročirá karetní hra. Miniaturní krabička obsahuje pouze:

  • 7 tematických karet, pro každou kartu je jedna.
  • 49 karet s předměty, tedy 7 různých předmětů v každé barvě
  • Český a slovenský návod

Příprava hry

Položte 7 tematických karet do řady vedle sebe. Na pořadí nezáleží. Tyto karty zůstanou po celou hru na svém místě beze změny.

Pod každou kartu položte lícem nahoru jednu kartu s libovolným předmětem stejné barvy. Zapamatujte si je a poté je otočte lícem dolů.

Zbylých 42 předmětů zamíchejte a vytvořte z nich dobírací balíček lícem dolů. Hotovo, držte si klobouky, pojedeme z kopce!

Průběh hry

Otočte rychle horní kartu z dobíracího balíčku tak, aby ji všichni uviděli ve stejný okamžik. V tuto chvíli není důležité, jaký předmět je na otočené kartě, ale pouze barva pozadí karty.

Vzpomeňte si rychle, jaký předmět ze stejné barvy je na stole otočen lícem dolů. Vykřikněte jeho jméno dříve, než vaši soupeři. Dejte pozor, máte pouze jediný pokus a nesmíte se opravovat.

Hráč, který se trefil jako první, si daný předmět odebere jako vítězný bod a na uvolněné místo položte právě otočenou kartu. Takto postupně probírejte celý dobírací balíček.

Hra končí poté, co v dobíracím balíčku nezbude ani jedna karta. Vyhrává hráč, který nasbíral nejvíce karet.

Autor: husak

Další názvy této společenské hry

  • Alles Tomate

Vybíráme z aukcí

predám hru Get Bit!
predám hru Get Bit!
Akt. cena: 331 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>